BALETA ZVAIGZNES JŪRMALĀ 2014

Ieteikt

15. starptautiskais baleta festivāls “Baleta zvaigznes Jūrmalā”

Dzintaru koncertzālē, 2014.gada 5.augusts

2014.gads ir jubilejas gads starptautiskajam baleta festivālam „Baleta zvaigznes Jūrmalā” un šogad baleta cienītājiem festivāla mākslinieciskais vadītājs Aivars Leimanis ir sarūpējis aizraujošu baleta koncertprogrammu.

 

Programmā uz Dzintaru koncertzāles skatuves vienlaicīgi būs iespējams vērot pieredzējušus, starptautisku atzinību guvušus baleta māksliniekus, kā arī jaunus un talantīgus dejotājus, kuri savu meistarību jau ir apliecinājuši dažādu mērogu starptautiskajos konkursos:

Bavārijas valsts baletu (Bayerisches Staatsballett) pārstāvēs spožā spāņu primabalerīna Lucia Lacarra ar deju partneri no Albānijas - Marlon Brando.

Korejas balets Universal (Universal Ballet) pārstāvēs jaunā un neapšaubāmi talantīgā, vairāku starptautisko konkursu laureāte Hjandžī Hona ar deju partneris Dontaks Lī.

Krievijas Lielā teātra (Bolshoi ballet) baleta tradīcijas pārstāvēs Anastasija Gubanova ar deju partneri Aleksandru Smoļaņinovu.

Štutgartes baletu (Stuttgart Ballet) pārstāvēs Aleksandrs Zaicevs.

Skatītājus priecēs arī Latvijas Nacionālā baleta vadošie solisti ar kordebaletu.

Varam sacīt, ka festivālam „Baleta zvaigznes Jūrmalā” ir sena vēsture un krāšņie baleta svētki ir kā pierādījums baleta noturīgajām tradīcijām Jūrmalas pilsētā. Baleta mākslas mīļotāji ar prieku dodas uz Dzintaru koncertzāli, lai baudītu izcilus dejotāju priekšnesumus un mums kā baleta festivāla rīkotājiem ir prieks apzināties, ka izdevies šo tradīciju saglabāt un, ka festivāls ir ieguvis plašu cienītāju loku, kas novērtē iespēju redzēt talantīgu un meistarīgu mākslinieku sniegumu uz koncertzāles skatuves.