Valentīns Gafts piedāvā satikšanas vakaru /AIZMIRSTO ATMIŅU DĀRZS/

Ieteikt

Piedāvājam Jums unikālu iespēju apmeklēt Maskavas teātra „Sovremeņņik” („Современник”) aktiera un Krievijas tautas mākslinieka Valentīna Gafta vakaru „Aizmirsto atmiņu dārzs”.         Atmiņas, epigrammas, poēzija un proza.

Godalgotais krievu teātra un kino aktieris Valentīns Gafts (Валентин Гафт ), kas skatītājiem pazīstams no tādām filmām kā "Labdien, esmu jūsu tante", "Septiņpadsmit pavasara mirkļi" ir viens no Krievijas aktiermākslas spilgtākajām personībām. Viņam piemīt unikālas dotības — savā aktiera paletē viņš organiski savieno psiholoģisko pārliecību un ekscentriku, asu raksturu un patiesu intelektualitāti, spēju atveidot lomas oriģināli, pašaizliedzīgi un nevainojami.

  V.Gafts pieder pie aktieru elites un atkārto visus vērienīgākos soļus aktiermākslas vēsturē. Teātrī "Sovremeņņik" aktieris ieradās 1969. gadā un ar šo teātri saistīta visa viņa dzīve, un viņš to uzskata par savām mājām.

Kino V.Gafts ilgus gadus spēlēja tikai epizodiskas un neizteiksmīgas lomas. Kaut arī 60. gadu beigās viņš arvien biežāk parādījās uz ekrāna, spilgtu un atmiņā paliekošu lomu gandrīz nav. "Kino mani nelutināja. Man bija nepareizs tipāžs — krieviem neraksturīga āriene. 50., 60. un 70. gados ar retiem izņēmumiem es nederēju nevienai lomai. Kinoprovju laikā šķita: nu jau dabūšu lomu, bet vienmēr uzradās kāds cits."

Popularitāti Gafts ieguva, sadarbojoties ar Eldaru Rjazanovu. Lomas, ko aktieris atveidojis izcilā režisora filmās, ir spilgtākās viņa biogrāfijā.

Aktieris daudz strādā uz skatuves un vienmēr gatavs padalīties ar atgadījumiem un kurioziem filmēšanas laikā. Lai kā nevajadzētu strādāt, aktieris nekad nestāvēja uz vietas, vienmēr tiecās uz priekšu, neatsakoties no sava sapņa – sasniegt arvien jaunus augstumus. Viņš uzskata, ka neskatoties uz talantu, ja viņu neizprot skatītājs, tad arī viņi nespēs novērtēt viņa mākslu.

Viņš ir tēlojis vairāk nekā simts filmās.

Paralēli aktiermākslai V.Gafts ir autors asprātīgām epigrammām. Tās ir veltītas dzīves pārdomām, sev un arī kolēģiem, akcentējot mākslinieka, režisora, dzejnieka rakstura īpašības vai rīcību, tādejādi parādot to no negaidīta un smieklīga aspekta.

Vakara / Programmas vadītājs Maskavas izdevējs-dzejnieks Valērijs Krasnopoļskijs.(Валерий Краснопольский).

Nepalaidiet garām šo unikālo iespēju tikties ar savu iecienītāko aktieri!

https://www.youtube.com/watch?v=HjJzFmIveTs