James Arthur / Chi-Li

Ieteikt

James Arthur augustā koncertēs Rīgā

 

7. augustā Rīgā, Daugavas koncertzālē uzstāšanos sniegs viens no pēdējo gadu populārākajiem jaunajiem britu mūziķiem James Arthur, viesojoties Latvijā savas pirmās, paplašinātās solo turnejas ietvaros.

 

Talantu TV konkursa X Factor 9. sezonas uzvarētājs, 26 gadus vecais James Arthur, divu gadu laikā iekarojis klausītāju sirdis visā pasaulē ar hītu – kaverversiju Shontelle dziesmai – Impossible, kā arī skaņdarbiem Recovery, You're Nobody 'til Somebody Loves You, Get Down un citiem. Viņa debijas albums James Arthur Lielbritānijas albumu topā pirmajā nedēļā piekāpās tikai repera Eminem atgriešanās ierakstu izdevumam. Ieraksts Impossible kļuva par vienu no visu laiku pārdotākajiem un klausītākajiem ierakstiem Lielbritānijā un citur pasaulē, pārspējot vairākus rekordus, turklāt iegūtie līdzekļi tika novirzīti labdarībai.

 

Tikpat ļoti, kā viņa mūzika un balss, fanus visā pasaulē aizkustināja viņa gājiens līdz panākumiem – sarežģīta bērnība, bēgšana no mājām, pat būšana bez pajumtes, pastāvīgā cīņa ar sevi un nerimstoša mīlestība uz mūziku, kas pat uz brīdi atkal saveda kopā viņa vecākus, kas X Factor laikā atbalstīja dēla cīņu par uzvaru. Konkursa laikā James aizrāva gan žūriju un viesus, kā Rihanna, Rita Ora un citus, savukārt Nicole Scherzinger kļuva par viņa mentoru. Žūrijas komisijas vadītājs, ietekmīgais mūzikas uzņēmējs Saimons Kauels (Simon Cowell) pēc jaunā talanta uzvaras atzina, ka tā bija pelnīta uzvara. Savukārt mūziķis Ed Sheeran jau uzreiz paziņoja, ka aicina James Arthur pievienoties viņam studijā.

 

James Arthur turneja aizsākās janvārī Lielbritānijā, izpārdodot koncertus īsā laikā. 2014. gada 7. augustā James Arthur sniegs aizkustinošu koncertu Rīgā, Vecrīgā, uz Triangula bastiona jumta izveidotajā vasaras koncertzālē ar skatu uz Daugavu, Vecrīgu un Pārdaugavu. James Arthur Rīgā ieradīsies pilnā koncertsastāvā, līdzi vedot turnejas koncerta aprīkojumu. Pirmās 100 biļetes tikai par 25 eiro, nākamās – dārgāk. Biļešu skaits, ņemot vērā koncertzāles ietilpību, ievērojami ierobežots. Biļetes no 9. maija 12:00 pieejamas Biļešu Paradīze tirdzniecības vietās un internetā.

 

 

 


 

Rēzeknē, Latgales vēstniecībā Gors uzstāsies krievu grupa Chi-Li

 

Krievu indie-pop grupa Chi-Li (Чи-Ли) 4. decembrī koncertēs Latvijā. Uzstāšanās notiks Rēzeknē, Latvijas aktuālās koncertzāles Gors lielajā zālē.

 

Grupa Chi-Li izveidota 2005. gadā, iegūstot strauju popularitāti Krievijā, radio stacijās kļūstot pieprasītai dziesmai Преступление, ko iedziedājusi neparastās balss īpašniece, grupas rudmatainā soliste Irina Zabijanka (Ирина Забияка). Popmūzikā tik neierastais sievietes balss tembrs – kontralts – nekavējoties piesaistīja radio staciju un preses pārstāvju, kā arī klausītāju un krievu popmūzikas vadošo cilvēku uzmanību. Pasaulē plaši atpazīstama mūziķe ar šādu balss tembru ir vien Šēra (Cher).

 

Plašāku popularitāti arī ārpus savas dzimtās valsts grupai deva sadarbība ar citiem atpazīstamiem krievu māksliniekiem, kā, piemēram, aktieri Gošu Kucenko (Гоша Куценко) dziesmās Сказки un Хочу побить посуду, no kurām pirmā ietverta Chi-Li 4. studijas albumā Время петь! – pagaidām grupas pēdējā ierakstu izdevumā.

 

Grupa Chi-Li 4. decembrī Latvijā ieradīsies no Maskavas, lai sniegtu šajā gada nogalē vienīgo koncertu mūsu valstī, savukārt nākamajā dienā koncertēs Igaunijā. Biļetes uz koncertu Rēzeknē pieejamas Biļešu Paradīze tirdzniecības vietās, tajā skaitā koncertzāles Gors kasē, kā arī www.bilesuparadize.lv. Pirmās 100 stāvvietu biļetes tikai 17 eiro.