SimfoROKS. EMERSONS UN PRAULIŅŠ

sestdiena
2020. gada 24. oktobris, 18:00
Vidzemes koncertzāle CĒSIS

 Cēsis, Raunas iela 12

Skatīt kartē Skatīt kartē
Šī pasākuma biļešu iegādes laiks ir beidzies
Šī pasākuma biļešu iegādes laiks ir beidzies

Der zināt

Dainis Tenis, klavieres /Dagamba/

Sinfonietta Rīga

Diriģents Normunds Šnē

Kīta Emersona nemirstīgajā mūzikā Sinfonietta Rīga meklē savu atbildi uz jautājumu: kas notiek, kad augstas raudzes rokmūzika satiekas ar orķestri? Koncertā Cēsīs ar gluži pamatotām tiesībām šajā diskursā piedalīsies arī Latvijas skaņraži – robežpārkāpēji: Uģis Prauliņš un Platons Buravickis.

Sinfonietta Rīga un Normunda Šnē lasījumā dzirdēsim Kīta Emersona Pirmo klavierkoncertu, turpat arī pērn Lielajā ģildē pirmatskaņotā Buravicka parafrāze par Emersona un viņa domubiedru daiļradi – EmersoniLaPa un Prauliņa jaundarba Elements pasaules pirmatskaņojums.  

Sešdesmito gadu otrajā pusē jaunas iezīmes 20. gadsimta muzikālo stilu kaleidoskopā ienesa viens no britu progresīvā roka pamatlicējiem, taustiņinstrumentālists un komponists Kīts Emersons (1944-2016). Kopā ar basģitāristu Gregu Leiku no ārtroka apvienības King Crimson un sitaminstrumentālistu Karlu Palmeru no odiozās teatrālo rokmūzikas priekšnesumu grupas Crazy World of Arthur Brown Emersons 1970. gada sākumā dibina trio Emerson, Lake and Palmer (ELP). Šī apvienība iezīmē Emersona daiļrades māksliniecisko briedumu un populārās mūzikas pasaulē integrē nopietnu akadēmisko repertuāru un domāšanu. ELP savu ekspresīvo un nereti megalītisko skaņdarbu tapšanā izmantojuši Ārona Koplenda, Johana Sebastiāna Baha, Pētera Čaikovska, Leoša Janāčeka, Modesta Musorgska, Sergeja Prokofjeva un Belas Bārtoka kompozīcijas, un katrs grupas skaņu ierakstu albums vērtējams kā idejiski un stilistiski noslīpēts konceptuālās mākslas paraugs.

Līdzīgā torņkārtā varētu apdziedāt arī “dzelzs priekškara” otrā pusē dzimušo un augušo latviešu komponistu Uģi Prauliņu (1957). Viņš, tāpat kā Emersons, ir klasiskās un neakadēmiskās skaņu pasaules savienotājs - ar rokmūziķa nervu, turklāt ar lielu interesi par tautasmūziku. Jaundarba Elements pilns žanra apzīmējums ir Eclectic (con)Fusion Symphony in Rock jeb eklektiska saplūsmes roksimfonija. Šāds žanra nosaukums precīzi atbilst Prauliņa daiļrades būtībai.

Jaunākais šajā kompānijā ir Platons Buravickis (1989), viens no nepieradinātākajiem Latvijas radošajiem gariem. Savās kompozīcijās viņš nevairās no intensitātes, abstraktu ideju un fizioloģiski paralizējošu efektu plūsmas un visu beidzot – no varenas enerģijas izlādes, citiem vārdiem – Buravickis savu publiku pārsteidz, mulsina un dīda. “EmersoniLaPa” Sinfonietta Rīga un Normunda Šnē lasījumā tika pirmatskaņots pērn 29. novembrī Lielajā ģildē.

Atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

* Aicinām izvērtēt savu veselības stāvokli un neapmeklēt pasākumu, ja Jums ir elpceļu infekcijas slimības simptomi (drudzis, klepus, elpas trūkums), kā arī ja Jums ir noteikts pienākums ievērot pašizolāciju, mājas karantīnu vai stingras izolācijas nosacījumus.

Iegādājoties biļeti uz šo pasākumu, Jūs apliecināt, ka:
- ievērosiet visus 'Covid-19' izplatības ierobežošanai ieviestos drošības pasākumus, informācija par kuriem būs pieejama arī koncerta norises vietā;
- respektēsiet koncerta organizatoru norādījumus norises vietā - par apmeklētāju plūsmas organizāciju, par higiēnas prasību ievērošanu, dezinfekcijas līdzekļu pieejamību u. c. Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju valstī saistībā ar vīrusinfekcijas Covid-19 izplatību un rūpējoties par apmeklētāju un mākslinieku drošību, turpmāk, apmeklējot publiskus pasākumus Koncertzālē "Cēsis", obligāti ir jālieto mutes un deguna aizsargmaskas. Gadījumā, ja Jums būs aizmirsies tās paņemt līdz, vienreiz lietojamās medicīniskās maskas būs iespēja iegādāties koncertzāles kasē.

Atgādinām, ka biļešu personalizācija ir obligāta! Iegādājoties biļetes kasēs, to veiks kasieris, savukārt, pērkot biļetes interneta veikalā, automātiski būs jāaizpilda lauki ar informāciju par sevi.

Aicinām apmeklētājus publiskajās zonās ievērot distancēšanos un nedrūzmēties. 

Nododot virsdrēbes garderobē, informēsim par kārtību kādā tās būs saņemams atpakaļ pēc pasākuma, lai neveidotos rindas un drūzmēšanās.

Rūpēsimies par savu un apkārtējo veselību un novēlam patīkamu pasākuma apmeklējumu!

**Pasākums nav piemērots pirmsskolas vecuma bērniem. 

***Koncerta laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām. Iegūtais materiāls tiks apstrādāts bez atsevišķas personu izdalīšana, lai tieši vai netieši netiktu veikta fizisku personu identificēšana. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā un izmantoti mārketinga materiālos. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, rakstot mums uz e-pasta adresi: [email protected]

 

 

Ieteikt

Pasākums ir noslēdzies
Biļešu cenas
25 €
  • pieejams
20 €
  • mazāk par 10
18 €
  • pieejams
15 €
  • mazāk par 10

Pērkot biļetes internetā, tiek piemērota interneta veikala izmantošanas maksa. Lasīt šeit .

Iegādājoties biļetes tirdzniecības vietās, pakalpojuma maksa netiek piemērota. Tirdzniecības vietas