VEF Kultūras pils sezonas ieskaņas koncerts / Bila Evansa iedvesmotie

Šī pasākuma biļešu iegādes laiks ir beidzies
Šī pasākuma biļešu iegādes laiks ir beidzies

Der zināt

Bils Evanss bija amerikāņu džeza pianists un komponists, kura impresionistiskās harmonijas, inovatīvās džeza tradicionālā repertuāra interpretācijas un dziedošo melodisko līniju vieglums daiļoja džeza mūzikas skatuvi teju 30 gadus. Grammy balvai nominēts 31 reizi, no kurām ieguvis to septiņas. Atstājot nozīmīgu iespaidu ne tikai uz džeza mūzikas žanru, bet arī tā sabiedrību un klausītājiem, Evanss savas pēdējās notis mums dāvāja 1980. gadā, taču tās nebeidz skanēt vēl mūsdienās. Godinot izcilā pianista daiļradi latviešu mūziķi veido programmu, kurā skanēs daļa no komponista skaistākajām kompozīcijām.

Koncertā piedalās: dziedātāja Evilena Protektore, pianists Krists Saržants un kontrabasists Toms Poišs, bundzinieks Kaspars Kurdeko.

Par mūziķiem":
Evilena Protektore ir džeza dziedātāja no Latvijas, Latvijas Mūzikas akadēmijas džeza nodaļas maģistrantūras absolvente, kur tagad pasniedz džeza vokālu. Pavadīja gadu, studējot Itālijā, Santa Cecilia valsts konservatorijā pie profesores Maria Pia de Vito, un pusgadu Hanoverē pie dziedātājas Romy Camerun. Evilena ir piedalījusies vairākos festivālos — Pori Jazz (Somija), Limassol Jazz (Kipra), Live in Blue Bay (Ukraina); konkursos: Riga Jazz Stage (Latvija), Nomme Jazz (Igaunija) un ir Grand Prix ieguvēja konkursā Jazz Voices 2014 (Lietuva); kā arī tādos projektos kā Jazz in Latvia albuma ieraksts. 2016. gadā saņēma Nika Gotema (Nic Gotham) balvu par ieguldījumu Latvijas džeza mūzika un dzīvē. Evilena ir dziedājusi ar tādiem mūziķiem kā Lynn Seaton (ASV), Rob Duguay (CA), Inga Bērziņa (Latvija), Serge Junior Robinson (Lielbritānija), Tommaso Troncon (Itālija), Fil Straughan (Lielbritānija), Andreas Stefanou (Kipra), Andreas Rodostenos (Kipra), Nicolas Tryphonos (Kipra), Leonid Nesterov (Kipra), Tie Pereira (Brazīlija), Aviv Kohen (Izraēla), Gilad Abro (Izraēla), Anne Geertsen (Dānija), Onur Mulayim (Turcija), Gianmarco Tommai (Itālija), Federico Santoni (Itālija), K-Trio (Nīderlande), Ori Dakari (Izraēla) un daudziem citiem. Kopš 2005. gada Protektore ir grupas Pieneņu Vīns vokāliste, komponiste un līdere, kopā ar šo sastāvu piedalījusies vairākos festivālos un projektos un jau ir vērienīgi pieteikusi sevi valsts mēroga pasākumos. Kopš 2015. gada Evilena arī ir grupas JAZZATOMY komponiste un vokāliste. Evilena aktīvi sadarbojas ar Latvijas vadošiem džeza mūziķiem un piedalās projektos ar vairākiem bigbendiem un citiem kolektīviem. Bez visām muzikālajām aktivitātēm viņa ir arī vienīgā Latvijas džeza žurnāla JAZZin.lv līdzveidotāja, žurnāliste un producente.

