LNSO VASARNĪCA Cēsīs

Ieteikt

“LNSO vasarnīca” būs Latvijas kultūras vēsturē sakņots, mūsdienīgi pasniegts klasiskās mūzikas festivāls ģimenei, kura uzdevums – veicināt kultūras tradīciju pārmantošanu paaudzēs un klasiskās mūzikas vērtību izskaidrošanu dažādu interešu un vecuma apmeklētājiem. “LNSO vasarnīcā” ģimenes pa dienu varēs pavadīt laiku izglītojošās nodarbībās, filmu seansos, bērnu koncertprogrammās, mūzikas instrumentu iepazīšanas darbnīcās, būs iespēja zīmēt un izdejoties tematiskajās kustību nodarbībās, bet vakaros atgriezties koncertzāles telpās, lai izbaudītu LNSO mūziķu un solistu sniegumu kādā no trim vakara piedāvātajām programmām.

Festivāla programmu bērniem veido komponista Riharda Zaļupes un režisores Paulas Pļavnieces veidotā kamerizrāde “Pasaka par Diegabiksi”, kā arī muzikālu animācijas filmu seansi, kur īpašā godā būs studijas “Dauka” veidotās īsfilmas ar Imanta Kalniņa (“Kabata”, “Zaķīšu pirtiņa”, “Laimes lācis”, “Zelta sietiņš”), Zigmara Liepiņa (“Sēd uz sliekšņa pasaciņa”), Valta Pūces (“Desas piedzīvojumi”, “Neparastie rīdzinieki”) u. c. komponistu mūziku, kā arī jau minētās radošās un izglītojošās darbnīcas visas dienas garumā 22. un 23. augustā.

 

Jauniešu auditorija, kas LNSO koncertos manāma aizvien biežāk kopš pērn aizsāktā cikla “Koncertsarunas ar Goran Gora”, līdzās vakara koncertu programmām gūs negaidītas atklāsmes, divos seansos skatoties mūzikas vēsturnieces Ligitas Vidulejas veidotās muzikālās filmas, kuru vidū ir tādi šedevri kā “Māsa Kerija”, “Disko ēnā” un “Saulrietu violetās ērģeles”. Pirms filmām būs stāsti par Latvijas kultūras dzīvi 70.–80. gadu mijā, kad tapušas šīs filmas. .

 

“LNSO vasarnīcas” māksliniecisko piedāvājumu ik vakaru vainagos lielisks koncerts. 21. augustā LNSO Andra Pogas vadībā atskaņos Pētera Čaikovska Ceturto simfoniju un Baiba Skride būs soliste Bendžamina Britena Vijolkoncerta atskaņojumā. 22. augustā “’Vasarnīcā” ciemosies “Spīķeru kvartets” un Vestards Šimkus, bet 23. augusta vakaru pieskandinās Riharda Vāgnera operas “Loengrīns” atskaņojums soprāna Magdalēnas Annas Hofmanes, mecosoprāna Taņas Ariadnes Baumgartneres un tenora Korbija Velča balsī. Koncertversijas diriģents – jaunais un spožais amerikāņu maestro Roberts Trevinjo.

Vasaras saulē un notikumu virpuļos ir karsti. Draugu ballītes, festivāli, negulētas naktis, pūkaini rīti. Vasarnīcas verandā aiz krāsainu stiklu logiem ir patīkams vēsums un miers. Vasara stāv uz atvasaras sliekšņa.

Tavā priekšā ir Vidzemes plašums tālos mežu galos līdz apvārsnim. Augstu debesīs ir zelts, kas pēc dažām nedēļām sāks krist koku lapās. Slīd mākoņi. Tu sēdi savā vasarnīcas verandā, un ap tevi virmo harmonija, kas izkaisījusies straujās vasaras negantajā skrējienā un nu atgriežas mājās. Tu paskaties vecajā sienas pulkstenī. Drīz koncerts.