Festivāls WINDSTREAM 2020

Pavasara festivāls WINDSTREAM 2020

Festivāla moto: “Mosties un atceries, dzirdi un baudi!”

Pavasara festivāls WINDSTREAM, kas ik gadu sākas ar astronomiskā pavasara atnākšanu un noslēdzas Lieldienu laikā, uz virkni koncertiem aicina visplašāko klausītāju auditoriju. Tie būs mūzikas notikumi akadēmiskās, klasiskās, sakrālās un tango mūzikas cienītājiem, kas notiks no 20. marta līdz 13. aprīlim.

Festivāla atklāšanā – Orķestris “Rīga” uzstāsies Lielajā ģildē starptautiski atzītā britu diriģenta Duglasa Bostoka (Douglas Bostock) vadībā. Programma aizvedīs tuvākos un tālākos ceļojumos pūtēju orķestra mūsdienu mūzikā, īpašu uzmanību pievēršot japāņu komponistu veikumam. Klavieru solo izpildīs pianiste Agnese Egliņa.

Koncertā “Pjacolla Parīzē” klausītāji varēs atklāt akordeona un pūšaminstrumentu īpatnēji kopīgo un atšķirīgo skanējumu, kā arī novērtēt franču komponistu daiļradi un Marsela Azolas (Marcel Azzola) repertuāru akordeonista Artūra Novika un pūtēju orķestra unikālajā kopspēlē. Neapšaubāmi klausītājiem būs iespēja atskatīties arī uz pasaulslavenā argentīniešu komponista Astora Pjacollas daiļradi, kurš Argentīnas tango žanru ar dejas izcelsmi padarījis par mūziku, kas domāta ausīm un sirds dziļumiem. Koncertā Pjacollas mūzikas atskaņojums uzticēts mūziķu apvienībai Tango Sin Quinto. Koncertu diriģēs Valdis Butāns.

Savukārt Lielās Piektdienas koncertā Rīgas Sv. Jāņa baznīcā skanēs klausītājiem iemīļotais Volfganga Amadeja Mocarta Rekviēms. Slavu iemantojis ne vien tā pārlaicīgā skaistuma un ģenialitātes dēļ, bet arī, pateicoties leģendām, kādas apvij tā tapšanu. Tas ir komponista pēdējais darbs, līdz galam nepabeigts un tapis kā komponista paša nāves vēstnesis. Orķestris “Rīga” atskaņos Mocarta Rekviēmu franču komponista Dezirē Dondeine pārlikumā simfoniskajam pūtēju orķestrim. Atskaņojumā līdzās orķestrim piedalīsies diriģenta Jāņa Ozola vadītie jauktie kori “Maska” un “PaSaulei”. Rekviēma solo balsis tiks uzticētas jaunajiem latviešu solistiem-vokālistiem – Terēzei Greterei, Sniedzei Kaņepei, Emīlam Klaužam un Maksim Krilovam.

 

 

 

Ieteikt