Der zināt
Organizators:
Austrumlatvijas koncertzāle SIA
Ieeja no:
16.40
Bezmaksas ieeja bērniem:
Nav paredzēta

GADALAIKI. Kristīne Balanas un “Kremerata Baltica”

svētdiena
2021. gada 30. maijs, 17:00
Latgales vēstniecība GORS

 Rēzekne, Pils iela 4

Skatīt kartē Skatīt kartē

Biļešu tirdzniecība apturēta.

Vijolnieces Kristīnes Balanas un kamerorķestra “Kremerata Baltica”, kurus katru atsevišķi ir bijusi iespēja redzēt un dzirdēt arī Rēzeknē, bet kopā dzirdēsim pirmo reizi, atskaņotajā koncertprogrammā skanēs slavenā Antonio Vivaldi koncertu kopa “Gadalaiki”, kā arī Johana Sebasatiāna Baha, Ennio Morrikones un Nino Rotas skaņdarbi. 

Vijolniece Kristīne Balanas

Laikraksts “The Times” raksturojis latviešu vijolnieci Kristīni Balanas kā “žilbinoši virtuozu” mūziķi. Viņa ir viena no visstraujāk plaukstošajiem talantiem uz pasaules skatuvēm, prestižās Latvijas Lielās mūzikas balvas laureāte kategorijā “Gada jaunais mākslinieks”.

Solistes lomā Kristīne ir uzstājusies kopā ar Londonas Karalisko filharmonisko orķestri, Berlīnes simfonisko orķestri, Bavārijas Radio simfonisko orķestri, Parīzes kamerorķestri (atskaņojuma vadītāja), RTÉ Nacionālo simfonisko orķestri, Eiropas Savienības simfonisko orķestri, “Maskavas solistiem” Jurija Bašmeta vadībā, Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Polijas kamerfilharmonijas orķestri, kamerorķestri “Sinfonietta Rīga”, “Cardiff Sinfonietta”, Sendajas filharmoniķiem un citiem, sadarbojoties ar tādiem diriģentiem kā Ainārs Rubiķis, Rorijs Makdonalds un Gads Kadošs. Kā soliste Kristīne regulāri viesojas Latvijas Radio programmās, tāpat viņa ir uzstājusies BBC Radio 3 pārraidē “In Tune” un BBC One programmā “The One Show” un spēlējusi Pērsela zālē, Smitskvēras Svētā Jāņa un Kingspleisas koncertzālē. 

Nepagurstoši popularizējot laikmetīgo mūziku un mazāk zināmu repertuāru, Kristīne ir pirmatskaņojusi Deivida Kūnana Vijolkoncertu ar RTÉ Nacionālo simfonisko orķestri un piedalījusies Veinberga Vijolkoncerta Lielbritānijas pirmatskaņojumā, kā arī Pētera Vaska vijolkoncerta “Tālā gaisma” Rumānijas pirmatskaņojumā. Kā kamermūziķe Kristīne sadarbojusies ar Maksimu Vengerovu, Vadimu Gluzmanu, Borisu Garlicki, Rolandu Krīgeru un Rīdigeru Loteru. Kristīne absolvējusi Karalisko Mūzikas akadēmiju Londonā, kur viņa mācījās pie Ģerģa Pauka, un Hansa Eislera Mūzikas augstskolu Koljas Blahera klasē, savukārt šobrīd viņas mentors ir Leonīds Kavakoss. Kristīne spēlē 1787. gada Antonio Graņāni vijoli, ko viņai laipni aizdevis “The Little Butterfly” fonds ar Bēra Starptautiskās vijoles biedrības starpniecību.

