X Bērnu starptautiskais baleta pasaku festivāls “ZIEMAS PASAKA”

Ieteikt

Jau desmito gadu decembra vidū Profesionālās mākslinieciskās apvienības mācību centrs “EVENTUS” organizē Starptautisko bērnu baleta pasakas festivālu (www.mkdc.lv). Pie Latvijas bērniem ciemos brauc slavenas bērnu baleta skolas gan no Krievijas, Igaunijas, Lietuvas, gan no citām valstīm, vedot līdzi uzvedumus - baleta pasakas. Bet pārsteigumus gatavo arī dalībnieki no Latvijas. Festivāla 8 gados mazais skatītājs ir noskatījies tādas baleta izrādes kā: “Neglītais pīlēns”, “Ziemas pasaka”, “Sniegbaltīte”, “Riekstkodis”, “Trīs sivēntiņi”, “Pilnīgi, kā pasakā...” (pēc Puškina pasaku motīviem) un citas. 2011.gada decembrī bija uzvestas, jaunajam skatītājam brīnumainais stāsts par Kaju un Gerdu - “Sniega karaliene”, c(Pēterburgas Jākobsona vārdā nosauktā teātra un baleta skola, vad. Vladislavs Kuramšins), “Riekstkodis” (Zitas Errs baleta studija), ”Sniegbaltīte”(Rīgas Dejas teātris “GRANDE”, vad. Tālis Sils), “Jaungada pasaka” (Ventspils horeogrāfijas ansamblis “Konfetti”, vad. Ļaļa Basmanova).

 

Katru gadu festivāla laikā mēs piedāvājam no 3 līdz 14 uzvedumus. Zālē valda pārsteidzoša, aizkustinošas labestības, mīlestības un burvestības gaisotne. Jaunie skatītāji dzīvo un jūt līdz pasaku varoņiem, mācās cienīt labestību, draudzību, mīlestību. Spilgtais emocionāli estētiskais pārdzīvojums liek mainīties uz labo gan skatītājam zālē, gan dalībniekam uz skatuves. Šis festivāls ir lielisks radošās sadarbības un dažādu valstu bērnu horeogrāfisko skolu un studiju attīstības piemērs. Dalībniekiem un pedagogiem tiek īstenotas meistarklases, bet skatītājiem - “radošās darbnīcas” pirms izrādes. Neapšaubāmi, baleta pasaku festivāls ir svarīgs kultūras gada notikums.

 

Visus šos gadus šīs tikšanās kļuva iespējamas tikai pateicoties nesavtīgu un ne vienaldzīgu pret jauniešu mākslu, cilvēku palīdzībai.