Der zināt
Organizators:
Kurzemes filharmonija SIA
Pasākuma Ilgums:
1h
Pasākuma valoda:
Orģinālvaloda
Ieeja no:
18:20
Bezmaksas ieeja bērniem:
Nav paredzēta
Paredzēts priekš:
no 6 gadu vecuma

klausies. Atvērtā ierakstu sesija

sestdiena
2020. gada 15. augusts, 19:00
Ventspils koncertzāle LATVIJA

 Ventspils, Lielais laukums 1

Skatīt kartē Skatīt kartē
Šī pasākuma biļešu iegādes laiks ir beidzies
Šī pasākuma biļešu iegādes laiks ir beidzies

Der zināt

Organizators:
Kurzemes filharmonija SIA
Pasākuma Ilgums:
1h
Pasākuma valoda:
Orģinālvaloda
Ieeja no:
18:20
Bezmaksas ieeja bērniem:
Nav paredzēta
Paredzēts priekš:
no 6 gadu vecuma

13. un 15. augustā koncertzāle “Latvija” aicina ikvienu interesentu piedzīvot divu jaunu latviešu džeza mūzikas ierakstu sesiju noslēguma koncertus, kas notiks sadarbībā ar džeza un improvizētās mūzikas izdevniecību “Jersika Records”.

Jau sākot ar 10. augustu koncertzāles “Latvija” Lielā zāle pārtaps par analogo ierakstu studiju. Tajā viena pēc otras notiks divas ierakstu sesijas, katrai noslēdzoties ar publisku atskaņojumu. Ceturtdien, 13. augustā, plkst. 19.00 mūzikas cienītāji ir aicināti kļūt par lieciniekiem Kristapa Vanadziņa trio ierakstu sesijas izskaņai, bet sestdien, 15. augustā, plkst. 19.00 ar koncertu un tikšanos ar klausītājiem noslēgsies projekta “klausies” ieraksts. Plānots, ka abu kolektīvu veikums dienasgaismu vinila skaņuplates formātā ar “Jersika Records” gādību ieraudzīs 2021. gada pavasarī.

“klausies” ir t. s. “spoken word” jeb “runātās dzejas” un improvizētās mūzikas projekts, kurā satikušies latviešu dzejniece Aleksandra Line, latviešu pianists Edgars Cīrulis un dāņu kontrabasists Alberts Reinholds Estergors (Albert Reinholdt Østergaard), lai kopā veidotu stāstus. Pēdējo četru gadu laikā projekts mainīgā starptautiskā sastāvā ir saņēmis augstus Eiropas mūzikas kritiķu un radiostaciju novērtējumus. Debijas albums “17” (Aleksandra Line, Toms Rudzinskis, Artis Orubs, Toms Mikāls) ticis nominēts Latvijas mūzikas ierakstu gada balvai “Zelta Mikrofons” kā “2018. gada labākais džeza albums”.

Aleksandra Line raksta dzeju latviešu, krievu un angļu valodā. Būdama mūzikas menedžere, viņa daudz iedvesmojas no mūzikas un mūziķiem. Ikdienā Aleksandra darbojas Latvijas Radio multimediju nodaļā, ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas vieslektore un Latvijas džeza medija “JAZZin.lv” līdzdibinātāja.

Edgars Cīrulis ir latviešu pianists un komponists, “Lielās mūzikas balvas” nominants kategorijā “Gada jaunais mākslinieks”. Šobrīd piedalās projektos, kur mūzikas žanru robežas saplūst, un cenšas caur mūziku veicināt komunikāciju starp cilvēkiem, kā arī raisīt unikālu un patiesu piedzīvojumu ikvienam klausītājam.

Dāņu komponists un kontrabasists Alberts Reinholds Estergors 2018. gadā saņēmis “Gada mākslinieka džezā” titulu Tverstedā (Tversted), kas padara viņu par pilntiesīgu Ziemeļdānijas džeza mūziķi. Kubas un Brazīlijas džeza ritmu iedvesmots, pievienojot savai mūzikai ziemeļnieciskas harmonijas, Alberts saplūdina žanrus, paša veidotajā muzikālajā ceļojumā daloties pieredzē, smejoties un raudot kopā ar savu klausītāju.

Biļetes uz atvērtajām ierakstu sesijām 13. un 15. augustā koncertzālē “Latvija” no 4. augusta iegādājamas “Biļešu paradīze” tirdzniecības tīklā. Pārdošanā ierobežots skaits nenumurētu sēdvietu.

Ieteikt

Izpārdots
Pasākums ir noslēdzies
Biļešu cenas
5 €
  • pieejams

Pērkot biļetes internetā, tiek piemērota interneta veikala izmantošanas maksa. Lasīt šeit .

Iegādājoties biļetes tirdzniecības vietās, pakalpojuma maksa netiek piemērota. Tirdzniecības vietas