ZELTA MASKA 2018

Ieteikt

Festivāls «Zelta Maska Latvijā» ir gada svarīgākais teātra dzīves notikums, kas vieno krievu un latviešu skatītājus. Festivāls izrāda pēdējās sezonas labākās Krievijas izrādes, kas saņēmušas Krievijas festivāla «Zelta Maska» balvas vai nominētas tām. Visas izrādes tiek demonstrētas ar sinhrono tulkojumu latviešu valodā. Festivāla ietvaros norisinās arī semināri, meistarklases un lekcijas.

Festivāls veicina dzīvu, nesaraujamu kultūras sakaru stiprināšanu starp valstīm un radošo kontaktu veidošanu starp teātra mākslas darbiniekiem. Festivāls izraisa milzīgu skatītāju, masu mediju un teātra kopienas interesi. Pārliecinoši var teikt, ka festivāls norisinās augstā valstiskā līmenī un vienlaikus gūst plašu sabiedrisku rezonansi. Šogad festivāls norisinās Latvijas valsts simtgades svinību zīmē.

Atbilstoši iedibinātai labai tradīcijai «Zelta Maska Latvijā» notiks trīs valsts pilsētās – Rīgā, Ventspilī un Liepājā. Pirmoreiz kopš 1980. gada Latvijas skatītāji redzēs Krievijas Valsts akadēmiskā Lielā teātra baleta trupu, kas ar Žana Kristofa Majo iestudēto baletu «Spītnieces savaldīšana» uzstāsies uz Latvijas Nacionālās operas un baleta skatuves. Festivāla programmā ir arī J. Vahtangova teātra izrādes «Valdnieks Edips» un «Mūsu klase», V. Majakovska teātra izrāde «Vīrs, kurš noturēja savu sievu par cepuri» un leģendārie Nāciju teātra «Šukšina stāsti», latviešu režisora Alvja Hermaņa debijas izrāde Krievijā.