BAHS ADVENTĀ FLAUTAI UN KLAVESĪNAM. Klavesīniste Ieva Saliete un flautiste Maija Kļaviņa

sestdiena
2020. gada 5. decembris, 15:00
Lūznavas muiža

 Lūznava, Pils iela 8

Skatīt kartē Skatīt kartē

Franču baroka mūzikas programmā skanēs izcilāko šī laikmeta komponistu mūzika viola da gambai un klavesīnam.

Marins Marē, Antuāns Forkerē un Fransuā Kuperēns bija laikabiedri un karaļa Luī XIV galma mūziķi, komponisti, kuru vadībā gan viola da gambas, gan klavesīna spēle uzplauka visa krāšņumā un sasniedza savu augstāko attīstības punktu. Katrs no šiem trim meistariem bija pilnīgi atšķirīga personība: Forkerē ekspresīvajai virtuozitātei tika piedēvētas velnišķīgas īpašības, pretnostatot to Marē enģeliskajai apskaidrībai un harmonijai. Visi kopā viņi ir radījuši to mūziku, ko šodien mēs uzskatām par franču baroka zelta repertuāru.

Romina Liška (Romina Lischka) – viena no jaunās paaudzes vadošajām viola da gamba interpretēm. Izglītību ieguvusi Bāzeles un Briseles mūzikas augstskolās. Šobrīd koncertē Eiropas prestižākajās koncertzālēs kā Concertgebouw Amsterdam, Concertgebouw Brugge u.c. Saņēmusi ECHO Rising Star balvu , KLARA balvu, ierakstījusi vairākus CD.

Ieva Saliete – klavesīniste izglītību ieguvusi Freiburgas un Bāzeles mūzikas augstskolās, ir Bernes Les Passion de l Ame  u.c. ansambļu dalībniece, aktīvi koncertējot kā Latvijā tā citur Eiropā un piedaloties CD ierakstos. Latvijas Mūzikas Akadēmijas docente,  2017. gada Lielās Mūzikas balvas laureāte.                                            

 

Ieteikt

Izpārdots
Pasākums ir sācies
Biļešu cenas
12 €
  • mazāk par 10
10 €
  • mazāk par 10
8 €
  • mazāk par 10

Pērkot biļetes internetā, tiek piemērota interneta veikala izmantošanas maksa. Lasīt šeit .

Iegādājoties biļetes tirdzniecības vietās, pakalpojuma maksa netiek piemērota. Tirdzniecības vietas