TIEŠRAIDES koncerts. Jūrmalas festivāls. 3 Osokini.

Šā gada “Jūrmalas festivāla” īpašais jaunums ir visu koncertu interneta tiešraides!

Ņemot vērā spēkā esošos pulcēšanās ierobežojumus, Dzintaru koncertzāles sēdvietu izkārtojums ir mainīts un katru koncertu klātienē varēs apmeklēt līdz 500 klausītāju. Tomēr, lai sniegtu iespēju baudīt koncertus daudz plašākai auditorijai, Dzintaru koncertzāle kopā ar mūziķi Jāni Šipkēvicu piedāvā skatīties koncertus attālināti ar interneta tiešraides starpniecību visā pasaulē. Jānis Šipkēvics interneta tiešraides vadīs no īpaši iekārtotas koncertstudijas, kurā viesosies dažādi mūziķi un sabiedrībā zināmi cilvēki. Biļetes uz interneta tiešraidēm būs iespējams iegādāties www.bilesuparadize.lv, un tiešraides koncertus varēs skatīties vēl mēnesi pēc pasākuma. 

Piedalās: Georgijs Osokins, Andrejs Osokins un Sergejs Osokins (klavieres)

Programmā: Frederika Šopēna, Roberta Šūmaņa, Aleksandra Skrjabina, Frensisa Pulenka, Morisa Ravēla skaņdarbi. 

Koncerts vienā daļā.

Sergejs, Andrejs un Georgijs Osokini aicina uz “Jūrmalas festivāla” atklāšanas koncertu “Trīs Osokini” Dzintaru koncertzālē.

Muzikālais baudījums Sergeja Osokina un abu dēlu – Andreja un Georgija sniegumā ir kļuvis par gadskārtēju tradīciju, kurai rūpīgi gatavojas gan lieliskie klavierspēles meistari, gan apmeklētāji. Programmā iekļauts Morisa Ravēla “Bolero” Sergeja Osokina versijā trīs klavierēm – pasaulē zināmākie balerīnas pirkstgalu piesitieni sešrocīgā skanējumā klausītāju aizvedīs tikai viņam zināmā jutekliskuma ceļojumā. Ritmisko kaisli veldzēs Ludviga van Bēthovena poētiski traģiskā “Mēnesnīcas sonāte” un Friderika Šopēna melodiskie mirkļi. Osokinu izpildījumā skanēs arī Aleksandra Skrjabina izsmalcinātie klavieru meistardarbi un, protams, Emīla Dārziņa “Melanholiskais valsis”

“Esmu ļoti gandarīts, ka mūsu mīļajiem klausītājiem beidzot varam solīt īstu klātienes tikšanos. Ar nepacietību gaidām mūsu atkalredzēšanos Dzintaros, kas kļuvusi pat simbolisku vasaras rituālu.” izsludinātos “Trīs Osokinu” koncertus komentē pianists Andrejs Osokins.

 

 

 

Tēvs, profesors Sergejs Osokins, un dēli, daudzu starptautisku konkursu laureāti un spilgti mūzikas interpreti, Andrejs un Georgijs Osokini – trīs izcili pianisti no vienas dinastijas, kuri pasaules mūzikas telpā ienākuši ar savu unikālo klavieru skanējumu. Trīs Osokinus vieno dziļa, radoša un virtuoza muzikālo kompozīciju atklāsme. Katrs pieskāriens klavieru taustiņiem ir pārdomāts, izjusts un pārvērsts netveramās skaņu vibrācijās, kas aizskar klausītājus un atklāj mūzikas niansēto skanējumu. Osokini snieguši koncertus Latvijas Nacionālajā operā, koncertzālē “Lielais dzintars” Liepājā, Dzintaru koncertzālē Jūrmalā un teātra namā “Jūras vārti” Ventspilī. Koncertu programmās tiek ietvertas dažādu laikmetu un personību skaņu gleznas, kurām īpašu skanējumu piešķir Yamaha koncertflīģeļi, kurus pianisti ļoti iecienījuši. Īpaša pateicība koncertu programmas tapšanā arī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijai.

Sekojot līdzi aktuālajām tendencēm, “Trīs Osokinu” koncertu Dzintaru koncertzālē, 22. jūlijā varēs baudīt gan klātienē, gan tiešsaistē.

 
No upcoming events