Liepājas mākslas forums

Ieteikt

Forums tiks atklāts 5.augustā pulksten 16 ar laikmetīgās mākslas darbu sēriju. Turpinot pagājušajā gada forumā iesākto tradīciju, multimediālas instalācijas, gleznojumi un vides objekti aicinās baudīt mākslu ne tikai iekštelpās, bet arī Liepājas pilsētvidē.

Pilsētas ielās garāmgājējus uz pārdomām mudinās Indriķa Ģelža multimediālā instalācija "Tikšanās", Ivara Drulles skulptūra "Enģeļu dziesmu klausītājs" un citi lielformāta multimediāli darbi. Ekspozīcija turpināsies "Lielā dzintara" mākslas telpā Civita Nova, kur bez ieejas maksas būs apskatāma daļa no Latvijas simtgadei veltītā projekta "Lielzemes laikmetīgās mākslas muzejs". Projekta darbu autori ir mākslinieki Kārlis Vērpe, Margo Zālīte, Aigars Bikše, Andris Vītoliņš un Ilze Supe. "Lielzemes laikmetīgās mākslas muzejs" mākslas baudītājus pārsteigs ar lielizmēra mākslas objektiem, kā arī tēlniecības darbiem un lielformāta gleznojumiem.

Foruma atklāšanas vakars 5.augustā turpināsies pulksten 20 ar Reiņa Zariņa un Kirila Burlova koncertizrādi "Gadalaiki" Lielajā zālē. "Gadalaiki ir cilvēka dzīves loka atspoguļojums kustībā, mūzikā un vārdā. Tās pamatā ir Pētera Vaska monumentālais klavierdarbu cikls "Gadalaiki" ar universālo nostādni par dzīves loku dabā un cilvēkā. Izrādē vērojama skatuves mākslinieka pieredze, izdzīvojot šo loku gan savā ikdienā, gan visas dzīves garumā. Dejotājs un mūzika šeit sakūst vienā - pianists ir kā dzīves spēks, impulss, dvēsele, kas vada dejotāju cauri dzīves gadalaikiem," ar performanci, kas Latvijā tiks rādīta tikai otro reizi iepazīstina Londonā dzīvojošais pianists Reinis Zariņš.

Sestdien, 6.augustā pulksten 18 vieni no talantīgākajiem jaunās paaudzes latviešu mūziķiem Katrīna Gupalo un Andrejs Osokins Kamerzālē atklās jaunu programmas "100 gadi ar Piafu" versiju. "Koncertprogramma ir vīrieša un sievietes mīlas stāsts, kurā gluži kā dzīvē ir gan ļoti laimīgi mirkļi, gan gluži pretēji brīži," sacījis Osokinu dinastijas pianists Andrejs. Jaunajā programmā vēl vairāk kā iepriekš savīsies dažādi žanri – klasiskā un populārā mūzika, teātris un izpildītājmāksla.

6.augusta vakars turpināsies ar bezmaksas kino seansu pulksten 20 koncertzāles Lielajā zālē. Melnbaltā kinofilma "Visu nakti" ("All night long") uzņemta 1962.gadā, taču līdz šim Latvijā nav rādīta. Pirms muzikālās filmas ievadlekciju sniegs viens no Latvijas zinošākajiem kino ekspertiem, dr. phil. LU asoc. prof. Viktors Freibergs. Bezmaksas ieejas kartes var pieteikt koncertzāles "Lielais dzintars" informācijas centrā pa tālruni 634 24555.

No 10. līdz 12.augustam, atbilstoši zāles nosaukumam, eksperimentālas teātra performances notiks "Lielā dzintara" Eksperimentālajā skatuvē. Izrādes-sarunas "Mii mii paaudze" seansi šajās dienās kopumā notiks 15 reizes. Katru seansu bez maksas iespējams skatīties 5 apmeklētājiem. Atlikušas dažas vietas uz 11.augusta seansiem, tādēļ interesenti tiek aicināti pieteikties, zvanot 634 24555.

11.augustā pulksten 19 "Liepājas mākslas foruma" centrālais notikums – mīlestības un emocijām piesātinātais amerikāņu autora Džordža Gēršvina operas "Porgijs un Besa" koncertiestudējums. Jaunradītājā operas iestudējumā piedalīsies daudzviet pasaulē atzinību guvuši operas solisti no ASV un Lielbritānijas: Letonija Mūra, Džermeins Smits, Lesters Linčs un Rodnijs Klarks. Talantīgā režisora un scenogrāfa Viestura Kairiša uzvedumu muzikāli krāšņos Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris Andra Pogas vadībā, koris "Kamēr..." un izcili latviešu operas skatuves solisti.

Forums tiks noslēgts 13.augusta vakarā pulksten 20 ar džeza un blūza mūzikas vakaru. Eiropā pieprasītākais Hammond B3 ērģelnieks Rafaels Resnigs (Austrija) pārsteigs ar neordināro spēles stilu un personības strāvojumu. Vadot neskaitāmus solo projektus un aktīvi piedaloties citu mūziķu ierakstos, šobrīd Rafaels jau ir izdevis un piedalījies gandrīz 50 albumu tapšanā. 2015. gadā CD un vinila formātā tika izdots viņa trīspadsmitais solo albums "Soul Gumbo", un to visu mūziķis ir paguvis, vienlaikus sniedzot vairāk nekā 200 izcilus koncertus gadā.