Rīgas festivāls. Vestarda Šimkus solokoncerts

sestdiena
2019. gada 15. jūnijs, 20:00
Lielā ģilde

 Rīga, Amatu iela 6

Skatīt kartē Skatīt kartē
Šī pasākuma biļešu iegādes laiks ir beidzies
Šī pasākuma biļešu iegādes laiks ir beidzies

Der zināt

Vestards Šimkus par koncerta programmu:

Šajā koncertprogrammā spēlēšu klaviermūziku, kuru 20.gs sākumā sarakstījis leģendārais krievu komponists un pianists Aleksandrs Skrjabins. Viņš ir mans visspēcīgākais iedvesmas avots mūzikā jau kopš brīža, kad es kā vienpadsmitgadīgs Emīla Dārziņa Mūzikas skolas audzēknis skolas fonotēkā nejauši uzgāju vinila skaņuplati ar 1910.gadā tapušiem ierakstiem, kuros dzirdams tas, kā viņš ar savu elektrizēto klavierspēles piesitienu un vēja pūsmai līdzīgo frāzējumu spēlē pats savu liesmaino un izteikti poētisko mūziku.
Lielu daļu no savas īsās dzīves Skrjabins rakstīja aizgrābjoši melodisku un vēlīnajam romantismam raksturīgu emocionāli piesātinātu mūziku, savukārt mūža nogalē viņš paplašināja sava rakstības stila robežas ar unikālu un pasaules vēsturē pašu pirmo atonālās kompozīcijas sistēmu, kas padara viņu par vienu no nozīmīgakajiem novatoriem mūzikas vēsturē. Taču ne jau jauns stils bija Skrjabina pašmērķis – viņš tikai sapņoja par tādas mūzikas radīšanu, kas visu cilvēci pārvērstu par astrāliem gariem!
Šī koncertprogramma sastāvēs gan no vairākiem lielas formas darbiem, gan no pavisam īsām miniatūrām. Apmēram puse no tā visa būs veltīta Aleksandra Skrjabina romantiskajai un žilbinošajai mūzikai, savukārt otra puse – tam, par ko šis vēlīnais romantisms pārvērtās, komponistam atklājot jaunas mūzikas skaņu galaktikas.
Ir vērts piebilst, ka Aleksandrs Skrjabins netiek uzskatīts par īstenu modernistu Rietumeiropas izpratnē, jo savā daiļradē necentās atmest, dekonstruēt vai nojaukt līdz tam eksistējošās klasiskās un romantiskajai mūzikai raksturīgās iezīmes – tradicionālo formu, harmoniju uzbūvi, melodiskumu un emocionalitāti. Bet viņš to visu papildināja ar absolūti oriģinālu harmonisko valodu un faktūru, radot mūziku, kas tomēr neizklausās ne pēc kā tāda, kas pastāvēja līdz tam, nedz arī pēc tam. Tā ir skaņumāksla, kurā, norisinoties pagātnes un nākotnes labāko elementu sintēzei, ir radies kas patiesi jauns un unikāls. Un tieši tādu mākslu es uzskatu par visvērtīgāko.

Programma:
ALEKSANDRS SKRJABINS / ALEXANDER SCRIABIN (1872 – 1915)

Poēma – noktirne / Poem – Nocturne (Poème - nocturne) op.61 (1911)
Piecas prelūdijas / Five Preludes op.74 (1914)
Trīs albuma lapas / Three Album Leafs
Fantāzija / Fantasy op.28 (1900)
6.sonāte / Sonata No.6 op.62 (1912)
Valsis / Waltz (Valse) op.38 (1903)
4.sonāte / Sonata No.4 op.30 (1903)

 

Ieteikt

Izpārdots
Pasākums ir noslēdzies
Biļešu cenas
30 €
  • pieejams
25 €
  • pieejams
20 €
  • pieejams
15 €
  • pieejams
10 €
  • nav pieejams

Pērkot biļetes internetā, tiek piemērota interneta veikala izmantošanas maksa. Lasīt šeit .

Iegādājoties biļetes tirdzniecības vietās, pakalpojuma maksa netiek piemērota. Tirdzniecības vietas