ANDRIS NELSONS. Leipcigas GEWANDHAUSORCHESTER. KRISTĪNE OPOLAIS. HAKAN HARDENBERGER.

Ieteikt

Viens no pasaules izcilākajiem kolektīviem – Leipcigas Gewandhaus orķestris – sava jaunā mākslinieciskā vadītāja Andra Nelsona vadībā uz Rīgu ved divas atšķirīgas programmas, kurās uzmirdzēs arī divas spožas mūzikas pasaules zvaigznes. Šie koncerti norisināsies Latvijas valsts simtgades koncertcikla “Dzimuši Latvijā” ietvaros. 

13.oktobra programmā kopā ar orķestri dziedās soprāns Kristīne Opolais, kura dzied gan pasaules lielākajos operteātros, gan prestižākajās koncertzālēs. Viņas balsī koncertā skanēs Čaikovska operu Jevgeņijs Oņegins un Pīķa dāma skaistākās lappuses – vēstules skats un Lizas ariozo.
Koncertā pirmoreiz Latvijā izskanēs Andra Dzenīša jaundarbs Māra, kas komponēts pēc Bostonas simfoniskā orķestra un Leipcigas Gewandhaus orķestra pasūtinājuma. Andra Nelsona vadībā tā pasaules pirmatskaņojums notiks 2018.gada septembrī Leipcigā, bet Bostonā to dzirdēs novembrī.
Koncerta 2.daļā skanēs monumentālā, hrestomātiskā Gustava Mālera Pirmā simfonija, kas pazīstama ar nosaukumu Titāns. 


14.oktobra koncerta 1.daļā kopā ar orķestri muzicēs harizmātiskais zviedru trompetists, izcilais virtuozs, viens no mūsdienu ievērojamākajiem trompetes spēles meistariem Hokans Hardenbergers, atgādinot, ka arī Andra Nelsona rokā savulaik un nu jau reizēm atkal trompete skan spoži. Koncertam izvēlēts pazīstamā 20.gadsimta vācu avangarda komponista Brenda Aloiza Cimmermana Trompetes koncerts Nobody knows de trouble I see.
Koncerta 2.daļa atvēlēta Gustava Mālera piecdaļīgajai 5.simfonijai, kuru klausītāji atpazīst gan pēc slavenā sēru marša, gan vēl zināmākā brīnumskaistā Adagietto.
Andris Nelsons savu jauno posteni kā Leipcigas Gewandhaus orķestra mākslinieciskais vadītājs, sākot no 22.februāra, vairākos koncertos ieskandēs Leipcigā, bet izcilā kolektīva koncertu ģeogrāfija šajā gadā aptver Londonu, Stokholmu, Maskavu, Sanktpēterburgu, Helsinkus un arī Latviju.
Koncertcikls „Dzimuši Latvijā” ir Latvijas valsts simtgades notikums, kuru atbalsta Kultūras ministrija. Koncertcikla ietvaros Latvijas klausītājiem tiek piedāvāta iespēja pieredzēt gan Latvijas jauno talantu, gan jau starptautiski atzītu un pasaulē pieprasītu mūzikas zvaigžņu uzstāšanos Latvijas simtgadē Latvijas koncertzālēs.