Krists Saržants ir latviešu komponists un pianists, kurš smēlies iedvesmu klasiskajā, džeza un filmu mūzikā. Mācijies klasisko un džeza klavierspēli, kā arī kompozīciju pie Raimonda Petrauska, Madara Kalniņa, Søren Møller, Kenneth Dahl Knudsen, Tuomo Uusitalo, Andra Dzenīša un Kārļa Vanaga. 2018. gadā Krists tika nominēts Nika Gotema balvai par ieguldījumu Latvijas džeza mūzikā un sabiedrībā, kā arī pārstāvēja Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju prestižajā un lielākajā starptautiskajā IASJ (International Association of Schools of Jazz) džeza mūzikas konferencē Vīlandē, Igaunijā. Koncertējot Latvijā, Igaunijā, Dānijā, Vācijā, ASV un citās valstīs, Krists ir sadarbojies un studējis pie tādiem māksliniekiem kā Etienne Charles (ASV), Simon Toldam (DK), Lorenz Kellhuber (DE), Michael Arbenz (CH), Yacine Boularès (ASV), Rob Duguay (ASV) un daudziem citiem. Viņa ieraksti tika prezentēti lielākajā Eiropas džeza gadatirgū “Jazzahead! 2017” un iekļauti oficiālajā kompilācijas albumā “Jazz in Latvia 2018” un “Jazz in Latvia 2020” prezentējot labākos džeza mūzikas ierakstus valstī. 2019. gadā Krists ar savu kvintetu atklāja TEDx konferenci Rīgā, Latvijas Nacionālās Bibliotēkas “Ziedoņa zālē” un plāno izdot savu debijas albumu “Then And Now” 2020. gada maijā.

Toms Poišs ir viens no aktīvākajiem un pamanākajiem Latvijas basistiem, šobrīd regulāri uzstājas un piedalās visdažādāko žanru projektos, tostarp ar tādiem māksliniekiem kā Donu, Astro'n'Out, Elzu Rozentāli, Daumantu Kalniņu, Mārtiņu Braunu un Raimondu Paulu. Spēlējis arī City Jazz Big Band, Latvijas Radio Big Band, Niku Gothamu, DJ Monsta, Laimu Jansoni, gan basģitāru, gan kontrabasu. Piedaljies arī dažādēs izrādēs un TV raidījumos. Kopš 2016. gada darbojas arī kā Ventspils Mūzikas vidusskolas basa un ansambļu pasniedzējs. JVLMA un RDKS Džeza nodaļu absolvents, mācījies arī Igaunijas Teātra un Mūzikas akadēmijā pie Taavo Remmel.

Kaspars Kurdeko – bundzinieks, perkusionists un komponists, studējis Amsterdamas Mūzikas konservatorijas Džeza nodaļā. Manhetenas mūzikas skolā Ņujorkā apguvis sitamo instrumentu spēli un kompozīciju, studējot pie tādiem džeza mūzikas lietpratējiem kā Džons Railijs, Henrijs Kouls, Deivs Lībmans, Ari Honigs, Teo Blekmans un Deivs Duglass.
Viņa dibinātais džeza kvartets DekoMotion atzīts par labāko ansambli starptautiskajā konkursā Keep an Eye Jazz Award 2010 Nīderlandē, savukārt pats mūziķis tajā ieguvis labākā izpildītāja balvu.
Kaspars Kurdeko aktīvi darbojas dažādos starptautiskos un pašmāju projektos, to vidū Baltijas valstu džeza mūziķu grupa Tree Stones un trio KlusiKlusi; uzstājies festivālos un koncertos Latvijā, Dienvidkorejā, Francijā, Vācijā, Portugālē un citviet. Ņujorkas radoši piesātinātajā vidē pavadītais laiks ir veidojis mūziķa rokrakstu, kurā nolasāma dažādu mūzikas un mākslas stilu ietekme. Bundzinieku raksturo jūtīga saspēle ansamblī un enerģiski virmojoša, patiesa un jēgpilna muzikālā mijiedarbība.
Kaspars Kurdeko komponējis mūziku kinofilmai Kriminālās ekselences fonds, modernās dejas izrādei Divotne ar Rūtas Pūces un Annas Novikovas horeogrāfiju un laikmetīgā baleta viencēlienam Tikko Elzas Leimanes horeogrāfijā. Etno ārtroka grupas Bur Mani albuma Tālu Tālu mūziķis un kompozīciju autors.

 

Ieteikt

Izpārdots
Pasākums ir noslēdzies
Biļešu cenas
15 €
  • nav pieejams

Pērkot biļetes internetā, tiek piemērota interneta veikala izmantošanas maksa. Lasīt šeit .

Iegādājoties biļetes tirdzniecības vietās, pakalpojuma maksa netiek piemērota. Tirdzniecības vietas