Der zināt
Organizators:
Vidzemes koncertzāle, SIA

BĒTHOVENS, MOCARTA GARS NO HAIDNA ROKĀM

sestdiena
2020. gada 18. janvāris, 19:00
Vidzemes koncertzāle CĒSIS

 Cēsis, Raunas iela 12

Skatīt kartē Skatīt kartē
Šī pasākuma biļešu iegādes laiks ir beidzies
Šī pasākuma biļešu iegādes laiks ir beidzies

Der zināt

Pirmskoncerta saruna, plkst. 18.00

Hugo Tičati, vijole

Lietuvas kamerorķestris

Gads, kurā pasaule atzīmēs Vīnes dižgara Ludviga van Bēthovena 250 jubileju. Arī Koncertzāle “Cēsis” to iesāk ar koncertu, kas veltīts šim ģeniālajam romantisma laika komponistam un saviem uzticamajiem apmeklētājiem piedāvā atkalsatikšanos ar virtuozo un harizmātisko britu vijolnieku Hugo Tičati.

Bēthovenam veltīto koncerta programmu veidojis pats Tičati, kas klausītājam vienmēr nozīmē jaunatklāsmi un citādu pieeju it kā klasiskām vērtībām. Programma balstīta Vīnes grāfa Valdšteina jaunajam Bēthovenam reiz veltītā padomā – viņš ieteicis Bēthovenam daudz un nerimtīgi strādāt, tad komponists no Haidna rokām saņemšot Mocarta garu. Tāpēc koncertā Cēsīs izcilā vijolnieka Hugo Tičati un Lietuvas kamerorķestra izpildījumā skanēs gan Bēthovena, gan klasikas dižgaru, Vīnes klasiķu – Mocarta un Haidna skaistākie skaņdarbi.

"Tičati ir viens no apdāvinātākajiem jaunajiem mākslinieciskajiem vadītājiem. Viņa tēmu interpretācijas atklāj visnegaidītāko un priekpilnāko muzikālo pieredzi. Tā ir tīra bauda atrasties koncertā, kura programmu veidojis Tičati."- Džons Gilhūlijs  (John Gilhooly)", Vigmora zāles direktors.

Hugo Tičati ir laikmetīgās mūzikas aizrautīgs interprets – viņš sadarbojas ar Svenu Dāvidu Sandstremu, Albertu Šnelceru, Andersu Hillborgu, Tomasu Jennefeltu, Sergeju Jevtušenko un vairākiem citiem. Sev veltītos vijoļkoncertus Tičati spēlē vai visos pasaules kontinentos. Viņam patīk mūziku savienot ar deju, literatūru un arī tādām marginālijām, kā kinētiskā gleznošana vai akmeņu līdzsvarošana. Tičati virtuozo vijoļspēli Latvijas klausītāji varēja baudīt pirmajā “Pētera Vaska mūzikas aprīlis” festivāla noslēguma koncertā “Tālā gaisma”, kas tika nominēts Lielajai mūzikas balvai kategorijā Gada koncerts, kā arī vairākās programmās otrajā latviešu komponistam veltītajā festivālā 2019. gada aprīlī.

 *Koncerta laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām. Iegūtais materiāls tiks apstrādāts bez atsevišķas personu izdalīšana, lai tieši vai netieši netiktu veikta fizisku personu identificēšana. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā un izmantoti mārketinga materiālos. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, rakstot mums uz e-pasta adresi: [email protected].

**Pasākums nav piemērots pirmsskolas vecuma bērniem. Pasākuma laikā darbosies Bērnu istaba.

 

Ieteikt

Izpārdots
Pasākums ir noslēdzies
Biļešu cenas
25 €
  • pieejams
18 €
  • pieejams
15 €
  • pieejams
12 €
  • nav pieejams

Pērkot biļetes internetā, tiek piemērota interneta veikala izmantošanas maksa. Lasīt šeit .

Iegādājoties biļetes tirdzniecības vietās, pakalpojuma maksa netiek piemērota. Tirdzniecības vietas