Laslo Fašangs Ventspilī - Ungārijas dienas Latvijā

pirmdiena
2021. gada 4. oktobris, 19:00
Ventspils koncertzāle LATVIJA

 Ventspils, Lielais laukums 1

Skatīt kartē Skatīt kartē

Izcils ungāru ērģelnieks Rīgā un Ventspilī
Ungārijas dienas Latvijā

Ar diviem koncertiem oktobra sākumā Ventspilī un Rīgā, kā arī dalību meistarklasēs Latvijā viesosies izcilais ungāru ērģelnieks un viens no pieprasītākajiem ērģeļu improvizatoriem visā pasaulē Laslo Fašangs (Laszlo Fassang). Muzicējis gandrīz visās lielajās koncertzālēs, tai skaitā Parīzes Dievmātes katedrālē, Elbas Filharmonijā, Saporo koncertzālē un daudzās prestižās zālēs Eiropā, Ziemeļamerikā, Tālajos austrumos, Japānā u.c. Ieguvis Grand prix prestižajā Šartras improvizācijas konkursā, kā arī neskaitāmas balvas, tai skaitā “Gramafon” (2014). Tā ir reta iespēja Latvijas ērģeļu kultūrā sastapt tik izcilu mūziķi un reizē arī ļoti pieprasītu pedagogu. Laslo Fašangs ir Parīzes konservatorijas un Ferenca Lista Budapeštas Mūzikas Akadēmijas pedagogs, pieprasīts meistarklašu vadītājs. Šā gada Ungārijas dienu ietvaros, sadarbojoties Rīgas Domam, Ungārijas vēstniecībai un Ventspils mūzikas vidusskolai Latvijas klausītājiem un studentiem būs iespēja 4. oktobrī pl.13.30 apmeklēt meistarklases Ventspils koncertzālē Latvija, kā arī noklausīties divas atšķirīgas programmas divos redzamākajos mūsdienu Latvijas ērģeļu centros – 4. oktobrī pl.19.00 Ventspils koncertzālē Latvija  un 6. oktobrī pl.19.00 Rīgas Domā.

Koncertā Rīgas Domā izskanēs Ungārijas kultūras dienu iedvesmota programma, kurā varēsim dzirdēt ungāru komponistu Ferenca Lista (Ferenz Liszt) un Zoltāna Kodāja (Zoltan, Kodaly) mūziku, kā arī Laslo Fašanga spēlētas improvizācijas par dažādām tēmām. Jāpiebilst, ka pirms diviem gadiem Rīgas Domam aizsākās sadarbība ar Ungārijas vēstniecību Latvijā, kad tika atklāta piemiņas plāksne Ferencam Listam un tam faktam, ka Walcker firmas ērģeļu atklāšanā 1884. gada janvārī tika pirmatskaņots Ferenca Lista speciāli šim notikumam sarakstīts korālis “Lai Dievu visi teic”. Savukārt koncertā Ventspils koncertzālē Latvija izskanēs koncerts “Improvizācijas māksla”, kurā, noslēdzot tai pašā dienā noritējušās meistarklases, mākslinieks visa koncerta laikā improvizēs par dažādām tēmām un dažādos stilos.

Meistarklases norisināsies 4. oktobrī no pl.13.30 – 15.00 un 16.00 – 18.00 Ventspils koncertzālē Latvija. Aktīvai dalībai meistarklasēs aicināti Venstpils mūzikas vidusskolas un Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijas studenti, demonstrējot vienu sagatavotu ērģeļu literatūras skaņdarbu un demonstrējuma otrā pusē pievēršoties improvizācijas iesākumam. Tā kā Latvijā nav izveidojusies plaša ērģeļu improvizācijas skola, tad šī būs reta iespēja kaut nedaudz ieskatīties improvizācijas mākslas aizkulisēs. Tāpat aicināti arī citi interesenti piedalīties meistarklasēs, atrodoties klausītāju rindās un ar iespēju meistarklašu noslēgumā saņemt sertifikātu par meistarklases apmeklējumu. Sīkāka imformācija par pieteikšanos meistarklasēm www.doms.lv un vmv.ventspils.lv.

Rīgā un Ventspilī – izcila pasaules mēroga personība. Tās ir paliekošas un akūti nepieciešamas vērtības Latvijas ērģeļkultūras attīstībai un izaugsmei, jauno talantu veidošanai un izcilu mūziķu sagatavošanai nākotnē!

Ieeja visos pasākumos ar derīgu Covid19 sertifikātu (dzeltenais līmenis: vakcinēti, pārslimojuši vai testēti), uzrādot personu apliecinošu dokumentu un sejas maskās.

Biļetes koncertiem  www.bilesuparadize.lv, uz koncertu Rīgas Domā arī Rīgas Doma kasē.
Informācija www.doms.lv un vmv.venstpils.lv
Atbalsta: VKKF, Ungārijas vēstniecība Latvijā, Ventspils Dome, Latvijas radio, Sia Rīgas Doma pārvalde, Ventspils mūzikas vidusskola

 

Ieteikt

Biļešu cenas
5 €
  • pieejams

Pērkot biļetes internetā, tiek piemērota interneta veikala izmantošanas maksa. Lasīt šeit .

Iegādājoties biļetes tirdzniecības vietās, pakalpojuma maksa netiek piemērota. Tirdzniecības vietas