Mūzika sitaminstrumentiem un klavierēm. Auznieks_Bartoks_Krams

sestdiena
2021. gada 21. augusts, 19:00
Vidzemes koncertzāle CĒSIS

 Cēsis, Raunas iela 12

Skatīt kartē Skatīt kartē
Šī pasākuma biļešu iegādes laiks ir beidzies
Šī pasākuma biļešu iegādes laiks ir beidzies

Der zināt

Juris Āzers, sitaminstrumenti

Guntars Freibergs, sitaminstrumenti

Elīna Bērtiņa, klavieres

Agnese Egliņa, klavieres

 

Koncertzāles “Cēsis” klausītājiem tiek piedāvāta atkalsatikšanās ar enerģisko un virtuozo sitaminstrumentālistu duetu - Juri Āzeru un Guntaru Freibergu. Pirms trim gadiem Cēsīs, festivāla “Ārēna” ietvaros” izskanējusī programma Texture of Groove viņiem atnesa Lielās mūzikas balvas nomināciju par izcilu darbu ansamblī.

Abi sitaminstrumentālisti sagatavojuši jaunu koncertprogrammu, šoreiz līdzās aicinot arī divas izcilas pianistes — Elīnu Bērtiņu un Agnesi Egliņu.

Koncerta pamatā ir komponistu Bēlas Bartoka un Džordža Krama meistardarbi, kas apliecina sitaminstrumentu repertuāru kā patstāvīgu un nozīmīgu profesionālās mūzikas sastāvdaļu, kas virtuozitātes un muzikālās izsmalcinātības ziņā līdzvērtīga citām.

Dzirdēsim ungāru komponista B. Bartoka Sonāti divām klavierēm un sitaminstrumentiem - vienu spilgtākajiem paraugiem, kurā viņam izcili izdevies apvienot ungāru folkmūzikas ritmus un klasisko mūziku. Līdzās - amerikāņa Dž. Krama viens no izcilākajiem opusiem Music for the Summer Evening (Mūzika vasaras novakarei), kurā saklausāmas atsauces uz Bartoku. Tajā ir klātesošas labākās komponista individuālā stila pazīmes — muzikāla superizsmalcinātība, fenomenāls talants spilgtu muzikālu tēmu radīšanā, kā arī bagātīgs kultūratsauču klāsts.

Vakara programmu vainagos daudzsološā jaunās paaudzes latviešu komponista, “Lielā mūzikas balva 2017” laureāta Krista Auznieka jaundarbs sitaminstrumentiem un divām klavierēm “Smaržīgais laikrādis” par kura centrālo ideju kļūst “smaržas pulkstenis”, objekts, kuru līdz pat 20. gadsimta vidum eiropiešu domātāji uzskatīja par vienkāršu vīraka turētāju, bet izrādījās, ka tas ir arī īpatns laikrādis. Piedzīvosim to, kā pats Auznieka skaņdarbs kļūst par smaržīgo laikrādi: tā simbols jau sākotnēji būs skaidri redzams un, skaņas vīrakam degot, tas nekur nepazudīs, bet caur gruzdēšanas procesu klausītājiem izveidosies apzinātākas attiecības ar laiku, kuru šis simbols kā smaržu izdala. Lielu lomu spēlēs klavieru pedāļi, kas ļauj noķert laiku un to nepalaist aizejamībā tiklīdz taustiņš atlaists. Tāpat perkusiju instrumenti, kuru skaņa uzkavējas, laiku pārvēršot par telpu.

 

Atbalstot mākslinieku radošo izpausmi un ieceres, bet, tajā pašā laikā rūpējoties par skatītāju labsajūtu, cenšamies meklēt priekšnesumam piemērotākos skatuves un zāles risinājumus. Šoreiz koncerta pirmā rinda zālē būs ar numerāciju 6. Mūsu vietu ierādītāji vienmēr Jums palīdzēs neskaidrību gadījumā.

 

 Atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

*Biļete uz koncertu ir derīga tikai kopā ar Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, kas apliecina, ka persona ir vakcinēta pret Covid-19 infekciju un ir pagājušas četrpadsmit dienas pēc pilna vakcinācijas kursa pabeigšanas ar Eiropas zāļu aģentūras vai līdzvērtīgu regulatoru reģistrētām vai Pasaules Veselības organizācijas atzītām vakcīnām atbilstoši vakcīnas lietošanas instrukcijai, vai no divdesmit divām līdz deviņdesmit dienām pēc vakcīnas “Vaxzevira” pirmās devas saņemšanas un uzreiz pēc “Vaxzevira” otrās devas saņemšanas, vai persona ir pārslimojusi Covid-19 infekciju.

 

**Koncerta laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām. Iegūtais materiāls tiks apstrādāts bez atsevišķas personu izdalīšana, lai tieši vai netieši netiktu veikta fizisku personu identificēšana. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā un izmantoti mārketinga materiālos. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, rakstot mums uz e-pasta adresi: [email protected]

 

Ieteikt

Pasākums ir noslēdzies
Biļešu cenas
25 €
  • nav pieejams
18 €
  • pieejams
15 €
  • pieejams
12 €
  • pieejams

Pērkot biļetes internetā, tiek piemērota interneta veikala izmantošanas maksa. Lasīt šeit .

Iegādājoties biļetes tirdzniecības vietās, pakalpojuma maksa netiek piemērota. Tirdzniecības vietas