PIANISMA FESTIVĀLS LIEPĀJĀ

Ieteikt

Starptautisko Pianisma zvaigžņu festivālu, kas norisinās kopš 1993.gada, savulaik aizsāka Liepājas Simfoniskā orķestra bijušais mākslinieciskais vadītājs Imants Resnis, ir kļuvis ne tikai par nozīmīgāko gada kultūras sarīkojumu Liepājā, bet arī iekarojis Latvijas profesionāli un mākslinieciski augstvērtīga un prestiža mūzikas festivāla statusu. Satura ziņā festivāls ir unikāls visā Baltijas reģionā.

 
Festivālā kopā ir uzstājušies vairāk kā 170 pianisti no visas pasaules - Eiropas, Āzijas, Ziemeļ- un Dienvidamerikas, Austrālijas. Starp māksliniekiem ir tādi vārdi kā Džulians Džozefs, Mihails Voskresenskis, Fredijs Kempfs, Noriko Ogava, Roberts Mičels, Kristīna Ortiza, Dmitrijs Baškirovs, Staņislavs Igolinskis, Brižita Anžerera, Lazārs Bermans, Rolando Luna, Čano Dominges, Eldars Djangirovs un daudzi citi.

 
Starptautiskais Pianisma zvaigžņu festivāls nodrošina Latvijas iedzīvotājus ar augstas klases atskaņotājmākslas koncertiem. Sekmīgā sadarbība ar citu valstu solistiem un diriģentiem veido Latvijas kultūras atpazīstamību pasaulē. Īpašais Liepājas šarms līdz ar solistu harizmu un Liepājas Simfoniskā orķestra dzintara skaņu (Amber Sound) ik gadus pievilina tūkstošiem mūzikas cienītāju ne tikai no visas Latvijas, bet arī no ārvalstīm.