Der zināt
Organizators:
Ogres novada kultūras centrs, PA

Koncerts PIAZZOLLA. LĀCIS. TANGO VARIĀCIJAS

ceturtdiena
2019. gada 14. novembris, 19:00
Skatīt kartē
Šī pasākuma biļešu iegādes laiks ir beidzies
Šī pasākuma biļešu iegādes laiks ir beidzies

Der zināt

Koncertā skanēs dažādās valstīs tapuši tango – no leģendārā argentīnieša Astora Pjacollas opusiem līdz pat pašmāju Kārlim Lācim un viņa “Tango variācijām”, kas sākotnēji rakstītas teātra izrādei “Iemīlējies Šekspīrs”

LNSO stīgu kvintets:
Sandis ŠTEINBERGS /vijole/
Raimonds MELDERIS /vijole/
Arigo ŠTRĀLS /alts/
Ainārs PAUKŠĒNS /čells/
Raivo OZOLS /kontrabass/
Artūrs NOVIKS /akordeons/

Astora Pjacollas mūzika ir pilna smeldzes un temperamenta, tā ir smalka jutekliskuma un spēcīgas enerģijas caurstrāvota, dramatisma un aizkustinošu emociju uzlādēta. Šī argentīniešu mūziķa vārds šķiet gluži nesaraujami saistīts ar tango, viņš tiek dēvēts gan par tango karali, gan saukts par El Gran Astor - Lielo Astoru, gan uzskatāms par tango reformatoru un nuevo tango pamatlicēju. Viņa skaņdarbi pašos pamatos pārvērta tradicionālo tango, atklājot to mūsdienīgā gaismā un bagātinot ar džeza un klasiskās mūzikas elementiem. Pjacolla iemantoja slavu arī kā nepārspējams bandoneona spēles meistars, un arī bandeona tembrs šķiet viena no tango raksturzīmēm.

Kārlis Lācis pazīstams gan kā komponists un meistarīgs aranžētājs, gan pianists un taustiņinstrumentālists. Viņa daiļradē rodamas gan izvērstas simfoniskas partitūras un kamermūzikas opusi, gan spilgti žanra piemēri neakadēmiskās mūzikas laukā, skaņdarbi korim un mūzika teātra izrādēm, neskaitāmas aranžijas un skaņu celiņi kā reklāmām, tā arī filmām. Par jauno kompozīciju viņš stāsta: “Sāku rakstīt klavierēm solo, bet uzradās ierosinājums pārlikt stīgu kvintetam un akordeonam, un man tā ideja iepatikās. Tas ir brīvs klejojums tango noskaņās bez noteiktas programmas. Prieks vienmēr sadarboties ar Raimondu Melderi un viņa kolēģiem – ļoti patīk šī kvarteta skanējums.”

Biļetes cena pasākuma dienā EUR 20

 

 

Ieteikt

Pasākums ir noslēdzies
Biļešu cenas
20 €
  • pieejams

Pērkot biļetes internetā, tiek piemērota interneta veikala izmantošanas maksa. Lasīt šeit .

Iegādājoties biļetes tirdzniecības vietās, pakalpojuma maksa netiek piemērota. Tirdzniecības vietas