JEVGEŅIJS GRIŠKOVECS izrādē +1

Ieteikt

Pirmizrāde!

JEVGEŅIJS GRIŠKOVECS

«+1»

 

Izrāde sākas ar frāzi “Mani neviens nepazīst…”. Jāpiebilst, ka tā nav vienkārši izlikšanās. Jo patiešām, Jevgeņiju Griškovecu pazīst ļoti daudzi, taču neviens no viņiem, iespējams, pat vistuvākie, nezina viņa slēptākās jūtas un domas. Un patiešām, vai ir nepieciešams, lai visi apkārtējie vienmēr zinātu, par ko domā cilvēks? Griškovecs detalizēti analizē vientulības un laimes tēmas. Tāpat viņš stāsta par vēlēšanos pēc nesasniedzamas vispārējas mīlestības un to, kādi varoņdarbi jāveic, lai kaut nedaudz pie tās tiktu. Iespējams, “+1” ir Jevgeņija Griškoveca vislielākā grēksūdze-monologs.

 

Pie šīs izrādes Jevgeņijs Griškovecs strādāja vairāk nekā 3 gadus. Mūsdienu saziņas kultūrā “+1” ir samērā izplatīts jēdziens. Pārsvarā to izmanto, komunicējot forumos internetā, online dienasgrāmatās. “+1” nozīmē piekrišanu iepriekš savu viedokli paudušajam cilvēkam, bet izrādē runa ies nevis par virtuālu, bet gan pavisam reālu komunikāciju.

Skatuves dekorācijas ir daļiņa dzīvokļa, kura ir stāvlampa, galds, kaut kādas mēbeles, logs, kurā var redzēt ikdienišķu ielas ainavu ar garāmbraucošām mašīnām. Taču bez tā visa uz skatuves parādīsies arī Galējie Ziemeļi, Marss un pat Paradīze. Izrādē “+1” Jevgeņijs Griškovecs mums parādās visdažādākajos tēlos: gan polārpētnieka ekipējumā, gan kosmonauta skafandrā un pat paradīzes iemītnieka tēlā. Taču tajā pašā laikā tas joprojām ir viņš pats, tikpat vērīgs, uzmanīgs un ironisks pret savu tik ļoti bagāto iekšējo pasauli.      

Jevgeņijs Griškovecs ir pazīstams ar savām grāmatām, mūzikas albūmiem ar grupām “Bigudi” un “Mgzavrebi” un lugām. Savu pirmo monoizrādi “Kā es apēdu suni” Jevgeņijs Griškovecs parādīja publikai 1998. gadā, 1999. gadā izrāde ieguva nacionālo teātra prēmiju “Zelta Maska” nominācijā “Kritiķu balva” un “Novitāte”. Drīz vien tapa arī citas pazīstamas lugas: “Krievu ceļotāja piezīmes”, “Ziema”, “VienlAiCīgi”, “Drednauti”, “Planēta”, “Pilsēta”… 2004. gadā tika izdota pirmā Jevgeņija Griškoveca grāmata ar nosaukumu “Krekls”, bet vēlāk parādījās arī citas “Upes”, “Planka”, “Pēdas uz manis”, “Asfalts”. 

Izrādēs “Kā es apēdu suni”, “VienlAiCīgi”, “Drednauti”, “+1”, “Atvadas no papīra” Jevgeņijs Griškovecs uzstājas pats. “Planēta”, “Pēc Po”, “Titāniks” – trupas sastāvā, dažas (“Aplenkums”, “Ziema” un citas) tiek izrādītas uz dažādu teātru skatuvēm citu režisoru iestudējumā.

Lugas “+1” pirmizrāde Baltijā notiks 22. decembrī Dailes teātrī Rīgā.