Baha kamermūzikas festivāla koncerts - Latvijas Radio kora solistu koncerts

piektdiena
2020. gada 18. decembris, 19:00
Sv. Jāņa baznīca

 Rīga, Jāņa iela 7

Skatīt kartē Skatīt kartē
Šī pasākuma biļešu iegādes laiks ir beidzies
Šī pasākuma biļešu iegādes laiks ir beidzies

Der zināt

Mākslinieku slimības dēļ KONCERTS PĀRCELTS uz 18.12 plkst.19.00. Sv.Jāņa baznīcā

Iegādātas biļetes derīgas.

Atvainojāmies par sagadātajām neērtībām!

 

JOHANS SEBASTIĀNS UN CITI BAHI

 

LATVIJAS RADIO KORA SOLISTI

Ainārs PAUKŠĒNS (viola da gamba

Jānis PELŠE (pozitīvs) 

Pēteris VAICKOVSKIS (diriģents)

 

Diriģents Pēteris Vaickovskis, veidojot programmu, vēlējies izcelt talantīgo Johana Sebastiāna Baha dzimtu caur motetes žanru: “Lielāku atpazīstamību ir guvusi tieši viņa dēlu mūzika, tāpēc bija interesanti pievērst uzmanību dižā komponista priekštečiem – tēvočiem. Attiecīgi šajā programmā ir iekļautas motetes ne tikai no J.S.Baha, bet arī no Johana Kristofa Baha un Johana Mihaēla Baha daiļradēm,” tā par koncertprogrammu stāsta koncerta dirģents.

 

LATVIJAS RADIO KORA SOLISTI Ieva EZERIETE (soprāns), Agate POOKA (soprāns), Dace STRAUTMANE (alts), Inga ŽILINSKA (alts), Kārlis RŪTENTĀLS (tenors), Rūdolfs BĒRTIŅŠ (tenors), Gundars DZIĻUMS (bass) un Jānis KOKINS (bass) ir Latvijas Radio kora mākslinieki. Kora augstā muzikālā kultūra, inteliģence un unikālā iespēju skaņu bagātība padarījusi to par vienu no labākajiem kamerkoriem pasaulē. Kora kvalitāte slēpjas katra mākslinieka individuālajā kvalitātē, kas ļauj realizēt dažādu laikmetu un stilu projektus.

Ērģelnieks Jānis PELŠE (pozitīvs) ir absolvējis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju, papildinot zināšanas Hamburgas Mūzikas un teātra augstskolā. Regulāri kā koncertērģelnieks uzstājas Rīgas Domā, Liepājas Sv.Trīsvienības un citās Latvijas katedrālēs. J.Pelše šobrīd ir Piņķu ev.lut.baznīcas draudzes ērģelnieks un muzikālās dzīves vadītājs. 

Čellists Ainārs PAUKŠĒNS (viola da gamba) absolvējis JVLMA. Šobrīd ir Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mākslinieks. A.Paukšēns ir viens no nedaudzajiem baroka čella un viola da gamba pārvaldītājiem Latvijā, attiecīgi viņš regulāri piedalās baroka skaņdarbu iestudējumos ne tikai Latvijā, bet arī Baltijā un Skandināvijā. 

Diriģents Pēteris VAICKOVSKIS ieguvis maģistra grādu JVLMA, kā arī zināšanas papildinājis Amsterdamas Mūzikas konservatorijā. P. Vaickovskis ir Latvijas Radio kora mākslinieks un tā mākslinieciskā vadītāja, diriģenta Sigvarda Kļavas asistents. Tāpat viņš ir senās mūzikas ansambļa “Ars Antiqua Riga” dibinātājs un mākslinieciskais vadītājs. Būdams kultūras un mākslas biedrības “MusicHumana” viens no vadītājiem P. Vaickovskis regulāri pulcina ap sevi domubiedrus, veicinot senās mūzikas attīstību Latvijā. 

 

 

 

 

 

Ieteikt

Izpārdots
Pasākums ir noslēdzies
Biļešu cenas
7 €
  • pieejams

Pērkot biļetes internetā, tiek piemērota interneta veikala izmantošanas maksa. Lasīt šeit .

Iegādājoties biļetes tirdzniecības vietās, pakalpojuma maksa netiek piemērota. Tirdzniecības vietas