Zelta Maska Latvijā 2014 / Золотая Маска в Латвии 2014

Ieteikt

Festivāls “Zelta Maska Latvijā”

 

Festivāls “Zelta Maska Latvijā”, kas mūsu valstī notiek kopš 2006.gada, iekļauts Latvijas un Krievijas Kultūras ministriju starpvalstu kultūras apmaiņas programmā. Tas ir viens no lielākajiem divu valstu kultūras projektiem, kura mērķis ir Latvijas publikai piedāvāt labākās Krievijas dramatiskās, baleta, operas un leļļu izrādes - Krievijas Nacionālās teātra prēmijas “Zelta Maska” laureātus un nominantus. Kā arī veicināt plašu un profesionālu viedokļu apmaiņu abu valstu teātra jomas darbinieku starpā.

Turpinot iedibināto tradīciju, dāvāsim iespēju noskatīties izrādes, kas iekarojušas publikas mīlestību un kritiķu atzinību Krievijā. Programmā iekļautie iestudējumi – J. Vahtangova vārdā nosauktā Valsts akadēmiskā teātra (Maskava) „Jevgeņijs Oņegins” un „Anna Kareņina”, A. S. Puškina teātra (Maskava) „Krietnais cilvēks no Sečuānas”, Mihaila teātra (Sanktpēterburga) „Daudzpusīgums. Klusuma un tukšuma formas” un Lielā leļļu teātra (Sanktpēterburga) „Barmalejs” – tiks izrādīti no 13. līdz 18. oktobrim uz Dailes teātra, Latvijas Nacionālā teātra, Latvijas Nacionālās operas un Ventspils teātra nama „Jūras vārti” skatuvēm.

Festivāls notiek ar Latvijas Kultūras ministrijas, Krievijas Kultūras ministrijas, Krievijas Teātra darbinieku savienības, Rīgas domes, Ventspils domes un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu. 

Festivāla galvenie partneri: „Rietumu Banka” un uzņēmums „Severstaļ“.

Festivāla galvenais informatīvais partneris: Pirmais Baltijas kanāls.