SUMMERTIME 2014 festivāls

Ieteikt

GORAN BREGOVIC THE LEGEND/:
Gorans Bregovičs
 
"The Legend!"
 
Šajā vakarā jūs diez vai spēsiet mierīgi nosēdēt savos krēslos, jo Ineses Galantes fonds sagādājis īpašu pārsteigumu par godu Summertime festivāla desmitgadei – Latvijā viesojas visu iemīļotais mākslinieks, īsts enerģijas lādiņš - Gorans Bregovičs un viņa nepārspējamais Kāzu un bēru orķestris!
 
 
 

Pasaules slavu Gorans Bregovičs ieguva  pēc sadarbības ar leģendāro serbu kinorežisoru Emiru Kusturicu, kura filmām Čigānu laiks un Arizonas sapnis viņš komponējis mūziku. Kopš tā laika Bregovičs kļuvis par kinomūzikas ikonu, kā arī par vienu no populārākajiem Balkānu mūzikas pārstāvjiem pasaulē.
 
Dienvidslāvu un čigānu tradicionālās mūzikas elementiem caurvītās kompozīcijas un lielākoties no pūšamajiem un sitamajiem instrumentiem sastāvošā orķestra temperamentīgais skanējums - tā ir Gorana Bregoviča vizītkarte.
 
Viņa mūzika ir īsts tradicionālo kultūru kokteilis, kurā apvienojas bulgāru polifonija, pareizticīgās baznīcas dziedājumi, ebreju un arābu vijīgas melodijas, kā arī citu tautu mūzikas el
ementi. Gorans Bregovičs veiksmīgi sadarbojās ar tādām pasaules mūzikas slavenībām kā Igijs Pops, Ofra Haza, Sezārija Evora un The Gipsy Kings.
 
Gorana Bregoviča mūzikas iedvesmotā saulainā Jūrmalas vasara iegūs jaunas krāsas un smaržas no karstajiem Balkāniem – un neviens no klausītājiem nevarēs palikt vienaldzīgs pret šiem ugunīgajiem ritmiem!
 

Ineses Galantes klasiskās mūzikas festivāls Jūrmalā jau desmito gadu.

 

Jau desmito gadu pēc kārtas par mūzikas cienītāju tikšanās vietu no 11. līdz 17. augustam kļūs Dzintaru koncertzāle Jūrmalā, kur noritēs klasiskās mūzikas festivāls „Summertime – aicina Inese Galante”. Veselas nedēļas garumā Inese Galante kopā ar citiem latviešu un ārvalstu izpildītājiem piedāvās apmeklētājiem spilgtu muzikālo programmu no klasikas līdz pat mūsdienu izpildījumam.

 

„Festivāla desmitgades notikums man ir nozīmīgs atskaites punkts, sākot nākamo posmu ar atbildību pret manas dzimtenes uzticamiem klausītājiem, Latvijas jaunajiem talantiem un atbalstītājiem – sniegt labāko un nest Latvijas vārdu pasaulē ar festivāla starpniecību jaunā, kvalitatīvā gaismā,” šī gada festivāla noskaņojumu komentē festivāla „Summertime” idejas autore un patronese Inese Galante.

Spožais latviešu izcelsmes soprāns - Inese Galante – augustā realizēs koncertu sēriju Dzintaru koncertzālē, uzstājoties kopā ar vairākiem pašmāju mūziķiem, kā arī izpildītājiem no Austrijas, Francijas, Itālijas, Izraēlas, Nīderlandes, Krievijas, Zviedrijas un Amerikas. Desmitā starptautiskā mūzikas festivāla izpildītāji pierādījuši izcilību mūzikā ne tikai savā dzimtenē, bet ir atzīti arī ārpus tās robežām.

Viens no emocionāli spilgtākajiem brīžiem festivālā būs jaunie muzikālie talanti, kas apguvuši un pilnveidojuši muzicēšanas prasmes ar Ineses Galantes fonda atbalstu. To vidū ir vairāki jaunie vokālisti un instrumentālisti, kurus pieredzes bagātā māksliniece atklājusi ar konkursa starpniecību un pilnveidojusi to muzikālās un skatuves mākslas prasmes. 

Festivāla „Summertime – aicina Inese Galante” piedāvā Ineses Galantes fonds, kas ir izveidots ar mērķi organizēt dažāda mēroga koncertus un radoši mākslinieciskus projektus, muzikālās nometnes, meistarklases, koncertēt reģionos un pilsētās visā Latvijā, atbalstīt jaunos talantus - mūziķus, sniedzot viņiem iespēju attīstīt un realizēt savu talantu, bet jau atzītiem Latvijas māksliniekiem, kuri lielākoties uzstājas ārzemēs, palīdzēt regulāri sniegt koncertus arī savā dzimtenē. Tāpat Fonds nodarbojas ar dažādu kultūras un labdarības projektu organizēšanu.

 

Detalizēta informācija par festivālu pieejama www.festivalsummertime.com