KAIJA - 1

Aicinām teātra apmeklētājus izvērtēt savu veselības stāvokli un neapmeklēt Daugavpils teātri, ja personai ir elpceļu infekcijas slimības simptomi (drudzis, klepus, elpas trūkums), kā arī ja personai ir noteikts pienākums ievērot pašizolāciju, mājas karantīnu vai stingras izolācijas nosacījumus.


A. Čehovs, B. Akuņins
KAIJA-1
izmeklēšana 2 daļās

14+
Krievu valodā
2 stundas
Pirmizrāde 2020. gada 14. novembrī


Režisors: Oļegs Šapošņikovs
Kostīmu māksliniece, scenogrāfe: Inga Bermaka-Apiaha
Gaismu mākslinieks: Sergejs Vasiļjevs
Video mākslinieks: Gatis Timofejevs

Lomās: Oļegs Šapošņikovs, Irina Kešiševa, Aleksandrs Komarovs, Viktors Jancevičs, Zanda Mankopa, Mihails Samodahovs, Maija Korkliša, Vanda Gibovska, Maksims Terļeckis, Marģers Eglinskis, Mihails Abramovs, Raimonds Paegle, Jevgeņijs Mihailovs, Artjoms Afanasjevs


Izrāde „Kaija. Izmeklēšana” sastāv no divām daļām - divām dažādos vakaros skatāmām izrādēm. Pirmās izrādes „Kaija-1” pamatā ir Antona Čehova luga „Kaija”, savukārt otrās izrādes „Kaija-2” pamatā ir Borisa Akuņina luga, kura ir Antona Čehova lugas savdabīgs turpinājums.

Izrāde savu būtību atklāj nosaukumā: tā ir izmeklēšana, padziļināts Čehova „Kaijas” izpētes ceļojums, kurā skatītāji dosies kopā ar aktieriem, izmantojot Borisa Akuņina lugas „Kaija” piedāvātās iespējas kā atslēgu, lai labāk no psiholoģiskā viedokļa izprastu oriģināllugas varoņu rīcības motīvus. Tāpēc aicinām skatītājus noskatīties abas šīs daļas, sākumā pirmo, tad otro, lai no jauna skatpunkta iepazītu Čehova radītos tēlus.

I daļa

„Kaija”, noslēpumu pilnā luga, kuru Čehovs ir nodēvējis par komēdiju. Par mākslas ļaužu šķietami mierīgo dzīvi pie „maģiskā ezera”, kas izrādās ironijas, ciešanu un vientulības pilna. Par sapņiem un ilgām, kas atkal un atkal izšķīst kā viļņi pret klinti. Līdz izskan šāviens…

Antons Čehovs ir viens no nozīmīgākajiem pasaules rakstniekiem un dramaturgiem, kura darbos
atspoguļojas viņa lieliskās cilvēka psiholoģijas zināšanas un ironiskā humora izjūta. Viņa „Kaija” ir pasaules klasikas darbs, kuru jau vairāk nekā gadsimtu iestudē uz dažādu teātru skatuvēm visneiedomājamākās interpretācijās un kurš neizbēgami ir apaudzis ar dažādām klišejām un stereotipiem. Bet ko domā paši „Kaijas” varoņi? Kādi ir viņu rīcības motīvi? Kā katrs no viņiem atceras šos notikumus?

! Aicinām saglabāt izrādes „Kaija-1” biļetes, jo vēlāk, uzrādot tās kasē, varēs iegādāties biļetes uz izrādi „Kaija-2” ar īpašu atlaidi!

 
No upcoming events