JUMPRAVA 30. Koncerttūre

Ieteikt

„Jumprava”, svinot 30, koncertēs pa Latviju

 


Leģendārā latviešu grupa „Jumprava” šogad svin 30 gadu jubileju un, atzīmējot apaļo gadskārtu, izdod jaunu albumu „Laiks runā”. Rudenī ar īpašu jubilejas koncertprogrammu grupa „Jumprava” dosies tūrē pa Latviju, kurā klausītājus klātienē ne tikai priecēs ar jau iemīļotiem hītiem, bet arī atskaņos kompozīcijas no jaunā CD.

 

Grupa „Jumprava” pārstāv elektroniskās mūzikas, sintpop un popmūzikas žanrus. Popularitāti un publikas mīlestību grupa iekaroja 80.gadu beigās, kad tās dziedātās dziesmas „Ziemeļmeita” un „Tālu aizgāja” cilvēkiem šķita īpaši tuvas un nozīmīgas. Starp grupas „Jumprava” hītiem ir arī ”Mākonis”, „Peldētājs”, „Prom no pilsētas”, „Vēlreiz”, „Nedaudz par viņu”, savukārt dziesma „Par rozēm”, kas ir arī viens no pirmajiem grupas radītajiem skaņdarbiem, arvien nav zaudējis savu aktualitāti latviešu romantisko dziesmu topā.


No 1984.gada, kad dibināta grupa „Jumprava”, tās sastāvs ir mainījies, taču oktobrī gaidāmajā jubilejas koncerttūrē „Jumprava 30” uzstāsies kopš 1987.gada nemainīgais sastāvs – trīs Aigari un Ainārs. 

Viens no grupas „Jumprava” dibinātājiem Ainārs Ašmanis, kurš spēlē basģitāru atceras: „Grupu dibinājām divatā ar bundzinieku un pamazām pievienojās pārējie mūziķi. Tajā laikā mūsu dziesmas bija veids kā netieši paust savus uzskatus un viedokli. Ar tādu izteikšanās veidu guvām daudz līdzīgi domājošus – fanus, kas mūs saprata, atbalstīja un ir ar mums joprojām.” Dziedātājs un dziesmu autors Aigars Krēsla, kurš „Jumpravas” sastāvam pievienojās pāris gadus pēc grupas izveidošanas piebilst: „Lielākie grupas hīti vienmēr bijuši klausītāju izvēlēti, un ticu, ka tam par pamatu bijusi tā kopējā sajūta starp mums, kas veidojusies varbūt tāpēc, ka esam nogājuši to pašu ceļu, ko mūsu cienītāji - no dumpīgiem jauniešiem līdz ne tik jauniem romantiķiem”

Grupas puiši jau aprīlī ir pabeiguši darbu pie jaunā albuma „Laiks runā” un mēģinājumos sākuši aktīvu darbu pie jubilejas tūres „Jumprava 30” koncertprogrammas gaidāmajiem koncertiem.

Jubilejas koncertu sesijas programma gaidāma ar retrospektīvu ievirzi – skanēs dziesmas no visa grupas darbības laika.

 

 

Jubilejas koncertu sesijas programma gaidāma ar retrospektīvu ievirzi – skanēs dziesmas no visa grupas darbības laika.

 

Jumprava Daugavpils pilsētas svētkos 2014 / Jumprava 30 / 2 from Imago Studios Latvia on Vimeo.

 

Vairāk informācijas: www.jumprava.net