Der zināt
Organizators:
Vidzemes koncertzāle, SIA

KINO / Ditas Rietumas kino izlase Dzimis 60. gados| Bonija un Klaids/

Biļešu cenas no 8€

Der zināt

BONIJA UN KLAIDS (1967 / ASV)
Režisors Arturs Penns; galvenajās lomās: Feja Danaveja, Vorens Bītijs, Džīns Hekmens

Jaunā oficiante Bonija Pārkere ilgojas pēc pārmaiņām garlaicīgajā dzīvē. Tāda izdevība viņai rodas, iepazīstoties ar šarmanto jaunekli Klaidu Berovu, kurš tikko iznācis no cietuma. Klaids ir nolēmis par katru cenu izrauties no Lielās depresijas radītā trūkuma. Abi iemīlas un pievēršas banku aplaupīšanai – apburošais un atjautīgais laupītāju pāris drīz kļūst slavens visā valstī. 
Filma ieguvusi divas ASV Kinoakadēmijas balvas “Oskars”.

Pirms filmas kino kritiķes Ditas Rietumas ievadvārdi.

20. gs. 60. gadu izskaņa ir nozīmīgs, satraucošs laiks pasaules kino pieredzē, kad klajā nāca desmitiem pārsteidzošu, nereti modernisma estētikā veidotu filmu. Eiropā plauka autorkino, ko konceptualizēja gan Francijas Jaunā viļņa, gan Itālijā strādājošie režisori. Šis ir laiks, kad radikāli mainījās ASV kino kultūra – beidza pastāvēt cenzūra jeb tā saucamais Heisa kodekss, ekrānu piepildīja šokējošas tēmas un elementi, ienāca pārsteidzoša brīvības izjūta ne tikai filmu tematikā, bet arī estētikā. Arī Latvijā, par spīti tās atrautībai no pasaules kino strāvojumiem, tapa Rolanda Kalniņa Četri balti krekli – izcila, modernisma estētikā veidota filma.

Jau kādu laiku esmu gribējusi uzrakstīt par savām gluži personiskajām attiecībām ar 60. gadu, īpaši 1967. gada, filmām. Raksts tā arī nav tapis, bet, lūk, ir iespēja veidot nelielu programmu no filmām, kas pilntiesīgi ir kļuvušas par pasaules kino klasiku un trāpīgi raksturo tās kinovalodas un pasaules izjūtas izmaiņas, kas pasaules kinematogrāfā notika 60. gadu nogalē.

 

Filmas: 

23. jūlijs / 20.00
ČETRI BALTI KREKLI (1967; rež. Rolands Kalniņš)

30. jūlijs / 20.00
BONIJA UN KLAIDS / Bonnie and Clyde (1967; rež. Arturs Penns) 

13. augusts / 20.00
FOTOPALIELINĀJUMS / Blow-Up (1966; rež. Mikelandželo Antonioni) 

 

Ieteikt

Biļešu cenas
8 €
  • pieejams

Pērkot biļetes internetā, tiek piemērota interneta veikala izmantošanas maksa. Lasīt šeit .

Iegādājoties biļetes tirdzniecības vietās, pakalpojuma maksa netiek piemērota. Tirdzniecības vietas