VĒSTULE DRAUGAM - Im. un Oj. /Kaspars Znotiņš, Vilis Daudziņš, Jēkabs Nīmanis/

piektdiena
2021. gada 1. oktobris, 19:00
DAILE mūzikas nams

 Rīga, Kr. Barona iela 31

Skatīt kartē Skatīt kartē

VĒSTULE DRAUGAM IMANTA ZIEDOŅA un OJĀRA VĀCIEŠA sarakste, kas papildināta ar abu dzejnieku dzejas rindām un ierakstiem no Imanta Ziedoņa kancelejas grāmatām - iestudējumā "VĒSTULE DRAUGAM". Lomās - VILIS DAUDZIŅŠ un KASPARS ZNOTIŅŠ. Izrādes muzikālo noformējumu veido JĒKABS NĪMANIS.
Vēstules abu dzejnieku starpā netika rakstītas regulāri, reizēm atbilde nepienāca vispār, reizēm tā pienāca pēc vairākiem mēnešiem. Taču tās bija trāpīgas un spilgtas, tās parāda abu dzejnieku precīzo jušanu vienam par otru, kā viņi abi viens otru ir sapratuši, kā viņi abi ir viens otru izjutuši. Viņi ir līdzvērtīgi sarunu biedri. Vēstules ataino arī viņu vientulību, lielas personības vientulību, zināmā mērā pat smeldzi. Vēstulēs abpusēji bieži izskan vārdi par to, cik reti iznāk satikties, kā viņi mēnešiem ilgi viens no otra pazūd, tai pat laikā parādot arī to brālību, kas pastāvēja starp abiem.
Vēstules ir arī humora un ironijas pilns padomju laika tēlojums. Tas izpaužas ne tikai tekstā, bet reizēm arī noformējumā, kad vēstules tiek rakstītas, piemēram, uz veidlapām ar attiecīgu padomju laika iestādījumu rekvizītiem.
Reiz Imants Ziedonis sūtījis Ojāram Vācietim vēstuli, uz aploksnes norādot vien "Rīgā, Altonavas ielā Ojāram Vācietim” bez mājas un dzīvokļa numura. Uz aploksnes, kas glabājas Ojāra Vācieša memoriālajā muzejā Rīgā, redzams pasta zīmogs, tātad pastnieks ir piegādājis sūtījumu adresātam arī bez precīzi norādītas adreses. To spoži ilustrē Ojāra Vācieša rakstītais Imantam Ziedonim: „Ja Tu esi pazaudējis manu adresi, tad pastā saki, ka tas nav tālu no „Auroras” zeķu fabrikas.”
Vēstules ir smalkas ironijas caurstrāvotas, tāda ampelēšasnās starp abiem dižgariem.


Korespondences, dzejas lasījumi - Kaspars Znotiņš, Vilis Daudziņš

Komponists un izrādes mūziķis - Jēkabs Nīmanis
Iestudējums I daļā, 1h un 15 min ilgs.


Iestudējuma producents:
Mūzikas nams Daile, Anda Zadovska, e-pasts:[email protected]
www.dailesnams.lv


Atgādinām, ka Ministru Kabineta noteikumi paredz, apmeklējot iekštelpu pasākumus, iepriekš veikt biļešu personalizāciju, ko ātri un viegli var izdarīt Biļešu Paradīzes vietnē: https://www.bilesuparadize.lv/lv/person
Pasākuma laikā var tikt fotografēts un filmēts. Atrodoties pasākuma norises vietā, Jūs apliecināt, ka esat informēts/a un Jums nav iebildumu, ka tiekat iekļauts/a audio vizuāla materiāla izveidē par pasākumu.
Pasākumu pulcēšanās un norises laikā tiks ievēroti visi valstī noteiktie drošības noteikumi.
Aicinām koncerta apmeklētājus izvērtēt savu veselības stāvokli un neapmeklēt to, ja Jums ir elpceļu infekcijas slimības simptomi (drudzis, klepus, elpas trūkums), kā arī ja Jums ir noteikts pienākums ievērot pašizolāciju, mājas karantīnu vai stingras izolācijas nosacījumus.
Apmeklējot šo pasākumu, Jūs apliecināt, ka
- ievērosiet visus Covid-19 izplatības ierobežošanai ieviestos drošības pasākumus, informācija par kuriem būs pieejama arī koncerta norises vietā;
- respektēsiet koncerta organizatoru norādījumus norises vietā - par apmeklētāju plūsmas organizāciju, par higiēnas prasību ievērošanu, dezinfekcijas līdzekļu pieejamību u. c.

 

 

Ieteikt

Biļešu cenas
20 €
  • pieejams
17 €
  • mazāk par 10
15 €
  • pieejams
12 €
  • nav pieejams
10 €
  • nav pieejams

Pērkot biļetes internetā, tiek piemērota interneta veikala izmantošanas maksa. Lasīt šeit .

Iegādājoties biļetes tirdzniecības vietās, pakalpojuma maksa netiek piemērota. Tirdzniecības vietas