Der zināt
Organizators:
Rozīņu rezidence, SIA

EKSKURSIJA. IZZINOŠS PIEDZĪVOJUMS LIEPĀJĀ “SIĻĶU BRĀĶA NOSLĒPUMS” (RUS)

ceturtdiena
2020. gada 13. augusts, 16:00
siļķu brāķa noslēpums

 Liepāja, Zivju iela 2a

Šī pasākuma biļešu iegādes laiks ir beidzies
Šī pasākuma biļešu iegādes laiks ir beidzies

Der zināt

Liepāja jau izsenis ir bijusi bagāta gan ar spilgtiem vēsturiskiem notikumiem, gan personībām. Vēju pilsēta vēsturiski nav iedomājama ne bez ostas, ne zivīm, ne eksporta un pārdrošiem dēkaiņiem, sapņotājiem, “sava ceļa gājējiem” un viņu lielajiem darbiem, kas mūsdienu Liepāju veidojuši tādu, kādu to pazīstam šodien – ambiciozu, drosmīgu, varošu un bohēmisku.

Izzinošais piedzīvojums “Siļķu brāķa noslēpums” vienā neaizmirstamā, aizraujošā ekskursijā visai ģimenei ļauj Liepāju izdzīvot visā tās krāšņumā. Kādā no senajām Liepājas noliktavām (Zivju iela 2A) – mūsdienu kultūras piemineklī –  ir atdzīvojies pagājušā gadsimta “siļķu brāķis” un tā noslēpums, kas tā vien gaida, lai to atklātu! Vēsturiski “siļķu brāķī” jeb šķirošanas noliktavā zivis vestas no visas Eiropas – tās šķirotas trīs šķirās – kroņa, brāķa un dubultbrāķa, lai pēc tam sašķirotās mucas eksportētu tālāk uz Norvēģiju, Vāciju, plašo Krievzemi un citviet. Tie bija gadi, kad Liepājas centrā bijis cirks ar dresētiem 20 zirgiem un no ziloņādām ražotas kurpes. Arī Cukura kungs sapņojis par lidojumu un ceļojumu bez navigācijas uz Āfriku. Visi šie krāšņie notikumi “Siļķu brāķa noslēpumā” savijas nepilnu stundu garā, maģiskā un izzinošā piedzīvojumā, kurā apmeklētāji, paši piedaloties dažādās aktivitātēs, izzina kultūrvēsturi, sajūt Liepājas vērtības, pieklausa pilnu galvu brīnumu, izklaidējas un finālā arī nobauda gardu zivju maltīti.

“Siļķu brāķa noslēpums” – tas ir pavisam jauns tūrisma objekts pilsētā, tā ir atpūta no ikdienišķā, kas radīta, lai sniegtu neaizmirstamu pieredzi un iespaidus par Liepāju!

Telpu īpašā un fantāziju rosošā iekārtojuma dēļ māja atvērta arī citiem pasākumiem: svinībām, bērnu ballītēm, darba pasākumiem, pieņemšanām, konferencēm vai foto sesijām.

Ekskursiju darba laiki: Cet. / Piekt. / Sest. / Svētd. plkst. 12.00 / 14.00 / 16.00 / 18.00, kā arī individuālas ekskursijas pēc iepriekšēja pieraksta. Ekskursijas notiek periodā no 2020. gada 17. jūlija līdz 31. oktobrim.

Ekskursiju valodas:

  • 12.00 – latviešu valodā;
  • 14.00 – angļu valodā;
  • 16.00 – krievu valodā;
  • 18.00 – latviešu valodā.

Norises vieta: Zivju iela 2A, Liepāja (koka ēka – senā noliktava).

Biļetes nopērkamas: “Biļešu paradīzes” kasēs un interneta vietnē bilesuparadize.lv, ekskursijas norises vietā un Liepājas Tūrisma informācijas birojā (Rožu laukumā 5/6).

  • Pieaugušajiem: 5 eiro
  • Bērniem līdz 12 gadu vecumam ieeja bez maksas, apmeklējot ekskursiju kopā ar ģimeni. No 13 gadu vecuma: 5 eiro.

 ! Ekskursija notiek vairākos stāvos, un norises vieta, ņemot vērā tās vēsturisko arhitektūru, nav pielāgota personām ar kustību traucējumiem.

 ! SIA “Boroffish” zivju maltīte pēc izvēles baudāma par atsevišķu samaksu. To pieteikt būs iespējams pirms ekskursijas “Siļķu brāķa noslēpums” pagalmā.

Ekskursijas vada profesionāls gids. Par iekārtojumu un noskaņu – radošā apvienība “Šarmants”, bet par maltīti – SIA “Boroffish”, kurš specializējies zivju ēdienu pasniegšanā. Projektu īsteno SIA “Rozīņu rezidence”, finansiāli atbalsta – Liepājas pašvaldība.

 

Ieteikt

Pasākums ir noslēdzies
Biļešu cenas
5 €
  • pieejams

Pērkot biļetes internetā, tiek piemērota interneta veikala izmantošanas maksa. Lasīt šeit .

Iegādājoties biļetes tirdzniecības vietās, pakalpojuma maksa netiek piemērota. Tirdzniecības vietas