Liepājas skaņas Rundāles pilī

30. jūlijā Rundāles pilī notiks Liepājas Simfoniskā orķestra rīkotais festivāls “Liepājas skaņas Rundāles pilī”, kas šogad apmeklētājiem piedāvās četrus dažādus notikumus ar vienotu tematisko motīvu “Balle pilī”.

Festivāla abonements sniedz iespēju apmeklēt visus četrus pasākumus par zemāku cenu, nekā pērkot biļetes atsevišķi.

Liepājas skaņas Rundāles pilī. ABONEMENTS

30. jūlijā Rundāles pilī notiks Liepājas Simfoniskā orķestra rīkotais festivāls “Liepājas skaņas Rundāles pilī”, kas šogad apmeklētājiem piedāvās četrus dažādus notikumus ar vienotu tematisko motīvu “Balle pilī”.

Festivāla abonements sniedz iespēju apmeklēt visus četrus pasākumus par zemāku cenu, nekā pērkot biļetes atsevišķi.

Plkst.15 – Rundāles pils dārzā, Zaļajā teātrī, koncertuzvedums “Mazais princis”.

Antuāna de Sent-Ekziperī stāstu komponista Andra Vecumnieka un libreta autora Oresta Silabrieža interpretācijā izstāstīs “Kurland Quintet” mūziķi kopā ar trompetistu Mārtiņu Zuju un aktieri Ēriku Vilsonu.

Koncertuzvedumu režisējusi Zane Kreicberga, savukārt scenogrāfiju veidojis Varis Siliņš.

Plkst.17 – saruna “Balle pilī”

Rundāles pils Franču dārzs, Zaļais teātris

Piedalās Valsts prezidente (1999 – 2007) Vaira Vīķe-Freiberga, ilggadējais Rundāles pils muzeja direktors Imants Lancmanis un mūzikas apskatnieks Orests Silabriedis.

Plkst.20 – Liepājas Simfoniskais orķestris Rundāles pils Zelta zālē. Koncerts “Balle cauri gadsimtiem”.

Liepājas Simfoniskais orķestris diriģenta Aināra Rubiķa vadībā atskaņos dažādu laikmetu dejisku mūziku, ko rakstījuši tādi ievērojami komponisti kā Bendžamins Britens, Johans Sebastiāns Bahs, Jozefs Lanners, Moriss Ravēls un Igors Stravinskis.

Plkst.22 – Nakts koncerts

Rundāles pils Franču dārzs

Festivāls “Liepājas skaņas Rundāles pilī” plkst.22 noslēgsies Franču dārzā, pie pils kāpnēm, ar Volfganga Amadeja Mocarta Klarnetes kvintetu La mažorā K.581 un Georga Pelēča “Rundāles kvintetu” klarnetei un stīgu kvartetam.

Šos skaņdarbus kopā ar Liepājas stīgu kvartetu Liepājas Simfoniskā orķestra koncertmeistares Līgas Baltābolas vadībā izpildīs izcilais klarnetists Guntis Kuzma, kurš rudenī kļūs par Liepājas Simfoniskā orķestra galveno diriģentu.

Pasākumi ir plānoti tā, lai festivāla viesiem būtu pietiekami daudz laika aplūkot pils krāšņo parku, kā arī baudīt garšīgu maltīti pils un tās apkārtnes lieliskajos restorānos.

Festivālu atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija un Valsts kultūrkapitāla fonds.

 

Ieteikt