Kamerorķestris “Kremerata Baltica”

Kamerorķestris “Kremerata Baltica” pirmo koncertu piedzīvoja 1997. gada vasarā Austrijā, kur Lokenhausas festivālā Rīgā dzimušais pasaulslavenais vijolnieks Gidons Krēmers iepazīstināja ar jauno projektu – kamerorķestri, kurā apvienojušies jaunie mūziķi no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Kopš tā laika orķestris, kurš spēlē ar nevaldāmu prieku un pārsteidz ar neierobežotu iztēli programmas izvēlē, ir savaldzinājis klausītājus visā pasaulē. Orķestris, kas ir arī “Grammy” balvas laureāts, ir atzīts par vienu no izcilākajiem starptautiskajiem mūziķu kolektīviem Eiropā. 2018. gadā “Kremerata Baltica” un vijolnieks Gidons Krēmers bija Igaunijas, Latvijas un Lietuvas kultūras vēstneši, svinot Baltijas valstu simtgades. 

Jau kopš pirmajiem “Kremerata Baltica” pastāvēšanas gadiem, orķestris sadarbojies ar pasaulē pazīstamiem mūziķiem un diriģentiem. Ansamblim raksturīgā milzu atsaucība un intensīvā koncentrēšanās spēja – tās ir īpašības, ko ne tikai apzināti kultivējis Gidons Krēmers, bet kas iegūtas arī pateicoties sadarbībām ar tādiem māksliniekiem kā soprānu Džesiju Normenu, pianistiem Martu Argerihu, Jevgēniju Kisinu, Mihailu Pletņevu, Danilu Trifonovu, vijolniekiem Lisu Batiašvili, Tomasu Cētmairu, Patrīciju Kopačinskaju, Didjē Lokvudu, Vadimu Repinu, un čellistiem Mišu Maiski, Mario Brunello un Yo-Yo Ma. Starp diriģentiem minami Sers Saimons Ratls, Esa-Pekka Salonens, Kristofs Ešenbahs, Kents Nagano, Heincs Holligers, Romāns Kofmans, Kents Nagano, Vladimirs Aškanazi, Mirga Grazinyte-Tyla un Saulius Sondeckis. Kopā ar šiem mūziķiem ir veidojies arī “Kremerata Baltica” kamerorķestris un tā neatkārtojamais skanējums.

Iepriekšējo reizi orķestris Rēzeknē viesojās 2018. gada rudenī, kopā ar ērģelnieci Ivetu Apkalnu, ar koncertprogrammu “Bahs un Baltija” atklājot kopīgo Eiropas koncertturneju un saņemot Lielās Mūzikas balvas nomināciju kategorijā “Gada koncerts”.

GORS Kultūras vēstnieku programmas dalībniekiem biļetes ar 10% atlaidi, veicot pirkumu kasēs vai Latgales vēstniecības GORS biļešu sistēmas klienta profilā. Kasēs lūgums uzrādīt karti pirms pirkuma veikšanas.
 
Bērni līdz 7 gadu vecumam pasākumā var netikt ielaisti. Pusstundu pirms pasākuma sākuma sāk darboties bērnu istaba, kas pieejama bērniem vecumā no trīs līdz septiņiem gadiem. Bērnu istabas apmeklējums ir bez maksas. Pirms tam lūgums pieteikties, zvanot +371 64633303.
 
Informējam, ka pasākuma laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām, neidentificējot konkrētas personas. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā u.tml.
 
Ja Jūs nevēlaties tikt fotografēts vai filmēts, Jums ir tiesības pieprasīt, lai šādas darbības attiecībā uz Jums netiek veiktas. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, sazinoties ar personas datu apstrādes pārzini – SIA “Austrumlatvijas koncertzāle” administrāciju klātienē, Rēzeknē, Pils ielā 4; zvanot 646 33303 vai rakstot [email protected].

 

Ieteikt

Biļešu tirdzniecība apturēta.

Pērkot biļetes internetā, tiek piemērota interneta veikala izmantošanas maksa. Lasīt šeit .

Iegādājoties biļetes tirdzniecības vietās, pakalpojuma maksa netiek piemērota. Tirdzniecības vietas