RAXTU RAXTI Latvijas svētku lielkoncerts

Ieteikt

Muzikālā apvienība „RAXTU RAXTI". Latvijas svētku lielkoncerts. 

 

Muzikālā apvienība „Raxtu Raxti” 18. novembrī koncertzālē „Rīga” sniegs savu pirmo lielkoncertu, atskaņojot gan Imanta Kalniņa dziesmas tautas mūzikai pietuvinātā skanējumā, gan latviešu tautasdziesmu versijas un pavisam jaunus skaņdarbus no rudenī gaidāmā kolektīva debijas albuma. 

Koncertā muzicēs apvienības „Raxtu Raxti” pamatsastāvs, kurāietilpst vairāki grupas „Autobuss debesīs” mūziķi un pazīstami tautas mūzikas izpildītāji – Kristīne Kārkle – Puriņa un Edgars Kārklis. Viņiem piebiedrosies arī pazīstamais saksofonists Oskars Petrausks, kas šoreiz saksofona vietā spēlēs armēņu tautas mūzikas instrumentu duduku. 

Koncertā kā īpašie viesi uzstāsies dūdu un bungu grupa „Auļi”, kā arī solisti Santa Stalidzāne un Juris Vizbulis. 

Muzikālā apvienība „Raxtu Raxti” radās kā grupas „Autobuss debesīs” blakusprojekts, uzsākot muzicēšanu kopā ar tautas mūzikas izpildītājiem. Sākumā kolektīva repertuāru galvenokārt veidoja Imanta Kalniņa dziesmas tautas mūzikas skanējumā, bet vēlāk repertuārs tika papildināts arī ar citiem skaņdarbiem un latviešu tautasdziesmu versijām. 

Pēdējo divu gadu laikā muzikālā apvienība „Raxtu Raxti” ar panākumiem uzstājusies gan tradicionālajos Imanta Kalniņa mūzikas svētkos „Imantdienas” Cēsīs, gan citos liela mēroga koncertos. 

„Raxtu Raxti” mūzikā izmanto gan tradicionālos latviešu tautas mūzikas instrumentus, gan pasaules mūzikas etnoinstrumetus, radot īpašu un neatkārtojamu tikai sev raksturīgu skanējumu. 

Latvijas svētku lielkoncerts būs unikāla iespēja redzēt un dzirdēt „Raxtu Raxtu” uzstāšanos ar programmu, kas jau rudenī būs pieejama arī albuma formātā, priecējot klausītājus ar nepieradinātām, bet īsti latviskām intonācijām.

Koncertā piedalās: 

Kristīne Kārkle Puriņa - balss, vijole, kokle

Marts Kristiāns Kalniņš- balss, harmonium, taustiņi, oboja

Edgars Kārklis - balss, dūdas, akordeons, stabule

Kārlis Auzāns - čells, mandolīna, ģitāra, buzuki

Armands Treilihs -bass

Bungu un dūdu grupa AUĻI

Artis Orubs - sitamie instrumenti

Ilze Grunte - 12 sīgu ģitāra  

Santa Stalidzāne - balss

Juris Vizbulis - balss

https://www.facebook.com/RaxtuRaxti

https://www.draugiem.lv/raxturaxti