Der zināt
Organizators:
Liepājas Simfoniskais orķestris, VSIA
Paredzēts priekš:
7+
Pasākuma valoda:
Latviešu

Liepājas vasara Rundāles pilī. Kopbiļete

Biļešu cenas no 49€

Der zināt

APMEKLĒTĀJU IEVERĪBAI: Festivāls plānots ar drošības pasākumiem, kas paredz apmeklētājus ar derīgu Covid-19 sertifikātu, kas apliecina negatīvu testu, vakcināciju vai pārslimošanu, kā arī bērnus līdz 12 gadu vecumam bez sertifikāta. Vairāk informācijas Kultūras Ministrijas mājas lapā https://www.km.gov.lv/lv/jaunumi un www.covid19sertifikats.lv.

Kopbiļetē iekļauti visi festivāla koncerti un Franču dārza apmeklējums dienas garumā:

13.00 MUZIKĀLĀS PASAKAS Zaļajā teātrī

15.00 KAMERMŪZIKA Baltajā zālē

17.00 Koncertsaruna NĀVE UN AUGŠĀMCELŠANĀS MĀKSLĀ 

20.00 KRISTĪNE BALANAS UN LIEPĀJAS SIMFONISKAIS ORĶESTRIS

22.00 NAKTS KONCERTS pils dārzā

Rundāles pils Baltās zāles teiksmainais vieglums un Zaļā teātra sendienu burvība, aizraujošas pasakas mazajiem klausītājiem, eleganta kamermūzika lielākiem, arī prātīgas sarunas par nāves un augšāmcelšanās tēlojumu mākslā, Kristīnes Balanas un Inta Dāldera solo Gunta Kuzmas diriģētā 18./19. gadsimta mijas mūzikas programmā, un visam vainagojumā — silta vasaras nakts tumsa, Rundāles rožu smarža un Baha mūzika pils balkonā. 

MUZIKĀLĀS PASAKAS Zaļajā teātrī

Pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērni aicināti kopā ar Liepājas teātra aktrisi Karīnu Tatarinovu un Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķiem — mežradznieku Ingu Novicānu un sitaminstrumentālisti Martu Kauliņu — iesaistīties pasaku stāstīšanā un dziedāšanā. Georga Pelēča, Oleksija Demčenko, Raimonda Petrauska un Oskara Petrauska mūzikas pavadībā skanēs stāsti par cirka lauvu Bonifāciju, kurš dodas pāri okeānam, lai sastaptu vecmāmiņu, par mazo jenotu, kurš mācās tapt drosmīgs, un par skaisto, garo pupu, kas ieaug mākoņos. Ikvienam būs iespēja pārliecināties par to, cik daudzveidīgi skan mežrags, marimba, vibrofons un perkusijas, ko varēs apskatīt pavisam, pavisam tuvu! 

Koncertizrāde tapusi, izmantojot darbus, kas savulaik iekļauti aktrises Karīnas Tatarinovas producētajā un apgāda “Upe tt” izdotajā CD “Mazās muzikālās pasakas” (ierakstu balva “Zelta mikrofons” gada labākajam bērnu albumam). 

KAMERMŪZIKA Baltajā zālē

Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķi izveidojuši stīgu kvinteta sastāvu un ar jauneklīgu enerģiju piedāvā klausītājiem vasarīgi vieglu, košu, krāspilnu koncertprogrammu, kurā dejas — Emīla Dārziņa caurspīdīgais ”Melanholiskais valsis” un Luidži Bokerīni temperamentīgais fandango — mijas ar lirisma un dzīvesprieka pilnām kompozīcijām: Edvarda Elgara “Mīlas sveicienu”, Edvarda Grīga svītu ”No Holberga laikiem” un Volfganga Amadeja Mocarta divertismentu jeb laba garastāvokļa mūziku.

Koncertsaruna NĀVE UN AUGŠĀMCELŠANĀS MĀKSLĀ

Mūzikas apskatnieka Oresta Silabrieža vadītā sarunā satiksies rakstnieks, Latvijas Radošo savienību padomes ģenerālsekretārs Haralds Matulis un filozofs, antīkās kultūras pētnieks Harijs Tumans. Uzmanības lokā — nāve, atdzimšana un pārdzimšana, fēnikss un Ozīriss, kā arī citi mīti un leģendas no Orfeja un Kristus līdz Preslijam un Makartnijam. 

Sarunu inkrustēs Liepājas Simfoniskā orķestra sitaminstrumentālista Edgara Vaivoda solo.

KRISTĪNE BALANAS UN LIEPĀJAS SIMFONISKAIS ORĶESTRIS 

Plašajā un talantīgajā Bahu dzimtā absolūtais ģēnijs ir Johans Sebastiāns Bahs, taču augstu vērtējami ir arī vairāki dižā meistara dēli. Liepājas Simfoniskā orķestra un diriģenta Gunta Kuzmas programmā iekļauta divu Baha dēlu mūzika: viens ir vētru un dziņu laikmeta ideju paudējs Karls Fīlips Emanuels Bahs, savukārt otrs ir Johans Kristiāns Bahs, kuram bija liels iespaids uz jaunā Mocarta izaugsmi. Starptautiski pazīstamā latviešu vijolniece Kristīne Balanas spēlēs solo Volfganga Amadeja Mocarta Piektajā vijolkoncertā, savukārt šīgada jubilāra, izcilā klarnetista Inta Dāldera spēli dzirdēsim agrīnā romantisma zvaigznes Kārļa Marijas fon Vēbera Otrajā klarnetes koncertā.

NAKTS KONCERTS pils dārzā

Maģiski izgaismosies Rundāles dārzs, un pils balkonā skanēs 18. gadsimta šedevri. Kristīne Balanas spēlēs Baha leģendāro čakonu vijolei solo, flautiste Egija Sproģe izvēlējusies Hamburgas dižmeistara Tēlemaņa fantāzijas, savukārt čellists Krišjānis Gaiķis dos Baha Trešo svītu. Vasaras nakts, rožu smarža un vienatnīga instrumenta barokālā balss — neaizmirstams piedzīvojums!

Visi festivāla koncerti: ŠEIT

Atbalsta: Latvijas Republikas Kultūras ministrija

APMEKLĒTĀJU IEVERĪBAI: Festivāls plānots ar drošības pasākumiem, kas paredz apmeklētājus ar derīgu Covid-19 sertifikātu, kas apliecina negatīvu testu, vakcināciju vai pārslimošanu, kā arī bērnus līdz 12 gadu vecumam bez sertifikāta. Vairāk informācijas Kultūras Ministrijas mājas lapā https://www.km.gov.lv/lv/jaunumi un www.covid19sertifikats.lv.

 

Ieteikt

Biļešu cenas
49 €
  • pieejams

Pērkot biļetes internetā, tiek piemērota interneta veikala izmantošanas maksa. Lasīt šeit .

Iegādājoties biļetes tirdzniecības vietās, pakalpojuma maksa netiek piemērota. Tirdzniecības vietas