ZEM AUSTRAS KOKA/ĀBRAHAMS BRODIJS UN LAIMA JANSONE

Programma:

Ābrahams Brodijs, kompozīcijas no albuma "From the Rich Dark Earth" un Sebastiana Vintera (Sebastian Vinther) kompozīcijas ar elektro, 30'

Ābrahams Brodijs, “Trīs Dzukijan dziesmas” vijolei un elektroniskajiem mūzikas instrumentiem (pirmatskaņojums), 15'

Ābrahams Brodijs un Laima Jansone, Improvizācijas duets ar tradicionālajiem un elektroniskajiem instrumentiem (pirmatskaņojums), 25' 

"Trys Keturiose" un Ābrahams Brodijs, Skaņdarbi no programmas "Ancestors" (Senči), 20’ 

Piedalās:

Ābrahams Brodijs (Abraham Brody, Lietuva / ASV) – vijole, klavieres, balss, perkusijas, elektronika u.c.

Laima Jansone (Latvija) – kokle

Tradicionālais ansamblis "Trys Keturiose" (Lietuva)

 Ābrahams Brodijs

Lietuviešu izcelsmes amerikāņu mūziķis Ābrahams Brodijs vēlas klausītājiem radīt vienreizēju daudzdimensiju pieredzi. Iedvesmojoties no rituāliem, folkloras un dzimtas saknēm, mūziķis apvieno kompozīciju, improvizāciju un multimedijus, izaicinot robežas starp mākslinieku un publiku, kā arī apstrīdot tradicionālos priekšstatus par 21. gadsimta izpildītājmākslinieku.

Brodija jaunākos veikumus apraksta laikraksti The New Yorker (“Aizraujošs, transformējošs un emocionāls sniegums”) un The Independent (“Dinamisks mūziķis ar lielu virtuozitāti”), bet par iespaidīgu Ābrahama talantu dēvē māksliniece Marina Abramoviča.

Ābrahams ir sadarbojies ar neskaitāmiem māksliniekiem un ārpus klasiskās mūzikas piedalījies arī vairākos šovos - "BBC Radio 3", "Classic FM", "WNYC", "Vernissage TV", "Labas TV" un citur. Brodijs koncertējis neskaitāmās koncertzālēs un festivālos Londonā, Ņujorkā, Budapeštā, Bāzelē, Maskavā, Kopanhāgenā, Prāgā un Islandes pilsētā Seidisfjerdurā.

Ābrahams Brodijs dzimis 1991. gadā Ņujorkā, ASV. Pirmoreiz kā vijolnieks uzstājies astoņu gadu vecumā, vēlāk emigrējis uz Eiropu, lai turpinātu mūzikas studijas Mūzikas un izpildītājmākslas universitātē (Vīnē), vēlāk "Guildhall" mūzikas skolā Londonā. www.abrahambrody.com

Laima Jansone

Latviešu koklētāja Laima Jansone savā mūzikā apvieno tradicionālās kokles skaņas ar mūsdienīgām improvizācijām. Laima Jansone dzimusi Rīgā un absolvējusi etnomuzikoloģijas programmu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, papildus izglītību ieguvusi arī Sibēliusa akadēmijā Helsinkos, Somijā. 2011. gadā Laima Jansone kļuva par pirmo Latvijas mūziķi, kas uzstājusies pasaules mūzikas jeb mūsdienu tautas mūzikas lielākajā un ietekmīgākajā gadatirgū WOMEX (World Music Expo). Šajā pašā gadā, sadarbībā ar režisoru Olafu Okonovu, izdevusi DVD un CD ierakstu “Sidrabs”. 2014. gadā nominēta „Lielās mūzikas balvai 2013” kategorijā „Gada jaunais mākslinieks”

Trys Keturiose

Kopš 1981. gada grupa "Trys Keturiose" ir specializējusies sutartinės – tradicionālo lietuviešu polifonisko dziesmu – izpildē. Tās izceļas ar daudzām sekundām, vijīgām balsīm, akcentētiem ritmu rakstiem un divu dažādu tekstu vienlaicīgu skanējumu. Visām šīm īpašībām ir nepieciešama īpaša saskaņa starp izpildītājiem un ieradums dziedāt kopā (vārds sutartinė ir atvasināts no darbības vārda sutarti – vienoties, panākt saskaņu).

Mūsdienās sutartinės dziedāšanas tradīcija ir teju  izmirusi, tomēr dažas folkloras grupas, tostarp "Trys Keturiose", turpina šo tradīciju. Grupa turpina attīstīt savu skanējumu un tās mērķis ir piešķirt senām dziesmām mūsdienīgu nozīmi, sadarboties ar komponistiem, elektronisko instrumentu mūziķiem un videomāksliniekiem, iepazīstinot ar starpnozaru mākslas projektiem.

"Trys Keturiose" līdere ir Daiva Vīčiniene (Daiva Vyčinienė) - etnomuzikoloģe, profesore un etniskās mūzikas nodaļas vadītāja Lietuvas Teātra un mūzikas akadēmijā. Ansamblis ir uzstājies visā pasaulē, tostarp "Barbican" centrā Londonā, "World Expo" Milānā, Šcecinas Filharmonijas zāle Polijā, Japānā un cituviet.

Koncerts 1 daļā, aptuvenais norises ilgums: 1h 40min

Norises vieta: Lielā zāle

Organizē: Lielais dzintars

 

 
No upcoming events