Trio /Auziņš. Čudars. Arutyunyan/ koncerts

Šī pasākuma biļešu iegādes laiks ir beidzies
Šī pasākuma biļešu iegādes laiks ir beidzies

Der zināt

“Auziņš • Čudars • Arutyunyan” ir laikmetīgās džeza mūzikas trio no Rīgas.
Visi trīs būdami pieredzējuši un starptautiski atzīti mūziķi džeza jomā, trio tiecas veidot skaņu pasauli, kas stāv pāri žanriem, par pamatu izmantojot enerģiju, emocijas un iztēli rosinošas idejas un konceptus.
Lai gan kolektīvā brīvā improvizācija ir svarīgs trio daiļrades elements, puišu interese klasiskās mūzikas kompozīcijā sniedz grupas improvizācijām labi konstruētus rāmjus spontanitātei un rotaļīgai saspēlei. Lai gan liela uzmanība tiek pievērsta skaņas radīšanai izmantojot nekonvencionālās tehnikas, jeb extended techniques, un elektronikas, visi trīs, būdami latvieši, nāk no bagātas kormūzikas tradīcijas, tādējādi grupas daiļrade vienmēr saglabā melodiskumu un ir cieši saistīta ar cilvēka balsi.
2018. gadā grupa izdeva savu pirmo albumu “Baltic”, kurš ieguvis mūzikas ierakstu gada balvu “Zelta Mikrofons 2019” kā gada labākais džeza mūzikas albums.
2020. gadā trio sadarbībā ar ierakstu kompāniju Jersika Records izlaida savu otro albumu “The Maze”.

Laikā, kad valstī tika izsludināts ārkārtas stāvoklis, arī šīs grupas dalībnieki nokļuva dīkstāvē. Kā lielākā daļa mūziķu, ar trio izmantoja šo laika periodu, lai regulāri tiktos, kopīgi vingrinātos un strādātu pie jaunas mūzikas. Tā rezultātā grupai ir tapis pilnīgi jauns repertuārs, kuru puiši pirmoreiz publiski atskaņos šajā koncertā VEF džeza klubā.

Grupas dalībnieki:
Kārlis Auziņš - saksofons
Matīss Čudars - ģitāra
Ivars Arutjunjans - bungas

Recenzijas:
“Iespējams, ka šis ir viens no stilīgākajiem veltījumiem Latvijai un vispār arī Baltijai simtgadē. […] Ne ko pielikt, ne atņemt. Šādi izklausās 2018. gada džezs tajā nozarē strauji augošajā reģionā, ko sauc par Baltiju.” (K. Zaviļeiskis, Delfi.lv)
https://www.delfi.lv/kultura/news/music/latviesu-dzezs-2018-auzina-cudara-arutjunjana-albuma-baltic-apskats.d?id=50541707

Latviešu džezs 2018. Auziņa-Čudara-Arutjunjana albuma 'Baltic' apskats - www.delfi.lv
Ir, ir mums jauna un spēcīga latviešu džeza paaudze. No vienas puses jau mazliet apnicis to atkārtot. No otras – patīkami apzināties atkal un atkal. Saksofonista Kārļa Auziņa, ģitārista Matīsa Čudara un bundzinieka Ivara Arutjunjana kopalbums "Baltic" to kārtējo reizi apliecina. Iespējams, ka šis ir viens no stilīgākajiem veltījumiem Latvijai un vispār arī Baltijai simtgadē.

 “Albums ir lielisks laikmetīgā džeza paraugs, kurā Čudara grūti klasificējamā postroka/džeza ģitārspēle sakožas ar Auziņa niansēto saksofona spēli (kaut kas no Marka Tērnera, "Art Ensemble Of Chicago"), un to visu uz priekšu dzen prasmīga Arutjunjana bungu spēle.” (Jānis Žilde, Tvnet.lv)
https://www.tvnet.lv/6480272/tvnet-gada-albums-7-auzins-cudars-arutyunyan

“Radoša brīvība balansā ar gala produkta kvalitāti.” (Maruta Rubeze)

“Man šis koncerts izvērtās par sajūtu pieredzi, kā dažādi mūzikas agregātstāvokļi var kļūt par teju vieliski un fiziski šūnās sajūtamu procesu. […] Visi trīs, kā savā starpā saslēgti lādiņa nesēji, ar vienotu un centrētu muzikālo vektoru, bet reizē, kurā katram no viņiem ir absolūti sava un individuāla šī strāvas padeve.” (Lauma Malnace)

Latvijas Radio 3 radījumā Post Factum par koncertu Spīķeru koncertzālē
https://klasika.lsm.lv/lv/raksts/post-factum/aizvaditas-nedelas-zimigakie-kulturnotikumi-profesionalu-verteju.a115149/

 

Ieteikt

Izpārdots
Pasākums ir noslēdzies
Biļešu cenas
18 €
  • mazāk par 10
15 €
  • mazāk par 10

Pērkot biļetes internetā, tiek piemērota interneta veikala izmantošanas maksa. Lasīt šeit .

Iegādājoties biļetes tirdzniecības vietās, pakalpojuma maksa netiek piemērota. Tirdzniecības vietas