Der zināt
Organizators:
Kurzemes filharmonija SIA
Pasākuma Ilgums:
2h 20min
Pasākuma valoda:
Orģinālvaloda
Ieeja no:
18:30
Bezmaksas ieeja bērniem:
līdz 6 gadu vecumam, neaizņemot atsevišķu sēdvietu
Paredzēts priekš:
no 6 gadu vecuma

Aizuri Quartet. Koncerts Ventspilī

piektdiena
2019. gada 13. decembris, 19:00
Ventspils koncertzāle LATVIJA

 Ventspils, Lielais laukums 1

Skatīt kartē Skatīt kartē
Šī pasākuma biļešu iegādes laiks ir beidzies
Šī pasākuma biļešu iegādes laiks ir beidzies

Der zināt

Organizators:
Kurzemes filharmonija SIA
Pasākuma Ilgums:
2h 20min
Pasākuma valoda:
Orģinālvaloda
Ieeja no:
18:30
Bezmaksas ieeja bērniem:
līdz 6 gadu vecumam, neaizņemot atsevišķu sēdvietu
Paredzēts priekš:
no 6 gadu vecuma

13. decembrī Ventspilī, koncertzālē “Latvija” ar pirmo un vienīgo koncertu Latvijā viesosies “Grammy” balvai nominētais stīgu kvartets “Aizuri Quartet” no Amerikas Savienotajām Valstīm.

Pirms septiņiem gadiem dibinātais kvartets “Aizuri Quartet” tiek uzskatīts par vienu no spilgtākajiem jaunāko laiku kameransambļiem. Ar “aizraujošiem priekšnesumiem”, kuros “savienojas intelekts, spēles tehnika un emocijas”, mūziķes Emma Frukta (Emma Frucht, vijole), Miho Seigusa (Miho Saegusa, vijole), Ajane Kozasa (Ayane Kozasa; alts) un Kārena Ouzounjana (Karen Ouzounian; čells) ir apbūrušas ne vien, piemēram, “The Washington Post” kultūras redakciju, bet arī mūzikas cienītājus daudzviet pasaulē. Apgriezienus arvien uzņemošā “Aizuri Quartet” koncertdzīve ASV, Eiropā, Japānā, Apvienotajos Arābu Emirātos, Centrālajā un Dienvidamerikā norit paralēli mūziķu dalībai un uzvarām prestižos konkursos un rezidencēm prominentākajās Amerikas Savienoto Valstu mākslas institūcijās – Metropolitēna Mākslas muzejā Ņujorkā, Ravīnijas festivālā Čikāgā un Kērtisa Mūzikas institūtā Filadelfijā. Pagājušogad klajā nākušais kvarteta debijas albums “Blueprinting”, kurā iekļautas amerikāņu komponistu īpaši kvartetam radītas kompozīcijas, izpelnījās plašu klausītāju, kritiķu un profesionāļu ievērību. Ierakstu daudzi cienījami, par mūziku rakstoši mediji, piemēram, “The Boston Globe”, “NPR Music” un citi, iekļāvuši starp aizvadītā gada labākajiem klasiskās mūzikas izdevumiem, kā arī tas ticis nominēts “Grammy” balvai kā aizvadītā gada labākais kamermūzikas/ neliela ansambļa sniegums.

Džuljarda skolu absolvējušo mākslinieču četrotne jo īpaši tiek uzteikta izcilo spēlētprasmju, ansambļa izjūtas, “saklausāmo kvalitāšu”, kā arī programmu veidošanas dēļ, kas mūsdienu stīgu kvartetiem un citiem nelieliem ansambļiem ir netipiski aizraujoša, krāšņa, pat pārdroša. “Aizuri Quartet” koncertprogrammās mēdz sastapties 12. gadsimta kristiešu mistiķes Bingenas Hildegardes (Hildegard von Bingen) skaņdarbu aranžijas ar čellistes K. Ouzounjanas dzīvesbiedra, igauņu izcelsmes komponista Lembita Bīčera (Lembit Beecher) pavisam nesen radītiem opusiem. Šajos muzikālajos ceļojumos cauri gadsimtiem mūziķes mīļuprāt uzkavējas arī pie sev tuvajiem Jozefa Haidna (Joseph Haydn), Ludviga van Bēthovena (Ludwig van Beethoven) un Žana Sibeliusa (Jean Sibelius), kā arī drosmīgās interpretācijās min pasaules tautu mūzikas plašumus.

“Cilvēki man bieži jautā: “Kas ir jūsu identitāte?” Man nākas godīgi atzīt, ka, sākot kopā muzicēt, mēs par to absolūti nedomājām. Mēs apzinājāmies, ka esam kaislīgi muzicējošas mākslinieces, kuras par daudzām lietām mūzikā un tai nepieciešamajām kvalitātēm esam vienisprātis. Vissvarīgākā mums allaž bijusi nepieciešamība pēc klātesamības šeit un tagad, ļaušanās spontanitātei muzicējot. Ne mazāk svarīga – spēja ar mūzikā rodamo emocionalitāti izstāstīt vienu vai vairākus stāstus,” kādā intervijā savu un kolēģu pieeju muzicēšanai centusies raksturot Kārena Ouzounjana.

Latvijā “Aizuri Quartet” ieradīsies īsi pēc koncertiem Kārnegi zālē (Carnegie Hall) Ņujorkā un Krevisa centrā (Kravis Center) Floridā.

PROGRAMMĀ: G. Smitas (Gabrielle Smith), K. Šo (Caroline Shaw), P. Vaska, P. Vjanko (Paul Wiancko), L. Bīčera (Lembit Beecher), Ž. Sibēliusa (Jean Sibelius) opusi.

* * *

Koncerts notiek koncertzāles "Latvija" Mazajā zālē!

 

Ieteikt

Izpārdots
Pasākums ir noslēdzies
Biļešu cenas
12 €
  • mazāk par 10
10 €
  • pieejams
8 €
  • nav pieejams

Pērkot biļetes internetā, tiek piemērota interneta veikala izmantošanas maksa. Lasīt šeit .

Iegādājoties biļetes tirdzniecības vietās, pakalpojuma maksa netiek piemērota. Tirdzniecības vietas