Rudens kamermūzikas festivals. Atklāšanas koncerts ARTEMIS QUARTET. BĒTHOVENS UN VASKS

sestdiena
2020. gada 3. oktobris, 19:00
Dzintaru koncertzāles Mazā zāle

 Jūrmala, Turaidas iela 1

Skatīt kartē Skatīt kartē

Artemis Quartet
Vineta Sareika, vijole
Sujoena Kima, vijole
Gregors Zīgls, alts
Harieta Kreiga, čells

Programmā:
Ludvigs van Bēthovens 15. stīgu kvartets laminorā op. 132
Pēteris Vasks 6. stīgu kvartets (pirmatskaņojums)

Grieķu dieves Artemīdas vārds saistīts ne tikai ar septiņiem pasaules brīnumiem, kuru vidū iekļuvis šīs Zeva meitas templis Efesā, bet arī ar vienu no meistarīgākajiem stīgu kvartetiem Artemis, kas spēj raidīt neticami iedarbīgas un precīzas skaņu bultas. Kvarteta uzstāšanās vienmēr kļūst par izsmalcinātu notikumu kamermūzikas pasaulē, un jo īpašs prieks un lepnums, ka šī ansambļa trīsdesmit gadu ilgajā vēsturē pirmo vijoli kopš 2012. gada spēlē latviešu mūziķe Vineta Sareika.
2006. gadā Artemis saņēmis vācu Echo Klassik balvu par Ludviga van Bēthovena kamermūzikas ierakstiem un komponista 250. jubilejas gadu vēlējās svinēt ar visu šī dižgara kvartetu atskaņojumiem. Notikumu ritējums gan ideju transformējis, un nu tā radusi atšķirīgu izpausmi, kad līdzās Bēthovena mūzikai par šodienas laika izjūtu un vērtībām vēsta kāds no laikmetīgajiem komponistiem.
Bēthovena 15. stīgu kvartets radies divus gadus pirms komponista nāves, un tajā koncentrējas gan uzkrātās meistarības, gan cilvēcības pieredze. Turpretim Pētera Vaska Sestais stīgu kvartets pirmatskaņojumu piedzīvos tieši festivāla atklāšanas koncertos Dzintaros un Liepājā. Kā autobiogrāfisks atskats uz pieredzēto tā četras daļas vēstī par atvadīšanos, atskatīšanos, aiziešanu un satikšanos – arī ar paša Bēthovena pārpasaulīgo mūziku.

Foto: Felix Broede

 

Ieteikt

Izpārdots
Pasākums ir sācies
Biļešu cenas
25 €
  • nav pieejams
20 €
  • nav pieejams
15 €
  • nav pieejams
10 €
  • nav pieejams

Pērkot biļetes internetā, tiek piemērota interneta veikala izmantošanas maksa. Lasīt šeit .

Iegādājoties biļetes tirdzniecības vietās, pakalpojuma maksa netiek piemērota. Tirdzniecības vietas