METAMORFOZES

Ieteikt

SEKO TEĀTRIM: 

 

Ovīdijs, V. Pečeikins

"Metamorfozes"

Kirils Serebreņņikovs kopā ar franču režisoru Dāvidu Bobē iestudējis Ovīdija pierakstītos antīkos mītus, maksimāli pietuvinot tos mūsdienām. Vienlaikus ir skaidrs, ka darbība nenotiek 21. gadsimtā, bet neesošā laikā, kurā mīt sengrieķu dievu un valdnieku dvēseles. Dedals un Ikars, Orfejs un Eiridīke, Narciss un Ēho uz skatuves parādās no vecu, sadauzītu mašīnu bagāžas nodalījumiem, izkāpj no saloniem, izlien no motoru pārsegiem un dodas pie skatītājiem, lai pavēstītu savu sakāmo. Aktieri runā tekstu gan kā antīkie varoņi, gan kā mūsdienu cilvēki, savus stāstus pārvēršot  asprātīgās anekdotēs un paceļot līdz antīkās traģēdijas augstumiem.
Izrāde – daudzslāņains multimediāls priekšnesums, kurā dramatiskais teātris savienojas ar videomākslu, laikmetīgo deju un elektronisko mūziku. Jaunās tūkstošgades mākslinieku skatījums uz mūžigajiem kultūras sižetiem no sava skatupunkta, kurā Orfejam nav nekādu problēmu sūtīt ziņu mirušajai Eiridīkei sociālajos tīklos.

Režija: Kirils Serebreņņikovs, Dāvids Bobē

Lomās: Ņikita Kukuškins, Romāns Šmakovs, Jevgeņija Afonska, Haralds Tompsons Rozenstrēms, Aleksandrs Gorčiļins, Aleksandra Revenko, Jana Irtenjeva, Marija Pojezžajeva u.c.