21. STARPTAUTISKAIS GARĪGĀS MŪZIKAS FESTIVĀLS

Arī šogad Valsts Akadēmiskais koris "Latvija" aicina uz Starptautisko garīgās mūzikas festivālu!

Iekāpjot jaunajā desmitgadē tiks turpinātās iesāktās tradīcijas – sadarbība ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri un Liepājas Simfonisko orķestri. Nemainīga tradīcija ir jaundarba pasūtīšana latviešu komponistiem, pasaulē pazīstamu komponistu aicināšana goda viesa statusā un vērienīgu vokāli simfonisku uzvedumu iestudēšana mūzikas festivāla programmas ietvaros. Šogad festivāls norisināsies no 18. augusta līdz 8. septembrim.

Garīgās mūzikas festivāla aizsākumi meklējami 1998. gadā, kad Valsts Akadēmiskais koris "Latvija" pirmo reizi organizēja festivālu, kura mērķis bija Rīgas kultūras dzīves bagātināšana un sabiedrības garīgā līmeņa atjaunošana. Garīgās mūzikas festivāls ieviesa žanrisku dažādību festivālu kustībā Latvijā, galveno uzmanību pievēršot vokāli instrumentālu darbu atskaņošanai un a cappella muzicēšanai.

Festivāla atklāšanas koncerts notiks Liepājā, 18. augustā koncertzālē Lielais dzintars, sadarbībā ar festivālu "Liepājas vasara”.

23. augustā Rīgas Sv. Pētera baznīcā plkst. 19.00 Valsts Akadēmiskais koris “Latvija” sadarbībā ar Liepājas Simfonisko orķestri un diriģentu Gintaru Rinkēviču (Lietuva) izpildīs Džuzepes Verdi "Rekviēmu”.

Gintars Rinkēvičs ir Liepājas Simfoniskā orķestra galvenais diriģents, viens no izcilākajiem, starptautisku atzinību guvušiem lietuviešu diriģentiem, kurš savulaik beidzis gan Pēterburgas, gan Maskavas konservatorijas. Lietuvas mūzikas un teātra akadēmijas profesors, Lietuvas Valsts simfoniskā orķestra dibinātājs, mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents ir vairāku starptautisku konkursu laureāts. Bijis Latvijas Nacionālās operas galvenais diriģents un galvenais viesdiriģents. Lietuviešu diriģents ir arī divkārtējs Latvijas Lielās Mūzikas balvas laureāts.

25. augustā Rīgas Sv. Pētera baznīcā plkst. 19.00 izskanēs Fransisa Pulenka "4 motetes” , Fridriha Martēna "Mesu” un Ērika Ešenvalda kormūzika, kur Valsts Akadēmiskais koris “Latvija” sadarbosies ar diriģentu Stīvenu Leitonu (Lielbritānija).

Pasaulslavenais diriģents Stīvens Leitons ir viens no pasaules izcilākajiem kora mūzikas interpretiem. Skaņu ierakstu firmā “Hyperion” veiktie ieraksti aptver periodu no Hendeļa un Baha ar oriģinālo instrumentu izmantošanu līdz Pertam, Lauridsenam, Vitakeram un Ešenvaldam. Viņš divas reizes saņēmis “Gramophone Awards” balvu Apvienotajā Karalistē, “Diapason d`Or” balvu Francijā, ECHO balvu Vācijā un četras reizes nominēts “Grammy” balvai ASV.

4. septembrī Rīgas Vecā Sv. Ģertrūdes baznīcā plkst. 19.00 Valsts Akadēmiskais koris “Latvija” kopā ar diriģentu Māri Sirmo tradicionāli pirmatskaņos latviešu komponistu jaundarbus.

8. septembrī plkst. 18.00 Rīgas domā izskanēs festivāla noslēguma koncerts. Valsts Akadēmiskais koris “Latvija” sadarbībā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri festivāla mākslinieciskā vadītāja un diriģenta  Māra Sirmā vadībā atskaņos Leonarda Bernsteina "Čičestera psalmus”.

Biļetes uz festivāla koncertiem pieejamas Biļešu paradīzes kasēs visā Latvijā, kā arī internetā: www.bilesuparadize.lv

 

Ieteikt