JĀNIM PETERAM - 75 / koncerts No Jāņiem līdz Pēteriem

Ieteikt

 

JĀNIM PETERAM - 75

 

       2014.gada 30.jūnijā savu 75.dzimšanas dienu svinēs dzejnieks, publicists un sabiedriskais darbinieks Jānis Peters. Atzīmējot tautā iemīļotā dzejnieka jubileju, 28.jūnijā 19:00 arēnā „Rīga” notiks grandioza koncertprogramma JĀNIM PETERAM – 75 / No Jāņiem līdz Pēteriem, kurā divdaļīgā koncertā tiks izdziedātas skaistākās dažādu komponistu (R.Paula, I.Vīgnera, M.Brauna, U.Stabulnieka, V.Zilvera, J.Strazda u.c.) dziesmas ar Jāņa Petera dzeju. Pirmajā daļā kopā ar Latvijā iemīļotiem izpildītājiem atsauksim atmiņā populāras estrādes, teātra un kino melodijas, bet otrajā daļā, piedaloties dažādiem koriem un solistiem, izdziedāsim „zelta klasiku” un dziesmas no koru repertuāra. 

           
          Koncertā piedalīsies IgoAnce Krauze, Intars Busulis, Marija Naumova, Viktors Lapčenoks, Aija Andrejeva, Andris Ērglis, Ingus Pētersons, Dita Lūriņa, Dainis Skutelis, Antra Stafecka, Atis Auzāns, Jānis Paukštello, Dzeguzīte, Dailes un Leļļu teātra aktieri, Rīgas Doma zēnu koris, apvienotais Petera dziesmu koris un citi izpildītāji. Uz skatuves kāps arī  maestro Raimonds Pauls, komponisti Mārtiņš Brauns un Valdis Zilvers, dziesmām jaunos Jāņa Strazda aranžējumos, instrumentālās grupas, solistu un 500 koristu izpildījumā diriģenta Inta Teterovska virsvadībā atkal iegūstot jaunu elpu un skanējumu.
 
       Koncertā, caurvijoties videokadriem un fotoatmiņām no Jāņa Petera radošā darba un dzīves gājuma, skanēs arī dzeja paša gaviļnieka izpildījumā, bet pāri visam - dziesmas gan no pagājušā gadsimta 70.gadiem, atmodas laika un arī pēdējos gados paveiktā, gan teātra izrādēm „Māsa Kerija”, „Draudzes bazārs”, „Šerloks Holmss”, „Šveiks”,  „Dekamerons”, „Latgola” u.c. un, protams, dziesmas, bez kurām nebūtu iedomājams šāds kopkoncerts – „Sanāciet, sadziediet”, „Manai Dzimtenei”, „Kurzeme”, „Mīla ir kā uguns”, „Pērļu zvejnieks”, „Mēmā dziesma” u.c.
 
  
„Koncerts No Jāņiem līdz Pēteriem nebūt nav domāts kā grāmatveža atskaite, jo es ikdien rakstu no jauna. Tas ir veltījums un priecīgs vēstījums Jums – sirmiem un jauniem, zaļoksniem un nupat, šorīt dzimušiem...” 
 
                                    Ar cieņu - Jānis Peters