Raimonds Pauls. Pastaiga pa Rīgu.

sestdiena
2021. gada 23. oktobris, 19:00
ZEIT atpūtas komplekss

 Līgatne, Gaujas iela 4

Skatīt kartē Skatīt kartē
Biļešu cenas no 40€

Der zināt

Organizators:
Zeit Hotel, SIA

23. oktobrī pl. 19:00, Zeit Lielajā zālē aicinām uz 
Raimonda Paula koncertprogrammu “Pastaiga pa Rīgu”.

Koncertā piedalās:
Maestro Raimonds Pauls
Toivo Unt / kontrabass/
Māris Briežkalns /bungas/
Īpašā viešņa – dziedātāja Paula Saija

Laikā, kad ar klausītājiem klātienē tikties ilgstoši bija liegts, komponists Raimonds Pauls šī gada pavasarī kopā ar izciliem mūziķiem radījis jaunu, Rīgai veltītu instrumentālu programmu „Pastaiga pa Rīgu”. 
Programmā iekļauti 13 jaundarbi, ko izpilda klasisks džeza trio – klavieres, bass un bungas. Trio dalībnieks, igauņu kontrabasists Toivo Unt ciklu raksturo kā neprātīgi interesantu darbu, kurā izteikti jūtams Maestro Raimonda Paula melodiskais skanējums. Projekta nosaukums radies, iedvesmojoties no pastaigām pa tukšajām Rīgas ielām. “Pastaigājos pa Rīgu, kad tā bija pilnīgi tukša,” stāsta Raimonds Pauls. “Un radās doma par šādu ciklu – “Pastaiga pa Rīgu”. Par savu pilsētu jāpriecājas vienmēr. Tādēļ skaņdarbi veltīti vecpilsētai, Bastejkalnam, Vērmanes dārzam un citām vietām.” 
“Man ir sajūta, ka Maestro šajā programmā atgriežas savā jaunībā, kad džeza mūzika bija kā svaiga gaisa malks un improvizācija kā brīvība, kas ļāva izpausties ārpus dažādām sistēmām un spēlēt to, ko sirds patiešām vēlas,” tā par projektu saka bundzinieks un producents Māris Briežkalns. 
Ar šo džeza ciklu Maestro apliecina savu mīlestību pret džezu – tieši ar šo mūziku Raimonds Pauls ir sācis savu muzikālo ceļu un šāda atgriešanās pie jaunības dienu mūzikas ar sev tik raksturīgo melodiskumu ir skaista dāvana savai pilsētai un valstij. 

Ieejas maksa 25eur.
Biļetes iespējams iegādāties bilesuparadize.lv, zeit.lv/veikals vai uz vietas Zeit Cafe, Gaujas ielā 4, Līgatnē.

! Ierodoties uz pasākumu jāuzrāda: personas apliecinošs dokuments, derīgs Digitālais Covid-19 sertifikāts, kas apliecina veiktu pilnu vakcināciju vai Covid-19 izslimošanu pēdējā pus gada laikā.

Lūdzam ierasties uz pasākumu savlaicīgi no pl.18.

Būsim pacietīgi un saprotoši viens pret otru. 
Ievērosim valstī esošos tā brīža noteikumus, tie var tikt paplašināti vai mainīti.


Maestro Raimonds Pauls ir viens no izcilākajiem latviešu komponistiem un pianistiem, kura vārds liekus komentārus neprasa. Jau vairāk nekā 50 gadu garumā Maestro turpina iepriecināt klausītājus ar jaundarbiem teātra, kino un instrumentālajā mūzikā. Komponists nenogurstoši turpina aktīvu koncertdarbību un iesaistās arvien jaunos sadarbības projektos. Komponējis mūziku neskaitāmiem mūzikliem, vairāk nekā 50 filmām un teātra izrādēm. Bijis vairākkārtējs Mikrofona dziesmu aptaujas uzvarētājs, saņēmis augstākos valstiskos apbalvojumus. Dažādu mūzikas sastāvu dalībnieks, tautā iemīļotu estrādes un populārās mūzikas skaņdarbu autors. 

Kontrabasists Toivo Unt ir viens no pazīstamākajiem Igaunijas izpildītājiem. Gadu desmitiem muzicējis dažādos džeza sastāvos un bijis Igaunijas Nacionālās operas orķestra kontrabasists. Karjeru sācis 60.gadu beigās un tās laikā sadarbojies ar pasaulslaveniem izpildītājiem Ted Curson, Dave Brubeck, Franck Marocco, ar vokālo grupu „The New York Voices”, „The Life of Life”. Piedalījies dažādos mūzikas projektos Eiropā un ASV, uzstājies lielākajos Eiropas un pasaules džeza festivālos Skandināvijā, Beļģijā, Kanādā, Zviedrijā utt. Klasiskās mūzikas jomā iesaistījies projektos, no kuriem kā nozīmīgākais atzīmējams kameransamblis kopā ar izpildītājiem Jüri Alperteni un Vjatšeslav Novikoviga. 1999. gadā izveidojis pirmo džeza baleta projektu Igaunijas Nacionālajā operā, kam sekojuši vēl trīs citi džeza baleti, kas ilgstoši bijuši operas repertuārā. Toivo Unt ir arī džeza festivāla „Nomme Jazz” izveidotājs un ilggadējs mākslinieciskais vadītājs. Kopā ar Māri Briežkalnu un lietuviešu pianistu Daiņus Paulausku jau vairāk nekā 10 gadus darbojas Baltijas valstu džeza mūziķu apvienībā „Baltic Jazz Trio”, sastāvs kopā izdevis divus studijas albumus. 

Māris Briežkalns ir viens no labākajiem Latvijas džeza bundziniekiem. Piedalījies vairāk kā 70 džeza un populārās mūzikas albumu ierakstos, vadījis meistarklases Norvēģijā, Vācijā un Lielbritānijā un dažādos mūziķu sastāvos uzstājies daudzviet pasaulē no Eiropas līdz Ziemeļamerikai un pat Folklenda salām. Apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni par spilgtu radošo darbību Latvijas džeza mūzikā un par nopelniem jauno džeza mūziķu audzināšanā un Latvijas vārda popularizēšanā pasaulē. Kopā ar Raimondu Paulu 2012. gadā bijuši Latvijas Radio bigbenda atjaunošanas idejas iniciatori, bijis sastāva mākslinieciskais vadītājs. Neskaitāmu ierakstu producents, koncertējis labākajos pasaules džeza festivālos (Londona, Tokija, Venēcija un citviet), prezentējis Latvijas džeza mūziku uz tādām pasaulslavenām skatuvēm kā Kenedija centrs ASV, Ronnie Scott’s Londonā, Barišņikova Centrs Ņujorkā, kā arī uz labākajām Eiropas džeza mūzikas skatuvēm. Festivāla „Rīgas Ritmi” dibinātājs un mākslinieciskais vadītājs, starptautiskā džeza mākslinieku konkursa „Riga Jazz Stage” mākslinieciskais vadītājs un idejas autors, Latvijas Radio ierakstu studijas vadītājs. 

 

 

Ieteikt

Biļešu cenas
40 €
  • pieejams

Pērkot biļetes internetā, tiek piemērota interneta veikala izmantošanas maksa. Lasīt šeit .

Iegādājoties biļetes tirdzniecības vietās, pakalpojuma maksa netiek piemērota. Tirdzniecības vietas