TIEŠRAIDES autorkoncerts. Jānis Lūsēns un Zigfrīds Muktupāvels

Šī pasākuma biļešu iegādes laiks ir beidzies
Šī pasākuma biļešu iegādes laiks ir beidzies

Der zināt

Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” ielūdz uz īpašu divu Latvijā mīlētu mākslinieku - Jāņa Lūsēna un Zigfrīda Muktupāvela - autorkoncertu. Abi mākslinieki mūzikā un stāstos atskatīsies uz savu 35 gadus ilgo muzikālo sadarbību, atskaņojot dziesmas, kuras komponists Jānis Lūsēns rakstījis tieši Zigfrīda Muktupāvela balsij. Tās ir dziesmas, kuras, pateicoties mākslinieku izcilajiem kopdarbiem, iegūlušas tautas atmiņā - dzirdēsim gan skaņdarbus no rokoperas "Kaupēn, mans mīļais", gan daudzus citus Lūsēna komponētus skaņdarbus ar Māras Zālītes, Imanta Ziedoņa, Austras Skujiņas, Viļa Plūdoņa, Guntara Rača vārdiem.

Jānis Lūsēns atzīst, ka dziedātājs un skatuves mākslinieks, ar kuru visilgāk strādāts kopā, ir Zigfrīds Muktupāvels. Abu mūziķu sadarbība aizsākās 1985. gadā, kad Liepājas teātra uzvedumam "Māte un neitronbumba", kurai Jānis Lūsēns rakstīja mūziku, vajadzēja galveno varoni - muzikālu un savdabīgu personību. Pēc uzveduma iestudēšanas radošā sadarbība turpinājās. Zigfrīds Muktupāvels ieņēma stabilu vietu Jāņa Lūsēna Liepājas ansamblī "Neptūns" un vēlāk grupā "Zodiaks", ar kuru muzicējot tika sasniegti ievērojami panākumi: festivālā "Liepājas Dzintars" iegūtas gan Grand Prix, gan augstās pirmās vietas, gan īpašo viesu statuss.

Nākamā sadarbība bija rokoperā "Kaupēn, mans mīļais", kuras libreta autore ir Māra Zālīte. Darbs tika iekļauts Latvijas kultūras kanonā. Abu mūziķu radošais ceļš turpinājās mistērijā "Sapnis un mīlestība", koncertuzvedumā "Violets" ar Austras Skujiņas dzeju, kā arī "Leļļu operā", kurā Zigfrīds atainoja meistaru Karlo. Tāpat komponists tieši Zigfrīda Muktupāvela balsij uzrakstījis dziesmu ciklu "Zelta sirds" ar Kārļa Skalbes dzeju un ciklu "Kad mīlestība dzimst" Ziemassvētku laikam. Šis cikls izpelnījās nedalītu skatītāju mīlestību, vēlreiz apliecinot, ka Jāņa Lūsēna un Zigfrīda Muktupāvela satikšanās dzīvē un mūzikā nav nejaušība. 

Ievērojot visus drošības pasākumus, uz koncertu klātienē – Lielajā zālē aicināti 20 klausītāji (laika gaitā klātienes skatītāju skaits var mainīties atbilstoši valstī noteiktajiem drošības pasākumiem pandēmijas laikā). Filmēšana notiks, ievērojot visus drošības pasākumus. Tiešraides koncertam ir noteikta biļetes cena mākslinieku un koncertzāles atbalstam – 7 eiro par vienu tiešraides pieslēgumu jeb “dzīvokļa biļeti”, kad ar vienu biļeti koncertu var baudīt visi vienas mājsaimniecības iedzīvotāji.

Koncerta ilgums: aptuveni 80 minūtes

Video: https://www.youtube.com/watch?v=dTFRmo3CMg4

 

Organizē: Koncertzāle LIELAIS DZINTARS 

Atbalsta: Liepājas pašvaldība un Valsts kultūrkapitāla fonds

Biļetes cena tiešraidē: 7 eiro

Biļetes cena klātienē: 30 eiro

Par tiešraides biļešu iegādi:

Iegādājoties biļeti par 7 eiro, Jūs saņemsiet tiešraides kodu, kuru varēsiet izmantot, lai skatītos koncertu. Tiešraidi varēsiet vērot caur “Biļešu Paradīzes” vai “Lielā dzintara” mājas lapu, uzspiežot uz koncertu: Tiešraides autorkoncerts. Jānis Lūsēns un Zigfrīds Muktupāvels 

Lai pieslēgtos koncertam, Jums būs jāievada tiešraides kods laukumā “insert password”.  Pieslēgšanās tiešraidei sākot no plkst. 18.30.  

Ja Jums neizdodas pievienoties tiešraidei, lūdzam sazināties ar Aivu Juhnevicu, zvanot pa tālruni 28268404.

Kods ir paredzēts vienai viedierīcei.

 

Ieteikt

Pasākums ir noslēdzies
Biļešu cenas
7 €
  • pieejams

Pērkot biļetes internetā, tiek piemērota interneta veikala izmantošanas maksa. Lasīt šeit .

Biļešu tirdzniecība pieejama tikai interneta veikalā