Jūrmalas festivāls

Ieteikt

Ar vērienīgu programmu, Latvijā un ārvalstīs pazīstamiem māksliniekiem tiek pieteikts pirmais   Jūrmalas festivāls, kas no 20.jūlija līdz 26.jūlijam norisināsies Jūrmalā, Dzintaru koncertzālē.

Jūrmalas festivālā  tiks apvienoti visdažādākie mākslas žanri –  opera, balets, teātris, muzikālā teātra spilgtākie opusi un brīvdabas džeza koncerti. Ir izveidotsJūrmalas  festivāla orķestris, kura sastāvā muzicē labākie Latvijas mūziķi.

Par Jūrmalas festivāla Goda viesi kļuvis pasaulē pazīstamais Latvijas operdziedātājs – Milānas, Ņujorkas un citu pasaules vadošo opernamu iestudējumu solists Aleksandrs Antoņenko, kurš uzstāsies gan festivāla atklāšanas, gan noslēguma koncertā.

Festivāla idejas autors, dibinātājs, Dzintaru koncertzāles direktors Guntars Ķirsis uzsver, ka līdz ar Dzintaru koncertzāles vēsturiskās ēkas atjaunošanu, ir pavērtas visplašākās iespējas daudzveidīgas skatuves mākslu programmas piedāvāšanai. Jūrmalā sācies jauns laikmets un Jūrmalas festivāls tam ir apliecinājums.

G.Ķirsis cer, ka Jūrmalas festivāls kļūs par šīs pilsētas vizītkarti un to izdosies izveidot par vienu no vērienīgākajiem un atpazīstamākajiem mūzikas festivāliem Eiropā.