Der zināt
Organizators:
LIEPĀJAS TEĀTRIS SIA
Pasākuma valoda:
Latviešu
Ieeja no:
vienu stundu pirms izrādes
Bezmaksas ieeja bērniem:
Nav paredzēta
Paredzēts priekš:
no 12 gadu vecuma

DĒMŌNS

svētdiena
2020. gada 4. oktobris, 18:00
Liepājas teātris

 Liepāja, Teātra iela 4

Skatīt kartē Skatīt kartē
Biļešu cenas no 8 €

Der zināt

Organizators:
LIEPĀJAS TEĀTRIS SIA
Pasākuma valoda:
Latviešu
Ieeja no:
vienu stundu pirms izrādes
Bezmaksas ieeja bērniem:
Nav paredzēta
Paredzēts priekš:
no 12 gadu vecuma

Mihails Ļermontovs
POĒMA
Režisors – Viesturs Meikšāns

Poēmu "Dēmons" krievu romantisma dzejnieks M. Ļermontovs izstrādāja visu savu neilgo mūžu. Tajā viņš risina stāstu par izraidīto eņģeli, kurš spiests pavadīt savu esību vientulībā un naidā, līdz negaidīti iemīl skaisto meiteni Tamāru. Viņa nespēj pretoties Dēmona valdzinājumam.

"Ir kaut kādas cilvēka tumšās puses, kas mani interesē kā mākslinieku," par darba izvēli stāsta Viesturs Meikšāns. "Šajā stāstā piesaista tas, ka Dēmons nav klišejiski ļaunais. Darbs dod iespēju runāt par to, cik viss ir relatīvs, jo arī Dēmons alkst pēc mīlestības. Tik kaislīgu materiālu es vēl nekad neesmu iestudējis. Tajā ir vienreizēja mīlestības koncentrācija. Apbrīnojami, ka Ļermontovs, būdams tik jauns, kaut ko tādu varēja sarakstīt," viņš turpina.

Iestudējums "Dēmōns" iecerēts kā vizuālā teātra izrāde, kuras viens no centrālajiem struktūrelementiem ir mūzika. "Vizualitāte un mūzika ir divi galvenie pīlāri, uz kuru turas mūsu izrāde," papildina režisors. Mūzikai būs izšķiroša nozīme vēstījuma asociatīvajā un emocionālajā uztverē. Īpaši šim iestudējumam radīto komponista Matīsa Čudara mūziku izrādes laikā dzīvajā izpildījumā atskaņos džeza trio "Auziņš – Čudars – Arutyunyan", tādējādi mūzika cieši mijiedarbosies ar skatuvisko darbību.

Vēstījumu, kuram raksturīga izsmalcināta dzejas valoda un vareno Gruzijas kalnu tēlojumi, režisors V. Meikšāns veido ciešā sadarbībā mākslinieci Moniku Pormali. Iestudējumam palīdz tapt arī mākslinieces asistente Paulīne Kalniņa, dramaturgs Evarts Melnalksnis un gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis.

Galvenās lomas izrādē atveidos Egons Dombrovskis un Anete Berķe, nomainot Tamāras lomā Agnesi Jēkabsoni, kam tā bija paredzēta iepriekš.

"Agnesei Jēkabsonei Covid laiks ir rezultējies skaistā notikumā, tādēļ Tamāras lomā uzaicināju Aneti. Esam strādājuši kopā pie izrādes "Portreti. Vilki un Avis". Viņa ir ļoti ekspresīva un jaudīga aktrise, kura spēj ļoti precīzi darboties dažādos formas teātra žanros; savukārt Egona profesionalitāte un aktieriskās kvalitātes man ir skaidras jau sen. Viņš ļoti labi strādā ar tekstu, šajā gadījumā – dzeju. Viņš ir kaislīgs aktieris, kas šajā iestudējumā man der izcili," aktieru izvēli pamato režisors.

"Šī izrāde būs ļoti estētiska, vizuāli ļoti spēcīga, tajā daudz skanēs dzīvā mūzika, skatītājiem būs vairāki pārsteigumi. Ļoti gribēju strādāt kopā ar Viesturu, man ir interesanti to darīt, jo viņa iestudējumi liecina par intelektuālu un estētisku režisoru, savukārt es esmu emocionāls aktieris," pavasarī par darbu ar režisoru teica E. Dombrovskis.

Izrādē piedalīsies arī LiepU aktierkursa 4. kursa studenti Kintija Stūre, Agnija Dreimane, Madara Krživeca, Artūrs Irbe.

Lomās:
Egons Dombrovskis
Anete Berķe
Kintija Stūre (Liepājas Universitātes aktierkursa 4. kursa studente)
Agnija Dreimane (Liepājas Universitātes aktierkursa 4. kursa studente)
Madara Krživeca (Liepājas Universitātes aktierkursa 4. kursa studente)
Artūrs Irbe (Liepājas Universitātes aktierkursa 4. kursa students)

Pirmizrāde – 2020. gada 3. oktobrī

Uzmanību!
Pērkot biļeti, jāņem vērā, ka b
lakus sēdvietās var atrasties ne vairāk kā divas personas, kas nav vienas mājsaimniecības locekļi, un ne vairāk kā četras personas, kas ir vienas mājsaimniecības locekļi.

Ieteikt

Izpārdots
Pasākums ir sācies
Biļešu cenas
22 €
  • mazāk par 10
18 €
  • pieejams
16 €
  • mazāk par 10
14 €
  • pieejams
10 €
  • mazāk par 10
8 €
  • pieejams
7 €
  • nav pieejams
6.4 €
  • nav pieejams

Pērkot biļetes internetā, tiek piemērota interneta veikala izmantošanas maksa. Lasīt šeit .

Iegādājoties biļetes tirdzniecības vietās, pakalpojuma maksa netiek piemērota. Tirdzniecības vietas