Der zināt
Organizators:
Lielais Dzintars, SIA
Pasākuma valoda:
Latviešu

TANGO KARALIM ASTORAM PJACOLLAM 100. OKTETS SONICO

Biļešu cenas no 10€

Der zināt

Pasaule Lielajā dzintarā / Beļģija


Tango nuevo glābēji — tā ansambli “SONICO” nodēvējusi Argentīnas prese. 


Pēc veiksmīgi aizvadītas Dienvidamerikas tūres un diviem tango žanram veltītiem albumiem ietekmīgie mūzikas žurnāli “Billboard” un “Rolling Stone” apvienību ierindojuši starp 10 nozīmīgākajām mūsdienu tango apvienībām pasaulē!

Šajā koncertsezonā Briselē bāzētais ansamblis “SONICO” līdz ar trešā tango žanram veltītā albuma “Piazzolla-Rovira: The Edge of Tango” izdošanu godinās tango nuevo jeb jaunā tango žanra dibinātāju Astoru Pjacollu, kurš šogad svinētu 100 gadu jubileju un dosies albuma prezentācijas tūrē. Pēc Argentīnā, Ekvadorā un Kolumbijā aizvadītiem koncertiem ansamblis ar vienīgo koncertu Ziemeļeiropā viesosies Liepājas koncertzāles īpašo notikumu sērijā “Pasaule Lielajā dzintarā”.

Albuma dubultportreta nosaukums nav izvēlēts nejauši, bet iespējams būs jaunatklājums klausītājiem Liepājā — visiem labi zināmais un par tango karali dēvētais Astors Pjacolla nebija vienīgais žanra celmlauzis. Programmas gaitā ansamblis “SONICO” ar prieku klausītājiem piedāvās plašāku skatījumu uz žanru, iepazīstinot arī ar argentīnieša  Eduardo Roviras revolucionārajām kompozīcijām, kas komponistu ļauj stādīt līdzās Pjacollam un abus dēvēt par tango pionieriem.

Nostāsti liecina, ka starp abiem kungiem pastāvējusi zināma konkurence, un joprojām tiek spriests, kurš no abiem pirmais modernizējis tango.  Pjacolla un Rovira bija celmlauži, kuri katrs ar savu ansambli pirmoreiz apzināja žanra robežas. Modernā tango tapšanas pavērsiena punktu 1955. gadā noteica Pjacolla un viņa vadītais “Octeto Buenos Aires”. Gadu vēlāk Rovira piebiedrojās “Octeto La Plata”, taču par nožēlu šī ansambļa ieraksti nav saglabājušies. 

Kaut arī šai acīmredzamajai sāncensībai nav skaidri noteiktu seku, tas ir labs sākums izpratnei par to, kādēļ “SONICO” jutusi vajadzību radīt albumu “Piazzolla-Rovira: The Edge of Tango”. Albumā un Liepājā gaidāmajā koncerta programmā vienkopus iekļauta abu minēto oktetu temperamentīgā mūzika, kas iemieso avangarda tango pirmsākumus un aicina izjust karstasinīgos argentīniešu ritmus!


Piedalās:

ansamblis “SONICO”:

Lisandrs Donoso (Lysandre Donoso, bandoneons)

Karmela Delgado (Carmela Delgado, bandoneons)

Stīvens Maiers (Stephen Meyer, vijole)

Daniels Urtado Himeness (Daniel Hurtado Jiménez, vijole)

Oskars Kinjoness (Oscar Quiñonez, alts)

Gijoms Lagravjērs (Guillaume Lagravière, čells)

Ariels Ebersteins (Ariel Eberstein, kontrabass)

Ivo De Grēfs (Ivo De Greef, klavieres)

Kamilo Kordoba (Camilo Córdoba, ģitāra)

Norises vieta: Lielā zāle

Koncerts divās daļās, norises ilgums: līdz 2 stundām

Organizē: Lielais dzintars 

Atbalsta: Liepājas pašvaldība un Valsts kultūrkapitāla fonds


Biļetes:  sākot no 10.00 eiro. Pasākumam tuvojoties biļešu cena var tikt mainīta.

 Pasākums paredzēts pieaugušo auditorijai. Uz pasākumiem, kas paredzēti pieaugušo auditorijai, bērni līdz 5 gadu vecumam var netikt ielaisti.

INFORMĀCIJA APMEKLĒTĀJIEM: Apmeklējot pasākumu, pie ieejas lūgsim uzrādīt covid-19 sertifikātu, kas apstiprina personas vakcināciju pret covid-19 vai minētās infekcijas pārslimošanu. Tāpat lūgsim uzrādīt arī personu apliecinošu dokumentu un pasākuma ieejas biļeti. Pasākuma laikā sejas aizsargmaskas nav jālieto. Minētās prasības attiecas arī uz visu vecumu bērniem un jauniešiem.

Atlaides:

Skolēniem, studentiem, pasniedzējiem, pensionāriem – 25%
Personām ar I un II grupas invaliditāti, kā arī viņu pavadoņiem – 50%
Ģimenes biļetes 1 vai 2 pieaugušie + 2 bērni (vai vairāk) – 25%

NB.  Apmeklējot koncertu,  apmeklētājam ir jāuzrāda atlaidi apliecinošs dokuments.

Grupu biļetes:

10-29 personas – 20%
30 un vairāk personas -25%

 

Ieteikt

Biļešu cenas
30 €
  • nav pieejams
25 €
  • pieejams
20 €
  • pieejams
15 €
  • pieejams
10 €
  • pieejams

Pērkot biļetes internetā, tiek piemērota interneta veikala izmantošanas maksa. Lasīt šeit .

Iegādājoties biļetes tirdzniecības vietās, pakalpojuma maksa netiek piemērota. Tirdzniecības vietas