RIČARDS III

Ieteikt

Viljams Šekspīrs

RIČARDS III

Traģēdija 2 cēlienos

No angļu valodas tulkojis Jānis Elsbergs

Pirmizrāde 2014.gada 16.maijā

 

Karaļu krāsa izsenis ir bijusi tumšsarkanais purpurs. Asinskrāsa. Šekspīra Ričards III ir sātans cilvēka izskatā, negantākais varmāka zemes virsū, kura asiņainais ceļš uz troni vijas caur noziegumiem, meliem, viltu, arvien jaunām ļaunprātībām un slepkavībām. Katrs nākamais noziegums viņa cīņā ir briesmīgāks par iepriekšējo. Karaļa slepkava, sava brāļa slepkava, savas sievas un draugu, savu sabiedroto slepkava – Ričards savā ceļā atstāj vien līķus un asiņu straumes. Viņš upurē visus savus līdzgaitniekus. Un tomēr mēs nevaram neapbrīnot šo titānisko antivaroni, kuram nav svēts ne cilvēku, ne dievu likums. Kas mūs intriģē šajā tirānā, kurš uzskata sevi par pārcilvēku, kam ir tiesības lemt par citu cilvēku likteņiem?

„Visu par neko” – tāds ir Ričarda III moto. Kā dēmonu apsēsts viņš iet savu ceļu. Bet liela uguns pati sevi dzēš... Nekas sliktāks gluži vienkārši vairs nevar notikt – ir jānāk kādam cerības staram.

 

Lomās:        Artūrs Skrastiņš (Ričards III), Gints Andžāns (Dorsets), Indra Briķe (Margarita), Artūrs Dīcis (Keitsbijs), Olga Dreģe (Hercogiene), Dainis Grūbe (Princis), Ilze Ķuzule-Skrastiņa (Anna),  Aivars Siliņš (Riverzs), Mārtiņš Počs (Ričmonds), Artis Robežnieks (Edvards IV), Aldis Siliņš (Heistings), Lauris Subatnieks (Stenlijs), Vita Vārpiņa (Elizabete), Juris Žagars (Bekingems), Juris Strenga (Grejs)

 

Režisors – Viesturs Meikšāns

Scenogrāfs – Reinis Suhanovs

Kostīmu māksliniece – Ieva Veita

Komponists – Jānis Holšteins (Goran Gora)

Video mākslinieks – Miks Meirāns

Gaismu mākslinieks – Jevgeņijs Vinogradovs (Krievija)