WINDSTREAM festivāls / KATEDRĀLE UN ROKS, Auziņš, Ieviņš, Zviedris, Orķestris RĪGA

svētdiena
2021. gada 10. oktobris, 19:00
Lielā ģilde

 Rīga, Amatu iela 6

Skatīt kartē Skatīt kartē

Piedalās: 

 

Solisti – Atis Zviedris, Atis Ieviņš

Rokgrupa:

Mārcis Auziņš (ģitāra)

Toms Poišs (basģitāra)

Jānis Miltiņš (taustiņinstrumenti)

Mārtiņš Miļevskis (sitaminstrumenti)

Orķestris "Rīga"

Diriģents Valdis Butāns

 

Programmā: Vilnis Šmīdbergs, Gunārs Šimkus – “Katedrāle” (pirmatskaņojums) 

Džons Lords – "Koncerts grupai ar orķestri" (pūtēju orķestra versijas pirmatskaņojums Latvijā)

 

Festivāla "Windstream" noslēguma koncerts “Katedrāle un roks” veltīts Latvijas un pasaules rokmūzikai.

Viļņa Šmīdberga un Gunāra Šimkus jaundarbs "Katedrāle" – lielformas, vairākdaļu simforoka kompozīcija rokgrupai un pūšaminstrumentiem  – veidos simbolisku tiltu uz Latvijas rokmūzikas žanra pirmsākumiem pērnā gadsimta 60., 70. gadu mijā, kad Vilnis Šmīdbergs (taustiņinstrumenti) kopā ar Gunāru Šimku (ģitāra), Aļģirdu Utiru (Algirdas Utyra, basģitāra) un vēlāk arī Ingvaru Leiti (basģitāra), Eināru Raibo (bungas) un Vladimiru Smirnovu (bungas) radīja muzikālo apvienību “Katedrāle”.

 

Kā tematiskais materiāls kompozīcijā izmantotas Gunāra Šimkus privātajā arhīvā līdz mūsdienām saglabātās rokgrupas “Katedrāle” oriģinālkompozīciju skices un piezīmes. Koncerts būs unikāla iespēja atkal atsaukt atmiņā vai pirmoreiz izbaudīt rokgrupas “Katedrāle” savdabīgo muzikālo stilistiku, kā arī dzirdēt pūtēju orķestri neparastā sastāvā un skanējumā.

 

G. Šimkus stāsta: “”Katedrāle” tā laika kontekstā bija provokatīvs avantūrisms – rokmūzikā izteikt protestu pret padomju dzīves realitāti, izpaust savu nepiedalīšanos tajā, bet arī misijas apziņu, ka jāraksta savas oriģinālkompozīcijas, jādzied latviešu valodā, iedvesmu gūstot labā dzejā – gan klasiķu, gan laikabiedru radītajā. Atgriešanās vairāk nekā pusgadsimtu tālajā “Katedrāles” pagātnē nozīmē bijušu sajūtu neiespējamo restaurāciju, kas tomēr notiek tagad, jau pavisam citā laikā, bet ar pārliecību, ka būtiskais dzejā, mūzikā un cilvēkos ir pāri laika ierobežojumiem, vienmēr klātesošs.”

 

Turpinot Valda Butāna māksliniecisko ieceri, kā otrs rokmūzikas pīlārs programmā iekļauts veltījums leģendārajai britu rokgrupai Deep Purple Džona Lorda (Jon Lord) "Koncerts grupai ar orķestri" (1969). Klausītājiem būs iespēja dzirdēt šī opusa pūtēju orķestra versijas pirmatskaņojumu Latvijā. Džona Lorda koncerts bija viens no pirmajiem centieniem apvienot rokmūziku un simfonisko orķestri, tādējādi paverot ceļu līdzīgiem projektiem, kā, piemēram, Rodžera Votersa Siena (1990), Metallica S&M koncertam (1999) un citiem.

 

Koncerta norisi festivāla “Windstream 2021” ietvaros atbalsta Rīgas dome, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments un Valsts Kultūrkapitāla fonds.

 

ATLAIDES

Pensionāriem, mācībspēkiem un studentiem - 20% atlaide biļešu iegādei

NB. Apmeklējot koncertu, apmeklētājam ir jāuzrāda atlaidi apliecinošs dokuments.

 

CIENĪJAMIE PASĀKUMA APMEKLĒTĀJI!

! Apmeklētājiem (ieskaitot bērnus) koncerta norises vietā būs jāuzrāda derīgs digitālais Covid-19 sertifikāts, kas apliecina pilnībā veiktu vakcināciju vai Covid-19 pārslimošanu.

Līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments – pase vai ID karte.

Digitālais Covid-19 sertifikāts ir derīgs verifikācijai kā papīra izdruka vai mobilajā tālrunī lejuplādēts fails. To var uzrādīt arī tīmekļvietnē www.covid19sertifikats.lv (jāpārliecinās par piekļuvi internetam).
Aicinām savlaicīgi pārliecināties par Covid-19 sertifikāta derīgumu! Bez derīga sertifikāta pasākumu apmeklēt nebūs iespējams.

Paldies par sapratni!

 

Ieteikt

Biļešu cenas
22 €
  • pieejams
20 €
  • pieejams
18 €
  • pieejams
15 €
  • pieejams
10 €
  • mazāk par 10

Pērkot biļetes internetā, tiek piemērota interneta veikala izmantošanas maksa. Lasīt šeit .

Iegādājoties biļetes tirdzniecības vietās, pakalpojuma maksa netiek piemērota. Tirdzniecības vietas