Der zināt
Organizators:
Kurzemes filharmonija SIA
Pasākuma ilgums:
2h
Ieeja no:
17:00
Paredzēts priekš:
6+
Pasākuma valoda:
Oriģinālvaloda
Bezmaksas ieeja bērniem
Līdz 6 gadu vecumam (iesk.)

Uzzini vairāk

Pantha Du Prince. Koncerts Ventspilī / vakcinētiem, pārslimojušiem

svētdiena
2021. gada 8. augusts, 18:00
Ventspils koncertzāle LATVIJA

 Ventspils, Lielais laukums 1

Skatīt kartē Skatīt kartē
Šī pasākuma biļešu iegādes laiks ir beidzies
Šī pasākuma biļešu iegādes laiks ir beidzies

Der zināt

Uz "Pantha Du Prince" koncertu koncertzāles "Latvija" Lielajā zālē biļetes balkonā pieejamas tikai vakcinētiem vai Covid-19 pārslimojušiem skatītājiem, pie atsevišķas ieejas no Pāvila ielas puses spējot uzrādīt atbilstošu digitālo sertifikātu!

* * *

Svētdien, 8. augustā, Ventspilī, koncertzālē “Latvija” savu vienīgo koncertu Baltijas valstīs sniegs pazīstamais skaņu mākslinieks un producents Hendriks Vēbers (Hendrik Weber) jeb “Pantha Du Prince” no Vācijas.

Koncerta īpašais viesis - lietuviešu saksofona virtuozs Ļuds Mockūns (Liudas Mockūnas)!

Teju divas desmitgades producents, komponists un mākslinieks Hendriks Vēbers ir pazīstams ar skatuves vārdu “Pantha Du Prince”. Lielai daļai klausītāju viņa agrīnā daiļrade saistās ar klubu mūziku un daudzi viņu uzskata par vienu no tūkstošgades sākuma elektroniskās mūzikas smagsvariem, piesaucot un vienā elpas vilcienā izrunājot arī “The Field”, “Burial” un “Lindstrøm” vārdus. Iespējams, kādam pārmaiņas, kas dzirdamas mākslinieka pēdējos albumos “Conference of Trees” un pavisam nesen klajā nākušajā platē “429 Hertz – Formen von Stille”, šķitīs pavisam krasas, taču uzmanīgs klausītājs atzīs, ka vides ambience, dabas skaņas, telpas akustika, instrumentu un atrastu priekšmetu skaniskās īpašības allaž ir bijušas klātesošas “Pantha Du Prince” daiļradē.

“Mežs ir maģiska vieta. Visi tā iemītnieki, sīkākās radības mani allaž fascinējuši. Vēl nesasniedzis divpadsmit gadu vecumu, jau zināju – dzīvošu mežā. Tobrīd ne par ko citu man nebija tik skaidra pārliecība,” kādā intervijā stāstījis Hendriks Vēbers. Ja vēl pirms gadiem semplētas dabas skaņas un lauka ieraksti gluži vai nemanāmi, bet caurvija “Pantha Du Prince” mūziku, kuras pavadībā cilvēki līdz rītausmai dejoja naktsklubos, tad minētajos pēdējo gadu izdevumos daba Vēbera kompozīcijās manifestējas visā tās krāšņumā. Mūziķis neapstrīdami pauž savu pārliecību, ka daba, mūsu apkārtne pati par sevi ir mūziķis, kurš spēj gan klausīties, gan valdīt pār sevi. Cilvēks un daba spēlē pēc vadītāja un uztvērēja noteikumiem un tas nepārprotami ir saklausāms un jūtams pandēmijas laikā tapušajā Hendrika Vēbera svaigākajā ierakstā. Šīs “klusuma formas” mūzikā, šķiet, nevēlas neko vairāk kā mūs mierināt un dziedēt.

“Pantha Du Prince” koncertā, kas noslēgs Ventspils Pilsētas svētkus, klausītāji būs liecinieki Hendrika Vēbera daiļrades divējādībai – programmā savīsies šī brīža videi un tās smalkākajām niansēm veltītā nedalītā uzmanība ar “Pantha Du Prince”, kādu to pazīst vairums viņa mūzikas cienītāju.

 

Ieteikt

Pasākums ir noslēdzies
Biļešu cenas
17 €
  • pieejams
15 €
  • mazāk par 10
12 €
  • mazāk par 10

Pērkot biļetes internetā, tiek piemērota interneta veikala izmantošanas maksa. Lasīt šeit .

Iegādājoties biļetes tirdzniecības vietās, pakalpojuma maksa netiek piemērota. Tirdzniecības vietas