Jāņa Lūsēna vasaras festivāls MŪZIKA VAKARA MIERAM / Jānis Lūsēns un Šablovsku Duo

piektdiena
2019. gada 14. jūnijs, 21:00
Mazmežotnes muižas pasākumu stallis

 Mazmežotne, Rundāles pag., Rundāles nov.

Skatīt kartē Skatīt kartē
Šī pasākuma biļešu iegādes laiks ir beidzies
Šī pasākuma biļešu iegādes laiks ir beidzies

Der zināt

Organizators:
Sējas, ZS

Jau kopš agras jaunības komponists Jānis Lūsēns ir aizrāvies ar dažādu mūzikas instrumentu kolekcionēšanu un jauniem tembrāliem meklējumiem. Ik vakara ļaušanās improvizācijas priekam katru reizi no jauna rada neparastus salikumus un skaniskus motīvus. MŪZIKA VAKARA MIERAM klausītājiem būs kā neliels ceļojums katra iekšējā pasaulē, kur komponists aicinās caur personīgām asociācijām tuvoties mieram un ļaušanās priekam mūzikā. 

Lai mūzikas klausīšanās būtu vēl īpašāka, klausītājiem pirmajās divās rindās būs iespēja sēdēt pusguļus stāvoklī - mīkstos atpūtas krēslos, atslābinoties un ļaujoties tikai vakara mūzikas mierīgajām, valdzinošajām skaņām.

 Vakars sāksies ar J. Lūsēna instrumentu laboratoriju un otrā daļā viesosies komponistam tuvi mūziķi - IEVA UN AINARS ŠABLOVSKI.

Ieva un Ainars Šablovski pēc uzdrīkstēšanās kopā muzicēt, savu kopdzīvi vairs nespēj iztēloties bez šīs kopīgās muzicēšanas.

Arfa un saksofons ir ļoti rets ansambļa salikums, tāpēc tas ir sevišķi interesants muzikāls kopums. Ainars  spēlē  ne  tikai   vienu  no  jaunākajiem klasiskās  mūzikas   instrumentiem  –  saksofonu, bet  arī   vienu  no  vissenākajiem  pūšaminstrumentiem  -   armēņu  duduku. Tas  ir gatavots  no  aprikozes   koka  un  ir   ar  vairāk   kā   divu   tūkstošu   gadu   senu  vēsturi.

Duduku mēdz dēvēt par visskumjāko instrumentu - tā tembrs ir dziļš, mazliet piesmacis un noslēpumains. 

Ieva šobrīd ir Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra arfu grupas koncertmeistare, kā arī vada koklētāju ansambli "Raksti".

 Ainars strādā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, ir  Rīgas   Saksofonu   kvarteta   dalībnieks ,  muzicē   dažādu  Latvijas   orķestru   un  kamermūzikas   sastāvos. 

Koncertprogrammas nosaukums: "Nakts putns" 

 

Ierašanās no pl. 19:30.  Koncerta sākums pl.21:00.

Koncerts divās daļās, ar starpbrīdi.

Bufetē būs iespējams iegādāties dzērienus un uzkodas.    

Pirms koncerta iespējams doties pastaigā pa muižas plašo teritoriju, kā arī rezervēt galdiņu un pusdienot muižas restorānā.    

 Muižas viesnīca piedāvā  nakšņošanu mājīgās muižas  istabiņās.

Ar biļetes iegādāšanos un/vai savu klātbūtni šajā pasākumā skatītāji apliecina, ka ir informēti par to, ka pasākumā notiek fotogrāfēšana un filmēšana, un skatītājiem pret to nav iebildumu,  kā arī nav iebildumu pret skatītāju attēla publiskošanu un izmantošanu publicitātes vajadzībām.

 

Ieteikt

Izpārdots
Pasākums ir noslēdzies
Biļešu cenas
30 €
  • nav pieejams
25 €
  • nav pieejams
20 €
  • nav pieejams

Pērkot biļetes internetā, tiek piemērota interneta veikala izmantošanas maksa. Lasīt šeit .

Iegādājoties biļetes tirdzniecības vietās, pakalpojuma maksa netiek piemērota. Tirdzniecības vietas