Labdarības akcijas UZCEL SAVU BAZNĪCU Lielkoncerts

Ieteikt

Renārs Kaupers piedalīsies labdarības koncertā „Uzcel savu baznīcu!” Bruknā

Labdarības lielkoncerts „Uzcel savu baznīcu” šogad notiks jūlijā


 

Daudzu apmeklētāju iemīļotais un nu jau par spēcīgu tradīciju kļuvušais lielkoncerts „Uzcel savu baznīcu” Bruknas muižā šovasar notiks 6.jūlijā.

Uz Bruknas muižas gleznainajā dārzā būvētās skatuves šogad muzicēs Renārs Kaupers Igo, Ralfs Eilands un grupa PeR, Aija Andrejeva, Olga Rajecka, Kārlis Kazāks, Lauris Valters, Jānis Strazds, Ainars Virga, Dzintars Beitāns, Mārtiņš Burke – Burkevics, grupas „Putnu balle” un „Willow Farm”.

Koncerta sākums pulksten 17

Taču Bruknas muižas vārti apmeklētājiem tiks vērti jau no pulksten 15, lai ikviens liels un mazs apmeklētājs paspētu gan aplūkot Bruknas muižu un tās glenzaino muižas apkārtni, gan novērtēt paveiktos darbus baznīcas būvniecībā, gan saturīgi pavadīt laiku, piedaloties dažādās radošās darbnīcās. Par pasākuma neatņemamu tradīciju kļuvusi Bruknas muižas keramikas cepļa atvēršana, iz kura dienasgaismā tiks celti melnās keramikas tehnikā darīti trauki, kurus veidojuši „Kalnu svētības kopienas” ļaudis, cieši sadarbojoties ar Latgales „Pūdnīku skūlu” un keramiķi Ēvaldu Vasilevski.

Labdarības akcija „Uzcel savu baznīcu!” aizsākās 2012.gadā un tās mērķis ir atbalstīt un piesaistīt līdzekļus Svēto Apustuļu kapelas celtniecībai un apustuļu skulptūru izveidei Bruknā. Tā vienkopus apvienojusi sabiedrībā zināmus mūziķus, māksliniekus un citu amatu lietpratējus, lai kopējiem spēkiem palīdzētu "Kalnu svētību kopienas" ļaudīm uzcelt baznīcu. Ar šīs akcijas palīdzību piesaistīti ievērojami līdzekļi. Pavisam nedaudz un kopējiem spēkiem jaunuzceltā baznīca vērs durvis.

Bruknas muiža ir īpaša vieta Latvijas kartē. Tajā iespējams satikt un dzīvā veidā piedzīvot patiesu cilvēka gara spēku. Priesteris Andrejs Mediņš šeit izveidojis unikālu dvēseles rehabilitācijas vietu, kur iespēja atrast jaunu dzīvi tiek dota dažādās atkarībās pazudušiem ļaudīm. Reiz izpostītā Bruknas muiža šodien pārsteidz ar sakoptām ēkām un ļoti gleznainu apkārtni, kuru savām rokām, meklējot ceļu pie sevis paša, sakopuši atkarībās nonākušie ļaudis. Tāpēc ik gadu ļoti gaidu šo notikumu, kurā vienkopus satiekas dažādi ļaudis un piedzīvo to, unikālo sajūtu, kuru dāvā vienots un kopējs mērķis. Uzcelt baznīcu. Gan to, kura nupat jau gatava slejas blakus Bruknas muižai, gan to, kuru ceļam katrs sevī pašā,” tā par savu dalību stāsta liepājniece, režisore Maija Kalniņa.